Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Totalni početnik sa 54l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
PlovakK
Akvarista



Registrovan: 07 Mar 2016
Poruke: 20
Lokacija: Varvarin,BGD

PorukaPoslao: Sub Apr 23, 2016 4:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav Smile .Hajde da se opet predstavim,ja sam Aleksa i idem u šesti razred osnovne škole,nikad do sad nisam imao akvarijum.Danas sam formirao akvarijum.Naravno da sam čitao teme po forumu.
Akvarijum je dimenzija:dužina-60,širina-30,visina 30,ukupno 54l.Pravljen od stakla 6mm.
Poklopac sa rasvetom je pravljen od lepljene ploče,moj deda ga je pravio.Unutra su dve štedljive sijalice od 18w i 6400k,svetleće 8 sati jer mi je jako svetlo.
Podloga:1 cm čarobna zemlja,iznad nje 5-7 cm kvarcni šljunak pomešan sa običnim peskom.
[url=http://fotkica.com/slike.php?slika=1_487141038_IMG_20160423_090229.jpg]

Image[/url]
Od opreme:vazdušna pumpa CHAMPION CX-0078,grejač Atman 50w,neki kineski sundjer filter.Pumpa je priključena na neku skalameriju koja postepeno pojačava jačunu(moj tata je to pravio).
Temperatura vode je 26 C.
Od biljaka za sada samo jedna Cryptocoryne usteriana i dve velike braon kripte(mislim da se tako zovu) i dva mala pelcera braon kripti.Biljke mi je poklonila nastavnica biologije i ovim putem joj se puno zahvaljujem.U utorak treba da mi stignu Sagitarije od poštovanog člana Serene Sky.
Da li je ovo braon kripta
[url=http://fotkica.com/slike.php?slika=1_487141038_IMG_20160423_091313.jpg]/url]
U planu su: Anubias barteri var. nana,Javanska mahovina,Najas gaudalupensis(gupi trava) i Bacopa australis.Možda ću ubaciti granu vinove loze.Lepim crnu pozadinu.
[url=http://fotkica.com/slike.php?slika=1_487141038_IMG_20160423_091313.jpg]
Imam materijal za izradu uradi sam sistema za dodavanje Co2 ali nemam vremena.
Malo mi se zemlja za cveće izdigla iz podloge ali mislim da će to filter da pokupi.
Ostaje da se isciklira akvarijum i da ubacim neke živorotke riba .
Za sad u mom akvarijumu živi jedan barski puž koji je zalutao među nastavnicinim biljkama.
Molim za savete & kritike.Hvala unapred!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Apr 23, 2016 4:56 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

PlovakK
Akvarista



Registrovan: 07 Mar 2016
Poruke: 20
Lokacija: Varvarin,BGD

PorukaPoslao: Sub Apr 23, 2016 4:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nešto neće sve slike:
Image
Image[/url]
[url=http://fotkica.com/slike.php?slika=1_487141038_IMG_20160423_112743.jpg]Image

Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Sub Apr 23, 2016 5:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koji pesak je u pitanju, koliko vidim imas malo peska iznad hranjive podloge, neki minimum je 4-5 cm. sto se tice filtera sto veci to bolji, a ovaj ima samo mehanicku funkciju, uzgred danas sam naleteo na dobar filter unustranji sa dobrim filter materijalom, i dosta korektno odradjeno za mali novac(lupam taj kosta nekih 300 din - a sa perlama bio sundjerom i vatom nekih 30 cm visine kosta 600 din) Mada da se ogradim da cene variraju od mesta do mesta cak i od radnje do radnje. Mislim na ovako nesto(slika sa neta):


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Apr 23, 2016 7:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Losa ti je to filtracija. Tako reci nikakva za tvoj akvarijum. Vidi sa ocem da napravis spoljni trokomorni filter, i da ubacis keramiku i sve sto ide. Dobices odlicnu biolosku filtraciju, koja ce ti kasnije biti neophodna, jer planiras da ubacujes zivorotke koje se mnoze jako brzo, i preplave akvarijum! Very Happy
Inace, ovo sto ti kolega predlaze nije bas prakticno. Eventualno bi mogao da ubacis korner filter sa keramikom i vatom umesto tog sundjer filtera. Cak mogu i oba u isto vreme, uz pomoc T racve i sistema za infuziju koji mozes naci u svakoj apoteci. Samo vodi racuna da ti vazdusna bude iznad akvarijuma, da ti ne bi kad ne stane struje voda dosla u vazdusnu pumpu. Kao meni juce! Mr. Green


Poslednji izmenio jovica dana Sub Apr 23, 2016 7:41 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PlovakK
Akvarista



Registrovan: 07 Mar 2016
Poruke: 20
Lokacija: Varvarin,BGD

PorukaPoslao: Sub Apr 23, 2016 8:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala,kupicu korner filter i ovaj nek ostane.
A ova biljka sto nije u akvarijumu jel ona braon kripta?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Apr 23, 2016 9:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cini mi se da jeste. Nabavi neko brzorastuce bilje, tipa drezga, to ti je ono sto podseca na grancicu jelke, iglicasto. I nemoj da ti to neko prodaje, jer je to korovska biljka, koja brzo raste i kupi visak hraniva iz vode koje ce kod tebe biti jer imas dosta hranljive podloge, a spororastuce biljke mahom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PlovakK
Akvarista



Registrovan: 07 Mar 2016
Poruke: 20
Lokacija: Varvarin,BGD

PorukaPoslao: Sub Apr 23, 2016 10:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam za drezgu,ona ne mora da se ukorenjuje,ima je u barama kod mog sela.Zna li neko zasto grejac prekida sa radnjom?Nisam dobro napisao,ne mislim da gajim zivorotke vec samo da ih pustim da vidim da li je dobra bioloska ravnoteza,a kasnije cu da ubacim 2-3 jata nekih tetri i ancistruse i sijamske algare.Prodavac od koga sam kupio opremu ima ovakve filtere u duplo vecim akvarijumima i nije me ni cudo sto mi je preporucio taj da kupim,sve u svemu ubacicu jos jedan korner.Pesak je beli kvarc pomesan sa obicnim dunavcem i negde je visok 7, a negde 5 cm(ne vidi se od stiropora).Ubacio sam lisnatu hranu za bakterije...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PlovakK
Akvarista



Registrovan: 07 Mar 2016
Poruke: 20
Lokacija: Varvarin,BGD

PorukaPoslao: Ned Apr 24, 2016 11:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Grejač ne radi,a uključen je u struju!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Džoni
Akvarista



Registrovan: 24 Feb 2016
Poruke: 35
Lokacija: Ugrinovci

PorukaPoslao: Ned Apr 24, 2016 11:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad postigne temperaturu, grejač se ugasi, proveri da li ti je temperatura onolika koliku si namestio, ako jeste grejač je ispravan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Ned Apr 24, 2016 11:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

PlovakK ::
Prodavac od koga sam kupio opremu ima ovakve filtere u duplo vecim akvarijumima i nije me ni cudo sto mi je preporucio taj da kupim,sve u svemu ubacicu jos jedan korner.


Da ne zameri neko, nisam tako iskusan, ali mislim da ti mogu pomoci, reci mi citao si forum i koliko puta su ljudi slusali prodavce i pogresili? Ti neces drzati ribice par dana i prodati vec planiras cuvati na duzi period, ribe mogu biti pod stresom duzi period i kasnije odjednom da uginu. Ako imas mesta napravi spoljasni filter, sa 2 ili 3 komore, bolje sa 3 ali i 2 su u redu, ako nemas onda ubaci nesto kao sa slika sta sam ti poslao, mogu ti poslati sutra slike ovo sto sam ja gledao, jako je korektno odradjeno.. Meni ja najveci problem to sto imam mali filter i gledam na svaki nacin da ubacim kvalitetniji filter materijal, a ljudi koji su unapred razmisljali nemaju taj problem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PlovakK
Akvarista



Registrovan: 07 Mar 2016
Poruke: 20
Lokacija: Varvarin,BGD

PorukaPoslao: Ned Apr 24, 2016 1:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Džoni ::
Kad postigne temperaturu, grejač se ugasi, proveri da li ti je temperatura onolika koliku si namestio, ako jeste grejač je ispravan.

Hvala puno,temperatura je 26 C i trenutno je iskljucen Very Happy .
Citat:
Da ne zameri neko, nisam tako iskusan, ali mislim da ti mogu pomoci, reci mi citao si forum i koliko puta su ljudi slusali prodavce i pogresili? Ti neces drzati ribice par dana i prodati vec planiras cuvati na duzi period, ribe mogu biti pod stresom duzi period i kasnije odjednom da uginu. Ako imas mesta napravi spoljasni filter, sa 2 ili 3 komore, bolje sa 3 ali i 2 su u redu, ako nemas onda ubaci nesto kao sa slika sta sam ti poslao, mogu ti poslati sutra slike ovo sto sam ja gledao, jako je korektno odradjeno.. Meni ja najveci problem to sto imam mali filter i gledam na svaki nacin da ubacim kvalitetniji filter materijal, a ljudi koji su unapred razmisljali nemaju taj problem.

Ja ne zamerujem,vidite nisam se toga setio. Wink
------------------------------------
Pokiso sam ko miš,kupio sam korner filter,sintetičku vatu,sundjer,bio kugle nisu imali ali naravno ću sutra kupiti,kako ređam ove stavke u filter?
Kupio sam i tri pelcera Bacope.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aldyn
Akvarista



Registrovan: 13 Jul 2015
Poruke: 225
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Ned Apr 24, 2016 7:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drug korner filteri, spuzva filteri i tako ti namjanji su dobri samo za kozice, jer ne usisavaju male, ai mogu njihov izmet fino regulisati i za mrijesni akvairjum koji se ne koristi puno, ovako imat ces problem Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PlovakK
Akvarista



Registrovan: 07 Mar 2016
Poruke: 20
Lokacija: Varvarin,BGD

PorukaPoslao: Ned Apr 24, 2016 8:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ja i mislim da drzim kozice,ponekog amzonca i razbore ili mikrorazbore ,2 ancistrusa, i eventualno 2 zenke borca.
U svkom slucaju hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aldyn
Akvarista



Registrovan: 13 Jul 2015
Poruke: 225
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Ned Apr 24, 2016 9:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije ti to ok filtracija, ali sretno Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PlovakK
Akvarista



Registrovan: 07 Mar 2016
Poruke: 20
Lokacija: Varvarin,BGD

PorukaPoslao: Ned Apr 24, 2016 10:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zna li neko kako da posadim ovu biljku>crno je stablo,zeleno su listovi,a ove tanke linije su zilice.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 200 litara - početnik od nule :D sloboradov Akvarijumi 25 Uto Maj 02, 2023 1:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnik u akvaristici Aleksandar193 Početak u akvaristici 22 Ned Apr 30, 2023 4:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mornar početnik, Voždovac G.Blagojevic Upoznavanje 0 Uto Mar 15, 2022 1:01 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum 125 litara - početnik mekses Početak u akvaristici 5 Sub Feb 05, 2022 1:21 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License