Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Novo peglanje oko novog akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
aldyn
Akvarista



Registrovan: 13 Jul 2015
Poruke: 225
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Sub Apr 02, 2016 6:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, nabavio se novi akvarijum koji ima dimenzije 110x30x60, standarno planiram biljni, nezahtjevno ce da bude i sad pitanje kako rasvjetu sloziti a da se prodje najjeftinije Smile
Da li pokusati pruziti rasvjetu s stednim ili opet neonkama, preporuka neka ?


Poslednji izmenio nesa69 dana Ned Apr 03, 2016 1:43 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene nesa69: ispravljen naslov
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Apr 02, 2016 6:52 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Apr 03, 2016 10:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako planiras najjeftiniju rasvetu onda zaboravi na biljke. Smile
Ljudima je jednostavnije da povezu stedljive sijalice od neonki a sa druge strane neonke su u prednosti jer je bolja pokrivenost akvarijuma, i ima vise spektra da se nadje.
Cena je tu negde. Kad preracunas sta dobijas sa jednim a sta sa drugim, razlika od par stotina dinara je nebitna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aldyn
Akvarista



Registrovan: 13 Jul 2015
Poruke: 225
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Ned Apr 03, 2016 10:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa da li bi pomoglo par neonki da se poveze ?
to bi u glavnom bile nezahtjevne biljke
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Apr 03, 2016 11:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kreni od dve T5. Kasnije uvek moze da se doda jos koja, ako bude bilo potrebe.
Jel ti ovih 60 dubina tj visina akvarijuma ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Micro
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2016
Poruke: 33
Lokacija: Beograd/Borca

PorukaPoslao: Ned Apr 03, 2016 12:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neonke
pros: Jeftinije od stedisa(ne racunajuci prigusnice i dodatne delove),bolja osvetljenost celog akvarijuma
cons: kabaste,kraci zivotni vek,malo teze od stedisa za povezivanje

Stedise
Pros: Duze traju,lako povezivanje
Cons: Losija celokupna osvetljenost pa treba vise njih u poredjenju sa neonkama.U prodaji ima dosta tipova i neke su jako lose(kineske...).Mnoge takodje imaju neku bezveze zutu boju pa je bitno obratiti paznju na to.

Tako je bar iz mog iskustva,ja sam se opredelio za neonke i mislim da cu i ostati na njima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Ned Apr 03, 2016 2:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

stedljive sijalice namenjene za rast biljaka su philips tornado, i ako je ne polomis traje dosta dugo i lepo svetli. ima cool day light, belo svetlo, i stvarno biljke lepo rastu pod tom sijalicom. mislim na biljke poput kripti i nana i mahovine i mikrozoruma i lotusa i ludvigija i sagitarija i valisnerija, neke specijalne i jako zahtevne biljke verovatno traze i neku crvenu sijalicu ili neku specijalnu.... ako haubu napravis tako da su sijalice dobro pozicionirane i zalepis reflektujucu foliju , podjednako su dobre kao i t5 rasveta. imam na 2 akvarijuma filips tornado, i na jednom t5 i uopste se t5 nije pokazala kao bolja ni po cemu. a cak na ta 2 akvarijuma nemam reflektujucu foliju, nego je beli papir iznad sijalice. preporucujem kao jeftino i efikasno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan Mitrovic
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2014
Poruke: 13

PorukaPoslao: Sre Apr 13, 2016 5:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mozda da uzmes meta halogene 70w Razz Smile bar ja to imam i prezadovoljan sam Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aldyn
Akvarista



Registrovan: 13 Jul 2015
Poruke: 225
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Sre Apr 13, 2016 5:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@nigouro Da, to je dubina akvarijuma

@io Pa mislio sam na philips tornado od po 20w ukupno 6 komada ?
Svlakako nisam planirao one nekakve kineske
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankorad
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2015
Poruke: 90
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Čet Apr 28, 2016 2:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam sebi napravio led rasvjetu od 10W dioda. Za sada ne vidim neke negativne promjene u odnosu na neonku, mislim da biljke fino rastu.
Pogledaj na bh olx-u korisnike samexis1 i zprce. Ljudi prave led rasvjetu. Akvarijum je dubok 60cm pa bi bilo bolje uzeti 10W diode sa kojima radi prva osoba. Inače su obojica bila ljubazna i odgovorila su mi na private poruke u vezi led rasvjete.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Apr 28, 2016 5:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo su 1w i 3w sasavljene od 1 diode sve iznad toga su kombnacija jedne od prethodno navedenih najčešće vezanih na red. Bolje je koristiti 3w diode sa dodatnim sočivom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License