Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 fontana-vrtno jezero Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
stefanpodgorica
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 75

PorukaPoslao: Pon Mar 09, 2015 9:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesa69 ::
Meni se sviđa, mada više volim nepravilne oblike jezera ali o ukusima se ne raspravlja Smile
Kako si zamislio vodopad, kako idu cevi za usis u filter? Ne mogu sad da se snađem i da li pumpa beše ide u jezero ili u filter?


Pa dobro , i ja priznajem da su nepravilni oblici ljepsi, ali jednostavno htio sam ovaj oblik radi lakose izgradnje iako je tesko sve sdhto se salovanja i betona tice. Mislim da je i ovako solidno s obzirom kada tu dodju ribe i zelenilo tek bi trebalo da bude full. Sto se tice filtera radi na sledeci nacin. PUmpa 5000l na sat, koje biti postavljena na 20 cm od samog dna,ubacivace vodu u dno filtera. Voda ce penjati kroz filter materijale, te se prljavstina i cestice zadrzavati na istim, i na kraj cista voda ce izlaziti gore i ispadace kroz otvor kao slobodan pad. To je sistem kao sa velikim puretom iz kojeg vire par cijevi , samo shto je ovdje betonski filter i bice kao vodopad. Na youtube ima dosta video zapisa pod nazoviom, filter for koi pond,, . P.s sutra cu nasalovati malu tarasicu za taj vodopad i da sve krene u pogon do vikenda.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Mar 09, 2015 9:58 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

stefanpodgorica
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 75

PorukaPoslao: Pon Mar 09, 2015 10:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tuna ::
Noćas sam video temu i pročitao cijelu..
Svaka čast odlično je Bravo
Nego nisi napisao, ili ja nisam video; šta su rekli ovi, kad si ponio na analizu vodom, šta je bilo??

Predpostavljam da mislis na vodu iz prvog jezerceta... ne nisam je nosio na analizu jer je bila crvena i to je bio dovoljan znak da je nesto unutra ubaceno ,jer kako god takva boja preko noci od ciste vode nije mogla sama od sebe da dodje niti od nocnog amonijaka biljaki. Nisam ni imao volje za tim, samo sam izbacio moje ex-sarane, i sve porusio te krenuo u novi projekat Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Mar 09, 2015 10:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala, slažem se za gradnju Smile
Pretpostavio sam da pumpa ide u bazen, ne bi bilo loše da se stavi u neku korpu koja bi bila neka vrsta predfiltera, bar ima kamenja da se zamaskira.
Zbunilo me to za vodopad pošto je samo otvor ostavljen, sad mi jasno kad si napisao da ide i terasica, ne bi bilo loše i da se njom malo zamaskira cev(bar taj deo iznad vode).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanpodgorica
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 75

PorukaPoslao: Pon Mar 09, 2015 10:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesa69 ::
Hvala, slažem se za gradnju Smile
Pretpostavio sam da pumpa ide u bazen, ne bi bilo loše da se stavi u neku korpu koja bi bila neka vrsta predfiltera, bar ima kamenja da se zamaskira.
Zbunilo me to za vodopad pošto je samo otvor ostavljen, sad mi jasno kad si napisao da ide i terasica, ne bi bilo loše i da se njom malo zamaskira cev(bar taj deo iznad vode).


Upravo tako, sto se tice zamaskiranja nista se nece vidjeti, kablovi od pumpi ce biti kroz okiten crijevo koje ce biti postavljeno ispod zemlje ,kroz koje cu takodje da razvucem kablo za struju,radi rasvjete itd. A dovodno crijevo od vode se takodje nece vidjeti Smile)) Pokusao sam da mislim na sve.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tuna
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2015
Poruke: 53

PorukaPoslao: Pon Mar 09, 2015 10:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

stefanpodgorica ::

Predpostavljam da mislis na vodu iz prvog jezerceta...
Nisam ni imao volje za tim, samo sam izbacio moje ex-sarane, i sve porusio te krenuo u novi projekat Smile

Da na tu sam vodu mislio Smile
Shvatam te, ne mogu ni da zamislim kako ti je bilo, trudiš se, brineš se i sve i onda ujutro ustaneš i vidiš sve to..
Nadam se da će ti ovaj projekat uspeti, jedva čekam da ga vidim za šaranima Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanpodgorica
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 75

PorukaPoslao: Pon Mar 09, 2015 10:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma ja znam da ovaj put hoce, MORA ! Very Happy
I ja takodje jedva cekam da vidim koi je unutra
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tuna
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2015
Poruke: 53

PorukaPoslao: Ned Apr 05, 2015 5:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kolega, šta bi sa jezercetom, jesi li ubacio šarane? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanpodgorica
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 75

PorukaPoslao: Sre Apr 08, 2015 4:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tuna ::
Kolega, šta bi sa jezercetom, jesi li ubacio šarane? Smile



da da Very Happy sarani su unutra, ubacio sam 7 koi-ja i jos jednu za koju ne znam koja je, dobio je na poklon sa jednim koi-jel. pa neka uziva. Nego tako je bilo loshe vrijeme itd, da jednostavno nisam stigao da slikam sarane, vec sam ih odma ubacio u fontanu Very Happy filter je pusten, sve funkcionise perfektno za sada. Nadam se da ce tako da bude i u buducnosti
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanpodgorica
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 75

PorukaPoslao: Uto Jan 12, 2016 12:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav ljudi Very Happy sretni praznici Smile cisto da se javim. Naime mnogo sam zacudjen ovih dana , ovo vrijeme je totalno nevjerovatno, u mojoj dosadasnjoj praksi od novembra koi obicnospavaju do pocetka proljeca, medjutim cijeli decembar pa sada i januar koi plivaju po povrsini vode Very Happy nevjerovatna slika. filter sasvim korektno funkcionise. ovog proljeca namjeravam da se pozabavim sa biljkama i sadnicama zelenila oko moje fontane , a mozda dodje i neka unutrasnja i spoljasnja rasvjeta oko fontane Very Happy veliki pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bojan-84
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2015
Poruke: 13
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Uto Jan 12, 2016 12:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad sam pročitao celu temu. Šta da kažem, samo reči hvale za ovaj projekat. FOntana jezerce je napravljena za "vjek vjekova", kvalitetno, moćno.
Nego Stefane, ja bih videti još koju sliku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanpodgorica
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 75

PorukaPoslao: Ned Jan 17, 2016 3:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

[quote="bojan-84"]
Nego Stefane, ja bih videti još koju sliku.posto ovih dana su velike vremenske neprilike, nisam u mogucnosti da naprvim lijepe slike iako mi je odmah na 10 metara do vrata fontanica Very Happy... ali cim se malo smiri slikacu, i naranvo moje koi je lude, koji su npr i danas na povrsini... nevjerovatno Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanpodgorica
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 75

PorukaPoslao: Sub Apr 30, 2016 1:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovih dana ce biti nove fotkkce fontane kao i inovacije u njoj Smile takodje mogu sa ponosom da se pohvalim ,da je moj maticni par cistih koi-a se omrijestio. Dobio sam mladj. Samim tim sam sigurann da su uslovi perfekti,kad su za samo jednu sezonu se omrijestili. Vrvi od malaca Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
efi
Akvarista



Registrovan: 19 Apr 2011
Poruke: 46
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Avg 27, 2016 4:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka cast, kad stignes ubaci sliku, proslo je par meseci od zadnjeg posta Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
stefanpodgorica
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 75

PorukaPoslao: Pet Okt 28, 2016 10:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iskreno htio bih da ubacam slike ali ulazim samo preko telefona,pa mi nesto i ne ide od ruke Smile ali ako se snadjem ubacam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bojan-84
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2015
Poruke: 13
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Uto Dec 20, 2016 6:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

stefanpodgorica ::
Iskreno htio bih da ubacam slike ali ulazim samo preko telefona,pa mi nesto i ne ide od ruke Smile ali ako se snadjem ubacam.

Ja i dalje čekam slike Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Vrtno jezerce Drevni Zmaj Uradi Sam (DIY) 1 Čet Jun 23, 2022 1:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vrtno jezerce, od betona Fricky`88 Vrtna Jezerca 9 Uto Sep 03, 2019 9:02 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Fontana sa ribicama i biljkama - save... ivanhoe Vrtna Jezerca 19 Čet Jul 05, 2018 4:43 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Baštenska fontana Sone_bg Razno 1 Čet Jun 22, 2017 1:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka jezerce barica fontana itan Vrtna Jezerca 3 Sub Maj 09, 2015 11:38 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License