Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Zapoceo pravljenje - saveti dobrodosli Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Djokic
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2014
Poruke: 153
Lokacija: Zvezdan, Zajecar

PorukaPoslao: Sub Apr 09, 2016 9:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moram prvo da naglasim da zbog nedostatka vremena ovo jezerce mozda nece ni biti gotovo ovog leta( mislim da nema smisla da ga punim u septembru... a mozda i ima?)
Nista jos nisam resio do kraja, ni oblik ni filtraciju...
Trenutno je odprilike 2,7X1,7 a dubina blizu metar s' tim sto je polovina jos dublja.
Za sad ovalnog oblika.Prostor nije problem, definitivno cu napraviti bar jedan "krak" pa razmisljam da odatle se spusta voda koju bi pumpa vukla sa dna(najdubljeg dela).
Racunam da ce 1,5m biti dovoljno da ribe prezime.
Kako se pokazalo pravljenje sa obicnom najlonom pa preko betoniranje?Mislim da polozim obican najlon(mozda presavijen duplo) i onda preko njega betoniranje i mozda zidanje sa kamenom.
Ne razumem se u zidanje ali kazu mi da ako zidam kamenom onda ne mora gvozdje?
Najpre bih da cujem iskustva onih koji su pravili ovako kako sam zamislio, ali i ostali su dobrodosli da komentarisu.

Dalje, kolega kaze da ce se to pretvoriti u zabokrecinu bez kompletnog fabrickog sistema za odrzavanje.
Zabokrecinu bi najvise hteo da izbegnem i smatram da ce dobra hladovina tu pomoci.
Dopisacu jos nesto kako se setim...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Apr 09, 2016 9:52 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Apr 11, 2016 7:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imao sam priliku videti jedno malo jezerce kod nekoga i secam se da je u pocetku isto stavio obican najlon ali je kasnije imao problem ali ne mogu da se setim da li su bili crvi ili nesto drugo. U glavnom nesto je pocelo grickati najlon na dnu sto je primeceno opadanjem nivoa vode. Posle se moralo sve prazniti kako bi se zamenio taj najlon tako da bih ga ja za svaki slucaj izbegavao.
Zasto bi betonirao?
Vidjao si verovatno i sam kako su to drugi radili bez betoniranja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Djokic
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2014
Poruke: 153
Lokacija: Zvezdan, Zajecar

PorukaPoslao: Uto Apr 12, 2016 9:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na koji nacin izrade konkretno mislis Bojane, da bude trajno i bez betona? Butil?
Mada cement sam vec kupio, ona tecnost sto se dodaje u mesavinu je 1000din kantica i vrsi poso za moju kolicinu.

Racunam da ce ozidano da traje najduze, butil mozda zvuci lako za postavljanje ali nisam siguran ako se probusi dal' moze da se krpi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada_va
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2015
Poruke: 166
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Apr 12, 2016 10:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako planiras obican najlon onda najmanje 4 puta da ga presavijes tj. 4 sloja i ispod njega bi bilo pozeljno da imas nesto meko npr. stari tepih ili gradjevinski najlon (onaj sto ide ispod laminata), sto ti je bolja podloga, to si mirniji. Cement i sitan pesak jedinica i mozes da zidas kako hoces sa kamenjem, naravno bez armature. Za filtraciju ne znam, ali kazu da je neko manje bure najbolja varijanta. Ja treba da radim uskoro fontanu u kojoj cu drzati ribe, pa sam sakupljao tj. jos uvek sakupljam informacije od ljudi koji su to vec pravili. Jedino za filtraciju ne znam sta i kako i nije mi jasno...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djokic
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2014
Poruke: 153
Lokacija: Zvezdan, Zajecar

PorukaPoslao: Uto Apr 12, 2016 10:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne razumem se bas u gradjevinu pa sam se raspitao, kazu ako se zida kamenom ne treba armatura.Ako ide klasicno betoniranje onda mora armatura i salovanje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada_va
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2015
Poruke: 166
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Apr 12, 2016 11:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ako pravis bazen ili dubece ivice 90 stepeni onda mora salovanje i armatura da bi drzalo sve to Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Apr 13, 2016 7:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Postoje specijalne folije. Nesto bi svakalo stavio ispod toga tipa cebe i slicno. Ne znam kako bi to za oko izgledalo u odnosu na beton i kamen. Vidjao sam na slikama i jedno i drugo i ok deluje. Trebas videti i finansijski bolje proci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Djokic
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2014
Poruke: 153
Lokacija: Zvezdan, Zajecar

PorukaPoslao: Sre Apr 13, 2016 9:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam to za folije, ovih dana po malo citam jednu knjigu i gledam klipove.
Finansijska strana navija za foliju(jeftinije i brze), ali pitanje sta mogu naci po Zajecaru, a drugo sto me brine je trajnost.Vidim da garantuju preko 20 godina, ali ima kod mene dosta korenja i ostrog kamena u zemlji pa koliko god dobro to da uradim necu biti miran ni sa pet cebeta.
Zato bi iso na beton i kamen jer vec imam nesto cementa i kamena, lako mogu da dovezem jos kamena i na kraju moj cale zna da zida sa kamenom pa to nece da me kosta.

Voleo bi da se javi jos neko ko je video ili ima pond uradjen ovako kako ja planiram.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
73srdjan
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Mar 2013
Poruke: 4
Lokacija: baranda

PorukaPoslao: Sre Apr 27, 2016 5:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav
Imam jezerce par godina,i isto sam bio u nedoumici kako i cime da se izgradi. Nisam hteo nikakvu foliju jer ta garancija je za hemijski sastav a ne za fizicka ostecenja.
U to jezerce moras i ulaziti radi ciscenja,pomeranja saksija i koje cega jos. Plasio sam se i korenjea krtica kamencica,tako da sam ga odradio betonom.U beton sam ubacivao hemiju za nepropusnost vode,kad se osucio par dana kasnije stavio sam obicnu foliju i ozidjivao kamenom radi izgledai dan danas je ok.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
stefanpodgorica
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 75

PorukaPoslao: Sub Apr 30, 2016 12:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam iskustva i sa najlonima i fojiama i betonom. Sto se tice najlona,nikako ali nikako. Dzabe ti svi slojevi ,dzabe sva filozofija. Svaki dio najloni koji bude bar malo izlozen suncu,doce do cjelanja a zatim se cijela cijela konstrukcija. Vjeruj najlon i ne pomislljaj . Ako ces da radis-radi kako treba. Ako hoces neke lude ,zanimljive kaskade i oblike obda ti je najbolje foliju za vratna jezerca koju ces da spajas i lijepis na spojevima(skupa) . A shto se tice betona Smile meni je sada fontsbica ili ti jezerce kako god od betona. Perfektno se pokazalo,pogotovo kada se zimi nakupi pp 10 cm leda,pa ga razbijes krampom ne razmisljajuci hoces li pocijepat foliju ili najlon sigurno. Imas u mojoj temi sve detaljno objasnjeno kako sam ja to napravio,cijeli postupak, i cijena Smile veliki pozz i srecno. P.s moja tema je fontana- jezerce
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanpodgorica
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 75

PorukaPoslao: Sub Apr 30, 2016 6:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaboravih i ovo da recem... sto se tice zidanja kamena i betona,uopste nisam siguran kako ces izvesti da to sve lijepo ozidas a da ne pusta vodu na fugama,jer to nije predebela fuga koka je nabijena kao shto je slucaj kod salovanja gdje mozes da nabijes i izfibriras beton.Jer ukoliko su blokovi ,preko toga mozes lijepak i mrezicu pa kasnije hidroizolaciju koja moze da ide u bistjerne koje se prave s namjerom da drze vodu za pice. U suprotnom ces potrovati ribe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djokic
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2014
Poruke: 153
Lokacija: Zvezdan, Zajecar

PorukaPoslao: Sub Apr 30, 2016 9:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na savetima, jos nista nisam resio.
Pravio sam kao mali bedem oko rupe pa taman dok planiram dalje da se slegne zemlja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djokic
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2014
Poruke: 153
Lokacija: Zvezdan, Zajecar

PorukaPoslao: Pet Jul 29, 2016 11:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Napravili nesto, ostalo jos malo posla.
Nije ono sto sam pisao gore, na drugom je mestu i druge su dimenzije.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djokic
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2014
Poruke: 153
Lokacija: Zvezdan, Zajecar

PorukaPoslao: Pon Avg 29, 2016 11:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Polako napreduje, ima jos dosta posla.

url=https://postimg.org/image/fd7eee3ct/]Image[/url]

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Avg 31, 2016 10:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bravo Bravo jos sam se pitao sta se desava.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pravljenje rasvete od Led cipova 3w Ikebana Oprema u morskoj akvaristici 26 Sub Avg 13, 2022 7:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kolega umro, spasavam akvarijum, potr... Ivyca Početak u akvaristici 5 Ned Jan 31, 2021 2:41 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prvi veci akvrijum - saveti za skoro ... dimacar Početak u akvaristici 8 Sub Maj 09, 2020 8:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Puzevi Helena i Amazonac (jabucar) sa... Spavalica13 Razmnožavanje 5 Sre Apr 22, 2020 1:09 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SUMP filter dimenzije saveti doctor Filteri i pumpe 9 Pon Apr 20, 2020 4:19 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License