Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Skoro bešumna aeracija akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
brankorad
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2015
Poruke: 90
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Pon Maj 02, 2016 9:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nadam se da će ovo nekome da pomogne. Meni je dugo trebalo da skontam kako da ovo efikasno napravim.
U filteru se nalazi potopna pumpa, neka kineska sa podesivim protokom. Na izlaz sa pumpe sam nakačio plastičnu cijev i ona prebacuje vodu u akvarijum. U vrh te cijevi sam ubacio veoma bitan čep od flomastera, konusnog oblika, da bi malo povećao pritisak vode, a onda na tu cijev sam stavio zelekasto providno crijevo od 3/4 cola. Tu na sastavu sam ubacio 3 igle u koje se ubaci malo vate da se priguši zvuk. Nisam primijetio da ugao pod kojim stoje igle igra neku ulogu. Možete se malo poigrati sa veličinom igala, neka srednja veličina. Efekat je mnogo vazduha u akvarijumu, a skoro da se ne čuje ništa. Za sitne mjehuriće po meni je veoma bitan čep od flomastera, koji pravi veći pritisak u cijevi i ubrzava vodu. E sad kako to pumpa podnosi ... Ja ne čujem da se nešto pati i zuji.
Nemam pojma da li može da se pretjera sa količinom vazduha u vodi, ja sam morao da okrećem igle jer se na spužvama u filteru nakupilo mnogo mjehurića koji su počeli da zezaju protok vode.

Evo i slike kako to izgleda :

Image


Image


Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Maj 02, 2016 9:29 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Maj 03, 2016 10:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Crying or Very sad : jadna mala pumpica.
+ za ideju! Mana ovoga je što te pumpice nisu konstruisane da stvaraju pritisak pa sužavanjem odvoda smanjuješ i protok vode kroz filter i stvaraš mehuriće. Mehurići i motorna pumpa ne idu bas dobro jedno uz drugo. Pumpa se brze troši ako uvlači mehurove u sebe. Stvaranje mehurova pomoću motorne pumpe za manje i srednje litraže je totalno bespotrebno. Takođe pošto je usisavanje vode u filter i izbacivanje iz njega na istoj strani akvarijuma, stvara se loša cirkulacija vode na drugom delu akvarijuma a to će vremenom dovesti do toga da se u tom delu počne da nagomilava izmet od riba, trunje, otpad od bilja i stvaranja gasova u podlozi.
Postoji nešto sto se zove srejbar i jako je efikasno u razbijanju površine vode.
Moje lično mišljenje,sudeći po broju riba vidljivih na slici, je da ti to mozeš da sklonš i pustiš da ti voda iz cevi pada u akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Uto Maj 03, 2016 11:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobra ideja ali ja i dalje mislim da je najbolje okrenuti izlaz vode (crevo) uz samu povrsinu tako da talasanje povrsine vrsi ubacivanje kiseonika. Nema baloncica po akv.a nema ni zvukova.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License