Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pozdrav drugari Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Maks Retriver
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 28 Apr 2016
Poruke: 5
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Sre Maj 04, 2016 12:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo da se predstavim i ja. Relativno sam nov u akvaristici posto prvi pokusaj pre jedno 5-6 godina neslavno zavrsio Sad Sada sam se ponovo zagrejao za ovaj predivan hobi,pa sam tako odlucio da pokusam da napravim jedan isecak od 160l Juzne Amerike,a vi mi kazite da li imam potencijala Smile.Pa ovako Akvarijum je 85x45x42,negde oko 160l.Filter je krovni sa filter materijalim pocevsi od sundjera,vate,keramickih prstenova,bio loptica,dzakom za krompir i plus neki plasticni filter koji koriste velike pumpe za navodnjavanje basta koga pokrece potapajuca pumpa atman od 600l Smile.Rasveta mi nije prioritet tako da sam ugradio 3 stedne sijalice po 23w i 6500k.Podloga je tanak sloj zemlje za cvece,pa preko moravski sljunak,ali samo sitni kamencici koji su mogli da prodju kroz fasadnu mrezu (nekako mi deluje najprirodnije).U akvarijumu se nalaze 2 korena topole koja je prethodno prosla sve faze pripreme. E sada,posto mi je to korenje fokusna tacka akvarijuma, biljke sam sveo na minimum pa sam se trudio da nabavim samo one koje poticu iz tog dela sveta,a to su Echinodorusi radicans i quadricostatus,Heteranthera zosterifolia, mahovina i jedna zalutala kripta koja ce biti sklonjena kada nabavim jos koju biljkicu iz JA.Inace biljke su jos mlade,posadjene pre par dana. Od riba nemam jos nista jer je akvarijum u fazi cikliranja,ali u planu mi je jato neonkica,mozda i jos jedno jato nekih tetri iz JA, 5-6 komada altispinoza, uz naravno jato korija i par ancitrusa.Mozda ubacim jos jedan par nekog patuljastog ciklida ali videcu...Eto toliko od mene Smile

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Maj 04, 2016 12:21 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Maks Retriver
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 28 Apr 2016
Poruke: 5
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Sre Maj 04, 2016 12:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sre Maj 04, 2016 4:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlican pocetak! Svidja mi se Smile A vreme ce pokazati svoje u kom pravcu ce sve otici.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Maj 04, 2016 5:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moj savet ti je da ubacis jato kraljevskih neonki (15-20), altispinoye, jato rodostomusa, naravno jato ne komad-dva korija, i ancije, samo pazi pri hranjenju da hrana padne na dno ybog korija ancija i altispinoya , neonke su lude kad krenu da krmljaju Very Happy inace lep pocetak, i polagano sa ubacivanjem riba ne odjedanput sve napravi razmak mesecak dana od ubacivanja novog jata...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maks Retriver
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 28 Apr 2016
Poruke: 5
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Sre Maj 04, 2016 5:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa da,tako sam i planirao,jato neonkica jedno 15ak komada i altispinoze obavezno posto mi je to omiljena riba.Planirao sam i jedno manje jato koridorsa pandi,jedno 5-6 komada.Za rodostomuse razmisljam posto sam cuo da su bas nezni,nzm ni ja. Eventualno razmisljam par Nannacara anomala ako naletim na njih jer sam zaljubljen u patuljaste ciklide Smile A ne zurim nigde,eto danas sam ubacio 2 ksifa kao pilote,a ima sigurno 20ak dana kako sam formirao akvarijum.Hvala svima na savetima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Maj 04, 2016 6:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja iskreno imam iskustva takvog da kada sam ubacivao rodostomuse komad dva oni uginu , ali bilo koju ribu da sam ubacio u jatu na primer neonke ili opet kasnije rodostomuse tih problema nisam imao, a imao sam pande i mislim da su malo nezniji koriji , bolje iskustvo imam sa bronzanim i sivim(klasicnim) korijima Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maks Retriver
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 28 Apr 2016
Poruke: 5
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Sre Maj 04, 2016 6:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Procitao sam da su nezniji rodostomusi,ali isto tako i da su jatnije ribe od neonki koje umeju da budu razbacane po akvarijumu i da plivaju same za sebe ako nemaju opasnost oko njih.Ali to se resava ubacivanjem skalara Smile haha.I o njima razmisljam,ali mi se nikako ne svidja njihov temperament a i mislim da bi kad tad neonke postale njihova hrana Smile Imam obicne korije u malom akvarijumu,kupio sam 2,sada ih imam 5,nzm kako su uspeli da se izmreste pored gomile ksifa Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Maj 04, 2016 6:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

veruj mi nemoj samo da ubacujes svasta od riba , ja sam na pocetku razmisljao ajde ovo ajde i ovo i tako napravih cirkus, najbolje je nekoliko jata riba i miran si a da ubacujes bilo sta nemoj se zaletati samo dajes parice a imas cirkus veruj mi na rec Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maks Retriver
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 28 Apr 2016
Poruke: 5
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Sre Maj 04, 2016 7:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma znam ja to,iskusio sam to.Kada sam prvi put formirao akvarijum,imao sam u istom trenutku i zlatne ribice i skalara i bikolora i pangazijus i silver sark...Mozes misliti na sta je to licilo.Naravno neslavno se zavrsilo Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pozdrav Sanja Ignjatov Upoznavanje 0 Pon Mar 18, 2024 5:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pozdrav Baki-MK Upoznavanje 0 Sre Dec 13, 2023 3:24 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pozdrav SuperTeška Upoznavanje 0 Pet Dec 01, 2023 1:24 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pozdrav drugari, ima li neko za poklo... nasdvoje Na poklon 2 Ned Okt 01, 2023 9:54 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pozdrav, drugari! dalimusic Upoznavanje 0 Uto Avg 22, 2023 7:12 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License