Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mali biljni transformers Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
aldyn
Akvarista



Registrovan: 13 Jul 2015
Poruke: 225
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Ned Nov 15, 2015 8:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kola je granulacija odprilike ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Nov 15, 2015 8:30 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Slepi_Putnik
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2013
Poruke: 129
Lokacija: Beograd, Batajnica

PorukaPoslao: Sub Mar 26, 2016 11:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I pošto je Cryptocoryne undulata poludela i progutala ceo akvarijum Smile ubila mahovinu zaustavljajući protok svetla, svu sam je poklonio, a akvarijum je doživeo novu promenu. Evo snimka:


Link


Sada je desni plan skroz čist pa rhodostomusi imaju više mesta za plivanje. Znam da je možda višak kokosovih oraha, ali sam ih stavio da bi apistogramma mogla da bira u koji će, kad jednog dana nabavim mužjaka Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Slepi_Putnik
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2013
Poruke: 129
Lokacija: Beograd, Batajnica

PorukaPoslao: Sre Mar 30, 2016 11:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E pa ljudi, sa Apistogramma borellii nisam baš imao sreće, stalno mi ugine mužjak, a ženka preživi (sumnivo ako mene pitate).

Danas sam uspeo da nabavim jednu mladu jedinku koja mi liči na mužjaka, ali upravo jer je baš mlada nisam siguran, da li sad imam dve ženke ili sam uspeo da oformim par. Svakako ću znati kad malo odraste, ali do tada, evo snimka pa ako neko od iskusnijih ciklidaša ima ideju neka kaže:


Link


Hvala!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Slepi_Putnik
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2013
Poruke: 129
Lokacija: Beograd, Batajnica

PorukaPoslao: Čet Mar 31, 2016 11:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok, dopisujem se sam sa sobom, ali ne odustajem :p

Je l' vam ovo liči da će biti mužjak kad poraste?


Image


Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Slepi_Putnik
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2013
Poruke: 129
Lokacija: Beograd, Batajnica

PorukaPoslao: Sre Apr 06, 2016 2:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Apr 06, 2016 8:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Deluje da je jos mlad primerak da bi se primetio pol.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Slepi_Putnik
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2013
Poruke: 129
Lokacija: Beograd, Batajnica

PorukaPoslao: Sre Apr 06, 2016 9:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bojan ::
Deluje da je jos mlad primerak da bi se primetio pol.


Bojane, dopisivao sam se sa nekim strancima na nekom sajtu posvećenom apistogramama i čovek mi kaže da jeste mužjak, ali da uopšte nije borellii nego steel blue.

To je vrsta koja se često prodaje kao borellii i ne zna se kako je nastala, neki veruju ukrštanjem borellii i neke druge apistogramme. Ali čovek je u pravu, guglao sam A. steel blue i jeste on.

E sad ne znam ako je steel blue imao borellii kao pretke možda i može da se spari sa ženom borellii. Videćemo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Slepi_Putnik
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2013
Poruke: 129
Lokacija: Beograd, Batajnica

PorukaPoslao: Sub Maj 14, 2016 9:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo promena...


Image


Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Slepi_Putnik
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2013
Poruke: 129
Lokacija: Beograd, Batajnica

PorukaPoslao: Ned Apr 21, 2019 12:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posle jedne havarije, usledila je još jedna promena izgleda i stanovnika


Link


Poslednji izmenio Laki dana Ned Apr 21, 2019 10:37 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Slepi_Putnik
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2013
Poruke: 129
Lokacija: Beograd, Batajnica

PorukaPoslao: Sub Okt 03, 2020 1:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E pa konačno sam se preselio i sad imam prostor i volju da kreiram veće akvarijume.

Trenutno imam jedan od 360 litara koji ću vam predstaviti u posebnoj temi. Uorkos tome, ovaj mali nisam imao srca da bacim/poklonim pa se pretvorio u pomoćni prostor gde trenutno imam samo puževe, tri plave kozice i 6 kraljevskh neonki.


Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Okt 03, 2020 1:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo kolega,drago mi je da možeš da proširiš kapacitet,očekujem taj novi veliki kako će da ispadne.Interesuje me jel ti to granje breza neoljuštena i koliko dugo je držiš i kako se ponaša za sada?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Slepi_Putnik
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2013
Poruke: 129
Lokacija: Beograd, Batajnica

PorukaPoslao: Sub Okt 03, 2020 1:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo, hvala kolega Wink

E jeste breza neoljustena. Iskreno, krenuo sam da ljustim i islo je jako lose i onda sam resio da eksperimentisem da vidim sta ce we desiti.
Pazi, breza je oko 2-3 meseca u akv. Ljusti se sama Kora, vrlo polako i nemam nikakve problems, ali ga zato redovno odrzavam jednom sedmicno. Menjam 50% vode, usisam dno i izbacim ako nekad ima komadic koji je otpao, ali to se desilo jednom ili dva puta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Slepi_Putnik
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2013
Poruke: 129
Lokacija: Beograd, Batajnica

PorukaPoslao: Sub Okt 03, 2020 1:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I da, ova braon boja ovde je od breze bila, ali je brzo nestala. meni je žao, svidelo mi se. Volim taj blagi black water. I evo jednog detalja.


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Okt 03, 2020 1:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

e važi hvala na brzom odgovoru pošto bi ja neko domaće da nađem da znam ako mi bude teško da ljuštim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Okt 03, 2020 3:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slepi_Putnik ::
I da, ova braon boja ovde je od breze bila, ali je brzo nestala. meni je žao, svidelo mi se. Volim taj blagi black water.[/img]


Dodaj par ljuski od oraha ili suvo lisce od hrasta (ukoliko preteras sa orahom moze doci fdo gubitka svih biljaka, zato je preporuka kreni sa suvim liscem), ofarbace vodu al proveravaj PH prilikom zamene, naravno ako i dalje zelis da imas blackwater..

Sledece drvo koje pripremas pre nego sto krenes da ljustis, dobro ga napari ili natopi sa par krpa vodom i umoraj da nabubri, lakse se skida pogotovu ako je drvo dosta suvo. Wink

Ako imas ramshorne odrzavace oni akvarijum koji ima koru, tj jesce je u fazi raspadanja, tako da nemoras svaku truncicu da vadis. Jesce je i phise ali slabije od ramshorna. Nerite su jos sporije jer jedu tek kad se pojave alge na kori. Kozice isto doprinose, tako sa ukoliko imaju gde da se sakriju od neonki mozes i njih da dodas u akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mali akvarijum NANO TANK Kacica Početak u akvaristici 11 Sre Mar 15, 2023 5:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljni AQ 300 l dulemali99 Razno 29 Pet Nov 04, 2022 5:10 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali ancistrusi Ascaron Razmena 2 Pet Sep 30, 2022 5:11 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali discusi Onix21 Tražnja 0 Ned Feb 13, 2022 8:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljni 35, 125, 240 ivan_91 Akvarijumi 19 Pon Nov 22, 2021 4:23 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License