Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Sakupljanje biljaka iz divljine Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Voja85
Akvarista



Registrovan: 11 Mar 2015
Poruke: 110
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Maj 16, 2016 9:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam probo sa takvom mahovinom nije mi uspela posle nekog vremena mi je propala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Maj 16, 2016 9:38 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Maj 18, 2016 10:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Slepi_Putnik postoji vise nacina da dezinfikujes najbrza je kupka u manganu od <1% 15-30 minuta da se sve sprzi, drzanje sa barskim puzevima dve do tri nedelje, jer pojedu sve bakterije sa biljaka, probati da zasadis emerzno pa mladu biljku u akvarijum, a maticnu vratis gde si nasao Wink a moze i u balonu vode, oni od 5L, sacekas 2 meseca (naravno uz odrzavanje balona ko i akvarijuma, zamenom vode jednom nedeljno) to je ono sto sam ja radio i imalo je efekta da nemam ni jednu bolest u akvarijumima u koje sam unosio biljke sa Dunava i Save - metod sa balonom daje i pozitivan rezultat kulturu dafnija Wink

OPREZ sa manganom se ne treba igrati i sve raditi sa rukavicama u dobro provetrenoj prostoriji, pricam iz licnog iskustva zavrsio u urgentnom zbog malo nepaznje s velikim posledicama.

@NightCrawler tu mahovinu i da si preneo ne bi uspeo da je odrzis dugo u submerznom stanju, isprobano vec sa dosta co2 i jos razno raznim metodama, sem jedne da bije samo vazduh koji lomi vodu kao simulacija vodopada, ali opet kazem to je za paludarijume ne akvarijume ima i submerznih formi te iste familije mahovina samo ih treba iskopati na pravom mestu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pozdrav drugari, ima li neko za poklo... nasdvoje Na poklon 2 Ned Okt 01, 2023 9:54 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sadnja biljaka Milivoje Lampa Biljke 6 Sub Jul 30, 2022 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pelceri biljaka Zira Tražnja 0 Čet Avg 12, 2021 5:39 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mix biljaka—crveno dominantno :) manastiriste Ponuda 2 Pet Mar 19, 2021 1:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko odabira podloge i biljaka Anja96 Podloga 2 Uto Jan 26, 2021 8:33 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License