Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Par saveta Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Nikola.M




Registrovan: 31 Maj 2016
Poruke: 1
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Sre Jun 01, 2016 12:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo svima,
sto se tice akvaristike nisam bas totalni pocetnik imao sam do pre 2 godine akvarijum od nekih 30l. Od akvaristike sam imao samo akvarijum. ribice, po neku biljku i nikakvog iskustva. Nisam znao sta je cikliranje, koja filtracija je dobra koja nije, kako hraniti ribice, kad hraniti i jos mnogo toga. Tako da je taj akvarijum od 30l bio teska propast. Imao je spoljni filter koji je "pokretala" vazdusna pumpa, veoma jaku sijalicu za tu litrazu, tako je je bilo mnogo problema sa algama i prljavstinom u akvarijumu.
E sad ovako, akvarijum sam dao stricu ali volja za "savrsenim" akvarijumom je ostala. Dosta stvari sam naucio na forumu pa mislim da sad znam dosta vise nego tad.
Uskoro stize nov akvarijum dimenzija 70x35x40+10 krov, nekih 100l. Sa trokomornim spoljasnjim filterom koji ce biti iza njega. Sto se tice ribica planiram gupike, zebrce, neonke, moli, par cistaca dna i par algara. Naravno i sa dosta biljaka jer one po meni pored ribica daju neki poseban izgled akvarijumu. Ako nesto od ovoga nije po "ps" ispravite me bio bih zahvalan za savet.
Najvise oko svega ovoga me buni izrada postolja, planiram da postolje bude 80x50x70, bolje malo sire za svaki slucaj. Imam neku varijantu da se to radi od iverice i kostalo bi me od prilike nekih 40-50e (deluje mi pristojno za to sto trazim. Ispod cu ubaciti skicu postolja. Sta mi vi savetujete kako da pravim postolje i sta bi bila najjeftinija varijanta.
[img]Image[/img]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jun 01, 2016 12:00 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Jun 01, 2016 8:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo. Sve je udzbenicki za sad Smile kod tog postolja gledaj da imas i prostor da mozda kasnije ubacis bocu za co2(ako ikad budes hteo, ali bolje da napravis u startu prostor nego ponovo celo postolje)
Sto se tice dimenzije,one su dobre jer ta duzina pokriva i t5 i t8 (u tom rangu duzine) - primer: ja kad sam pravio akv,ne razmisljajuci o rasveti,napravim akv 85cm. I sad, tu ne moze da stane neka klasicna t5,vec samo one juwelove 742mm, to je najpribliznije. A od t8 moze freshwater od 750mm, a sve druge su relativno kratke... eto da znas. Generalno treba o svemu unapred razmisljati..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Par saveta A.R.Chafee.Jr. Početak u akvaristici 4 Čet Mar 28, 2019 12:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Treba mi par saveta Ivan_KV Početak u akvaristici 1 Pet Apr 20, 2012 11:31 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License