Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pokusaj biotopa Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Rainmaker
Akvarista



Registrovan: 04 Sep 2015
Poruke: 130
Lokacija: Prokuplje

PorukaPoslao: Sub Maj 28, 2016 7:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,evo da predstavim moj akvarijum Very Happy Dimenzije: 50x60x30 Svetlo:Neoonka 18w Podloga:Kvarcni pesak Biljke:Pistia stratiotes(vise komada) Akvarijum mi je u fazi cikliranja,tako da cu ubaciti ribe kasnije.Planiram patuljaste ciklide,neke tetre i komunalce.
Image Zao mi je zbog loseg kvaliteta,slikano je mobilnim telefonom.Molim za savete,kritike i pohvale s obzirom da sam pocetnik. Unapred hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Maj 28, 2016 7:57 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Maj 28, 2016 8:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ono... nema tu sta mnogo da se kaze obzirom da i nema sta za komentarisati Smile. Cudno mi sto je visina veca od duzine, no dobro... kad pistia pusti korenje mozda i dobijes malo na "misticnosti".. mozda jos neka grana,kamen... pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Rainmaker
Akvarista



Registrovan: 04 Sep 2015
Poruke: 130
Lokacija: Prokuplje

PorukaPoslao: Sub Maj 28, 2016 8:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na sugestiji,to je akvarijum mog oca,tako da ja nisam odredjivao dimenzije. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Noik
Akvarista



Registrovan: 28 Avg 2015
Poruke: 145

PorukaPoslao: Sub Maj 28, 2016 8:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pocetnik, pa jos hoce biotop. Pohvaljujem Smile
Sve zavisi koliko priblizno zelis da ides ka pravom biotopu? Sto si priblizniji, to je zahtevnije da se odradi. To je tema koja bas zahteva veliku diskusiju, pa ajde recimo da se drzimo neke priblizne varijante juznoamerickog biotopa.
Predlazem ti da pogledas sto vise slika i snimaka iz prirodnog stanista, snimis malo kakvo je drvece, podloga, kamenje, onda da pogledas sta je tebi sve dostupno i polako skupis materijal.
Sto se stanovnika tice, iako se neke vrste vode pod Juznu Ameriku, mogu da ih dele stotine kilometara razdaljine u prirodi. Ako si za precizniju varijantu, vidi prvo sta ti je od riba dostupno, pa napravi selekciju. Ovo je dobro mesto gde bi mogao da proveris http://www.fishbase.org/
Moj predlog za ovaj akvarijum ti je da ubacis nekoliko kamena, par vecih, a oko njih neravnomerno postavis manje, bas kako u prirodi vodena bujica uglavnom namesti da bude. nekoliko vecih grana, mozda jos neki panj. Grancice neke iskuvas i ubacis, pa gde same padnu. Suvo lisce od bukve isperes pod vrucom vodom i ubacis, potonuce za par dana.
Ribe ubaci slobodno, par komada za pocetak. Nema cikliranja i formianja bakterija u filteru ukoliko nema sta da prlja vodu Smile
Kako ides na prorodniju varijantu, vidi da posakrivas opremu koliko mozes. Termometar moze i u filter.
Nema potrebe da preterujes sa biljkama, ne dominiraju one toliko u Amazoniji ( veci deo) kao sto vlada misljenje. Predlazem i sobnu lozicu u coskovima da pusti korenje Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Rainmaker
Akvarista



Registrovan: 04 Sep 2015
Poruke: 130
Lokacija: Prokuplje

PorukaPoslao: Sub Maj 28, 2016 9:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na savetima.Sto se mene tice,akvarijum je deo prirode u kuci tako da je po mom misljenju biotop najprirodniji.Posto sam pocetnik necu ici nesto ekstremno priblizno,ali cu se potruditi da bude sto pribliznije.Zaista se dugo zanimam za biotop,jos kad sam odlucio da se bavim akvaristikom,tako da sam pogledao dosta klipova i slika i gledacu da po tome sredim akvarijum.Razmisljao sam da napravim Rio Madeira biotop,jer tu spadaju ribe koje su mi dostupne,posto zivim u malom mestu.Planiram da ubacim altispinose,jato Gymnocorymbus ternetzi ili Inpaichthys kerri,corydoras pygmaeus i cistace za staklo.Sto se tice kamenja planiram da ubacim jos,dodacu i grancice,ubacio sam katappa lisce.Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Noik
Akvarista



Registrovan: 28 Avg 2015
Poruke: 145

PorukaPoslao: Sub Maj 28, 2016 9:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izucio si ti to bogami dobro Smile Izvestavaj redovno Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Rainmaker
Akvarista



Registrovan: 04 Sep 2015
Poruke: 130
Lokacija: Prokuplje

PorukaPoslao: Sub Maj 28, 2016 9:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naravno Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Rainmaker
Akvarista



Registrovan: 04 Sep 2015
Poruke: 130
Lokacija: Prokuplje

PorukaPoslao: Ned Jun 05, 2016 3:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,juce sam bio da kupim ribe,ali nisam nasao zeljene vrste,tako da sam kupio 4 ramireza, 6 rhodostomusa(u planu jos),2 corydoras aeneus,1 pleca.Tako da ce to biti Rio Orinoco. Uskoro slike.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aldyn
Akvarista



Registrovan: 13 Jul 2015
Poruke: 225
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Ned Jun 05, 2016 7:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fin izbor ribe, smao ja mislim da je to premali akvarijum za pleca Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Rainmaker
Akvarista



Registrovan: 04 Sep 2015
Poruke: 130
Lokacija: Prokuplje

PorukaPoslao: Ned Jun 05, 2016 7:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam,kad poraste zamenicu ga sa prijateljem za ancije,inace on ima akvarijum od 250 litara. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Rainmaker
Akvarista



Registrovan: 04 Sep 2015
Poruke: 130
Lokacija: Prokuplje

PorukaPoslao: Ned Jun 05, 2016 8:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo slika,zao mi je zbog loseg kvaliteta(slikano je telefonom).
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Rainmaker
Akvarista



Registrovan: 04 Sep 2015
Poruke: 130
Lokacija: Prokuplje

PorukaPoslao: Ned Jun 05, 2016 8:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U planu jos kamenja i grana.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Jun 06, 2016 1:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koja je razlika izmedju ove slike i prve kohu si postavio? Kamen koji ne drzi drvo? Jedino primecujem da je pistia pustila korenje... guglaj malo slike biotopa,da vidis sta ti jos fali i sta treba da popravis... samo cepaj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Rainmaker
Akvarista



Registrovan: 04 Sep 2015
Poruke: 130
Lokacija: Prokuplje

PorukaPoslao: Pon Jun 06, 2016 10:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao sto sam rekao,uskoro jos granja i kamenja i jos lisca. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka 140l Aquascape pokusaj prvi - Baia Baia Akvarijumi 17 Ned Feb 05, 2023 12:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kocka do kocke - pokusaj popindeed Akvarijumi 18 Pon Avg 09, 2021 2:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pokusaj zelenila u 65 lit. MarkoPenezic Akvarijumi 7 Čet Jan 30, 2020 12:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pokusaj biljnog akvarijuma Miroslav85 Akvarijumi 17 Čet Feb 22, 2018 6:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pokusaj aquascaping-a Dule90 Akvarijumi 3 Čet Jun 22, 2017 6:59 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License