Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Povratak u akvaristiku sa Nano 13 l :) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
lazarcanecorso
Akvarista



Registrovan: 29 Apr 2010
Poruke: 111
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Ned Jun 05, 2016 3:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Postovani akvaristi,vratih se u akvaristiku posle par godina sa jednim nano akvarijumom od 13 l radi uvodjenja svoje dece u akvaristiku.Zelim da im prenesem i usadim ljubav prema akvaristici i svim zivotinjama.Pre 3,4 godine prodao sam akvarijum od 270l,kojeg sam predstavio ovde na forumu,ali sada zbog prostora u stanu uzeh najmanji za pocetak pa cu Boze zdravlja napraviti jedan veci kad okolnosti to budu dozvolile.Akvarijum je bez pumpe za vazduh i filtera ali tu smo ja (da jednom u 4,dana izvucem trecinu vode i zamenim novom) i naravnom muljas koji mi ekstremno pomaze u ciscenju kao i jedan poveci amazonac,kompletna komunalna ekipa.
1)Akvarijum ima 13 litara
2)Osvetljenje mi je jedna stedljiva sijalica od 9W(45W kod obicne zamenjuje)
3)Podloga mi je Sera: Podloga za akvarijume Floredepot 600 grama, a preko nje kvarcni pesak beli granulacije 2-3 mm
4)Biljke koje sam stavio su za vece akvarijume ali namerno sam ih stavio da bih napravio malu dzunglicu za moje gupike a i sisacu ih redovno i poklanjati klincima u komsiluku tako da mi odgovaraju potpuno.Vrste su vallisneria spiralis sa leve i desne strane,tri pelcera pogostemon octopus,jedna Ludwigia repens rubin,tri lysimania numularia i tri Limnofili.
5)Ribe Cetiri muzjaka gupija i dve zenkice,i jedan muljas.Od ostalih stanovnika jedan puz amazonac.
6)Od hemije i opreme ne koristim nista.
A sada cu priloziti par slika da vidite kako to sve izgleda,slike nisu ekstra kvaliteta i uzivo to izgleda mnogo bolje.


Image

Pa izvolite komentarisati postovani akvaristi
Image
Image
Image
Image
Image
Image
A ceo moj mali rucni rad i kutak izgledaju ovako

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jun 05, 2016 3:40 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

lazarcanecorso
Akvarista



Registrovan: 29 Apr 2010
Poruke: 111
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pon Jun 06, 2016 2:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa da dodam jos koju fotku

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Jun 06, 2016 5:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skoljka je visak. Ako nesto krene po zlu,preispitaj to kamenje...ako vec nisi. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igor1980
Akvarista



Registrovan: 20 Feb 2015
Poruke: 175
Lokacija: Batajnica (okolina Beograda)

PorukaPoslao: Pon Jun 06, 2016 6:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Po meni previse riba za tu litrazu , imas podlogu Serinu a nemas filtraciju.Ako nista drugo ozbiljnije mislim da ces imati problem sa algama . Sto ne nakacis bar neki hang-on filter ? Ja bih bih pre za tu litrazu mali spoljni dvokomorni na vazdusnu s tim da komora za povratno crevo ne bude sira od 3 cm da bi dobio sto vise prostora za filtracioni materijal .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lazarcanecorso
Akvarista



Registrovan: 29 Apr 2010
Poruke: 111
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pon Jun 06, 2016 6:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ralke ::
Skoljka je visak. Ako nesto krene po zlu,preispitaj to kamenje...ako vec nisi. Smile

Slazem se za skoljku a stene su vec bile u prethodnom akvarijumu i ok su.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lazarcanecorso
Akvarista



Registrovan: 29 Apr 2010
Poruke: 111
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pon Jun 06, 2016 7:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Igor1980 ::
Po meni previse riba za tu litrazu , imas podlogu Serinu a nemas filtraciju.Ako nista drugo ozbiljnije mislim da ces imati problem sa algama . Sto ne nakacis bar neki hang-on filter ? Ja bih bih pre za tu litrazu mali spoljni dvokomorni na vazdusnu s tim da komora za povratno crevo ne bude sira od 3 cm da bi dobio sto vise prostora za filtracioni materijal .

Druze imam kod kuce korner filter,da li njega da ubacim.Za sad nemam problema sa algama ali ne sumnjam da ce ih biti.Akvarijum star 15 ak dana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igor1980
Akvarista



Registrovan: 20 Feb 2015
Poruke: 175
Lokacija: Batajnica (okolina Beograda)

PorukaPoslao: Pon Jun 06, 2016 8:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ribe bi ti rekle isto kao i ja - bolje isa nego nista Smile Ako nisi pri finansijama ubaci taj korner . On ce im dodatno ukrasti prostor u aq a ima i manje prostora za filter materijal od gore predlozenih .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lazarcanecorso
Akvarista



Registrovan: 29 Apr 2010
Poruke: 111
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pon Jun 06, 2016 8:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Igor1980 ::
Ribe bi ti rekle isto kao i ja - bolje isa nego nista Smile Ako nisi pri finansijama ubaci taj korner . On ce im dodatno ukrasti prostor u aq a ima i manje prostora za filter materijal od gore predlozenih .

Nasao sam idealno resenje Hang on filter zakacim sa strane i vrh.Ujutru idem da ga kupim i montiram Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Nano cube ideja, upomoć Nerd Početak u akvaristici 23 Uto Avg 15, 2023 7:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Povratak Hobiju Soulsack Ostali Stanovnici 3 Ned Mar 19, 2023 7:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali akvarijum NANO TANK Kacica Početak u akvaristici 11 Sre Mar 15, 2023 5:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Povratak akvaristici Uros1999 Početak u akvaristici 0 Čet Jan 26, 2023 3:45 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Povratak sa 226*50*60 Lenji Lisac Početak u akvaristici 58 Ned Sep 20, 2020 1:42 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License