Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Sta cuvate sa barbusima? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Uto Maj 31, 2016 11:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao sta kaze naslov, sta cuvate sa barbusima, uglavnom idu tetre itd.
Ja trenutno imam jato zebrica(20tak kom), ali me zanima iskustva drugih, kao i da li je neko probao sa ramirezima ili diskusima, ubacio bih 2-3 ramireza sa barbusima.
Ps. video sam danas da covek cuva sa maticnim barbusima borca i 2 skalara u istom akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Maj 31, 2016 11:22 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Voja85
Akvarista



Registrovan: 11 Mar 2015
Poruke: 110
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Jun 01, 2016 8:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sa barbusima cuvam zenke boraca, crne tetre, zebrice, acije,molike,korije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Jun 01, 2016 2:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pored zelenihm tigrastih, titeja barbusa drzim i crne tetre, neonke, zebrice, sijamske algare, korije i ancije.

U principu sa njima mogu brzi plivaci i ribe bez velikih peraja, tako da diskusi ni slucajno a par ramireza i ja planiram nekad da ubacim...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sre Jun 01, 2016 5:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sa barbusima (raznim vrstama barbusa): trihogastere, frenatusa, bikolora, kraljevske neonke, buenos aires tetre, kribensise, fosilisa, amonijera, koridorase, ancistruse i jednog africkog ciklida kojeg sam usvojio kad je bio mali Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Sre Jun 01, 2016 6:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Reventon
Cuvas u istom akvarijumu po 1 frenatusa i 1 bikolora, ili biras izmedju 1 od njih dvoje, jer procitao sam da mogu biti samo po 1 primer, a u planu je nabaviti.
U mom akvarijumu trenutno imam :
Zebrice
Barbuse tetrazone, i tetrazone zelene, (bice i albino)
Koridorase

@Doksas
Zelim i ja ramireze , zbog toga je i ova tema, samo se bojim, veoma su osetljivi, zato me zanimaju i druga misljenja, a barbusi(tetrazone) su prelepe ribe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Čet Jun 02, 2016 12:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve sto imam je u jednom akvarijumu od 300l.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kowalski.
Akvarista



Registrovan: 20 Nov 2015
Poruke: 27
Lokacija: Guca

PorukaPoslao: Čet Jun 09, 2016 8:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

koliko bi ubacili barbusa i neonki u akvarijum 100l ? akvarijum je 70 duzina
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Jun 09, 2016 9:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Botia histrionica, Botia lohachata, Mužijak borca (plav). Borac se bez problema nosi sa 5-6 barbusa, kad vidi da dolazi ostatak bande pobegne. Možeš broca držati sa barbusima samo je bitno da imaš gusto bilje da se sakrije kad ga pojure. Vremenom barbusi nauče na njega. Lohachate plivaju sa barbusima.

Kowalski. ::
koliko bi ubacili barbusa i neonki u akvarijum 100l ? akvarijum je 70 duzina

10tak barbusa i oko 20-30 neonki.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problemi sa rasvetom i barbusima. IvanBo Rasveta 16 Ned Sep 27, 2020 10:31 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Crne tačke na barbusima dragang Bolest 4 Ned Maj 10, 2020 10:48 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa Barbusima Gen ije Ribe 5 Sub Avg 15, 2015 6:05 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka barbusima iskrzani repovi draganagraovac Ribe 2 Ned Apr 29, 2012 12:41 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka bele tackice i raspadanje peraja na b... s8 N!gHT Bolest 9 Uto Nov 01, 2011 5:18 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License