Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Tubifex u morskoj Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Atanas011
Akvarista



Registrovan: 11 Maj 2010
Poruke: 320
Lokacija: Beograd - Medak

PorukaPoslao: Sre Maj 25, 2016 2:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sinoć sam njime, probe radi, nahranio L. amboinensis kozice. Malo je reći da su ga proždrale - nestao je za nekoliko sekundi, sve što sam dao - kao čovek kad usisa špagete Very Happy
A i novopridošla anemona je dobila i smotala par komada.
Inače, anemona je, divan primerak, tu ljubaznošću g.Popaja i NZivkovića.
I još sam primetio da su kozice za par meseci stamanile sve stomatela puzeve - ostali samo dugmići (tj. kućice).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Maj 25, 2016 2:22 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Miksa
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2012
Poruke: 87
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Maj 25, 2016 3:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene L. wundermani jede spirulinu, eufiliju sam isto probao da nahranim jede listice i granule. Mada klovnovi provali kada hranim listicima eufiliju pa joj otimaju, zato sam i probao sa granula.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sre Maj 25, 2016 11:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li si video da kozice proždiru stomatelu?
Nekako mi to ne ide,nikada do sada nisam imao takav slučaj.
Možda su jednostavno uginule(iz x mogućih razloga)...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Atanas011
Akvarista



Registrovan: 11 Maj 2010
Poruke: 320
Lokacija: Beograd - Medak

PorukaPoslao: Čet Maj 26, 2016 11:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U početku sam mislio da jedu samo uginule.
Ali kad sam video da ih skidaju sa stakla, onda nije bilo sumnje.
Osim toga neke stomatele su bežale van vode, da se spasu.
Viđao sam i pužiće bez repića - oni ih odbacuju, kao gušteri, kad ih neko zgrabi.
Uostalom, nije to ni takva retkost, npr.:
https://www.youtube.com/watch?v=Ab0hPie8AiU
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Čet Maj 26, 2016 11:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Čudno. U svakom slučaju nakotice se nove jer ćeš ih sig uneti naknadno hteo to ili ne, ne brini se .

Koristna operacija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Atanas011
Akvarista



Registrovan: 11 Maj 2010
Poruke: 320
Lokacija: Beograd - Medak

PorukaPoslao: Pon Jun 13, 2016 11:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tubifex lepo jedu i klovnići - što da ne.
A jedu i komadiće odmrznute lignje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ciskela
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2013
Poruke: 137
Lokacija: Beograd, Dorćol

PorukaPoslao: Pon Jun 13, 2016 3:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Atanas011 ::
Tubifex lepo jedu i klovnići - što da ne.
A jedu i komadiće odmrznute lignje.


Matori, pazi samo na kvalitet vode prilikom hranjenja lignjom.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Jun 13, 2016 3:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iz kog razloga hranite organizme hranom na koju nisu navikli tj ne jedu je u svom prirodnom staništu i koja ima im više može da škodi nego da prija?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Atanas011
Akvarista



Registrovan: 11 Maj 2010
Poruke: 320
Lokacija: Beograd - Medak

PorukaPoslao: Pon Jun 13, 2016 8:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ciskela ::
Atanas011 ::
Tubifex lepo jedu i klovnići - što da ne.
A jedu i komadiće odmrznute lignje.


Matori, pazi samo na kvalitet vode prilikom hranjenja lignjom.....


Pa, nisam baš mator... A kvalitet vode je odličan (tako bar tvrde korali, anemona, koze i ribe Smile )
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Atanas011
Akvarista



Registrovan: 11 Maj 2010
Poruke: 320
Lokacija: Beograd - Medak

PorukaPoslao: Pon Jun 13, 2016 8:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Serene Sky ::
Iz kog razloga hranite organizme hranom na koju nisu navikli tj ne jedu je u svom prirodnom staništu i koja ima im više može da škodi nego da prija?

A, čime ih Vi hranite?
Ako mislite da u prirodnom staništu jedu listiće i granule, varate se.
A za morske ribe i anemone sam prilično siguran da i u prirodi jedu ostatke lignji i riba, crviće i slično.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ciskela
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2013
Poruke: 137
Lokacija: Beograd, Dorćol

PorukaPoslao: Pon Jun 13, 2016 8:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa dobro Sereny malo preteruje, siguran sam da jede banane iako nisu sa ovog podnevlja, a smrznute lignje, to da ume da zagadi vodu, ume ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Atanas011
Akvarista



Registrovan: 11 Maj 2010
Poruke: 320
Lokacija: Beograd - Medak

PorukaPoslao: Pon Jun 13, 2016 8:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Verujem da je tako. Ako se ne pazi.
Zato ih hranim ciljano - pravo u usta. Nema otpadaka. Jedino što iskake Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Jun 14, 2016 11:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nejedu ni riba u prirodi hleb pa je opet upecaš na isti.
Misio sam na tubifex! Nisam mislio na lignje, morske ribe i ostale stanovnike mora il okeana niti u kom obliku hranu dajete svojim organizmima.

Ubeđen sam da sam na ovom forumu čitao da je neko hranio morske ribe gupikama pa su ga kritikovali. Pa zato pitam, što tubifeks? Što bi neko nešto prljavo poput tubifeksa ubacivao u reef? Nije mi poznato da on poseduje omega 3 il 6 masne kiseline koji su potrebni morskim organizmima za normalno funkcionisanje osim ako nije proteinska poslastica il stara navika?


Poslednji put izmenio Laki dana Uto Jun 14, 2016 3:20 pm, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Atanas011
Akvarista



Registrovan: 11 Maj 2010
Poruke: 320
Lokacija: Beograd - Medak

PorukaPoslao: Uto Jun 14, 2016 11:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Molim Vas... Pa, nismo ovde da se vređamo.
Prvo, ribe u prirodi jedu hleb - kad god mogu da dođu do njega. Bacite krišku hleba u reku ili more i videćete da sam u pravu.
Drugo, otkud Vam to da je tubifex prljav? Neko ko ga nabavlja od uzgajivača i daje ga decenijama (ne godinama) matičnim ribama vrednim nekoliko hiljada evra i uspešno ih razmnožava sigurno ne bi rizikovao sa "prljavom" hranom.
Treće, nije mi poznato koliko i kakvo je Vaše iskustvo sa reef akvaristikom, ali i tu važi pravilo raznovrsne ishrane. Ja, npr., osim tubifeksom, hranim i lignjom, ribom, listićima i granulama.
Četvrto, što se tiče sastava tubifeksa, niste informisani. Sve životinje sadrže omega masne kiseline, kao sastavni deo ćelijskih membrana, pa i tubifex. Razlikuju se u količini istih.
I najzad, dobrodošli ste da pogledate uživo moj reef akvarijum i uverite se u rezultate mojih metoda.
Pozdrav i nema ljutnje Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Uto Jun 14, 2016 3:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Potrudite se da ova rasprava ide u smeru koji je vlasnik teme vec predodredio,nema potrebe vredjati jedni druge u koliko vam se misljenja ne podudaraju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kamenje u morskoj Peku Morska Akvaristika 3 Sub Jun 22, 2019 12:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter u morskoj akvaristici dzonib Filteri i pumpe 1 Sre Jan 20, 2016 8:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potencijalni pocetak u morskoj akvari... djileZR Morska Akvaristika 27 Čet Okt 01, 2015 9:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka slatkovodne teme u morskoj nemanjask Temp 2 Ned Dec 28, 2014 2:56 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zivi tubifex u akvarijumu.... jovica Ostali Stanovnici 2 Ned Dec 07, 2014 4:24 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License