Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Co2 Sistem DIY (kineski)- iskustva Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Maj 02, 2016 10:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E da, za te bazuke gore zaboravih, prave ekstra maglu co2 ali iz iskustva drugih, vrlo brzo popusti na krajevima pa vise nista nema od magle, takodje, neko vec rece gore, potreban je veci pritisak reda 2-3 bara kao i za vecinu tih atomizera i difuzora sa slika gore.
Za ovu varijantu koju sam ti predlozio pritisak ne igra skoro nikakvu ulogu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Maj 02, 2016 10:54 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Pon Maj 02, 2016 10:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci da je nemoguce sa diy varijantom da se postigne taj pritisak? Ovo mi deluje zanimljivo, cak je potpuno isto kao sta si ti koristio ranije, samo u diy varijanti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Maj 02, 2016 11:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda bi i mogao postici taj pritisak u diy ali bi morao da stavis vise kvasca kako bi reakcija bila burnija, sa druge strane brze bi se smesa i istrosila, trebalo bi eksperimentisati ali mislim da se ne isplati posto ima jeftinih a dobrih resenja.

Kad pomenuh jeftino, ubedljivo najjeftinija a uz to i ok varijanta otapanja je igla na crevo od co2 pa u potopnu pumpu koja vraca cistu vodu, imas o tome vec na forumu.
Mana je buka koja se stvara kada mehurici co2 udju u impeler pumpe koji ih razbija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oleander
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2012
Poruke: 40
Lokacija: Sabac

PorukaPoslao: Uto Maj 03, 2016 9:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I moje je misljenje da ne bi imao dovoljno pritiska za ove atomizere i cuda u diy verziji..ovo na zadnjoj slici je obican stakleni difuzor samo malo drugacije napravljen,ne verujem da ima neke razlike kod njega i klasicnog difuzora.Ja sam imao isto ovaj nacin rastvaranja kao @Doksas,on radi odlicno,rastvorljivost je 100%.Presao sam na keram.difuzor iz dva razloga,prvo pumpa mi je bila slaba(oko 300l/h)pa mi se stvarao cep i drugi razlog je sto izgleda rogobatno u malom akvarijumu.Ali preporuka za taj nacin,radi provereno Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Sub Maj 28, 2016 2:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hteo sam da javim da sam pokusao sa dodavanjem vise flasa, i to ima jedino efekta sa 3 flase u prvih par dana. Tako da trenutno imam 2 varijante.. predlog koji je izneo @doksas ili "varijanta otapanja gde je igla na crevo od co2 pa u potopnu pumpu koja vraca cistu vodu" da citiram.

@doksas, do koje jacine pumpe da idem, 600l, 800l na cas? drugo gledao sam pumpe i nemaju ovaj L - nastavak tako da cu morati nesto da smislim, ti si dobio uz pumpu ili kupio posebno.

A probacu i drugi nacin, cisto da vidim da li je buka podnosljiva, ako sam dobro razumeo, umesto difuzora stavim iglu, i iglu ubacim u delu gde potopna pumpa vuce vodu i salje nazad.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Maj 28, 2016 3:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uzmi jacu pumpu sa stelovanjem broja obrtaja pa uvek mozes smanjiti ako ti je prejaka. Dakle, 600l/h je ok.

imas ovde Nikouro je opisao kako je doveo co2 u pumpu, on cini mi se nije ni iglu koristio vec direkt crevo...

http://www.akvarijum.org/forum.....ht=difuzor
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sstanko78
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2013
Poruke: 16
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Maj 28, 2016 7:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, trenutno koristim ovo:

[img]https://fishyjoesaquarium.files.wordpress.com/2014/08/co2-generator.jpg?w=300&h=300[/img]

Nije lose. U jednu flasu ide limuntus u drugu soda bikarbona.

Lako se priprema, lako se podesava. Za razliku od kvasac sistema, moguce ga je kontrolisati.

Koristim ovakav difuzer:

Image

i bubble counter:

Image

za sada radi ok.

Do sada je sistem stabilno radio 1 nedelju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sstanko78
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2013
Poruke: 16
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Maj 28, 2016 8:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sstanko78 ::
Pozdrav, trenutno koristim ovo:

[img]https://fishyjoesaquarium.files.wordpress.com/2014/08/co2-generator.jpg?w=300&h=300[/img]

Nije lose. U jednu flasu ide limuntus u drugu soda bikarbona.

Lako se priprema, lako se podesava. Za razliku od kvasac sistema, moguce ga je kontrolisati.

Koristim ovakav difuzer:

Image

i bubble counter:

Image

za sada radi ok.

Do sada je sistem stabilno radio 1 nedelju.



Slika se ne vidi:

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Sub Maj 28, 2016 8:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

drop cheker imas nemas? koliko l je akvarijum..
Meni je otapanje lose, i imam veci akvarijum, koliko sam dobio informacija to je odlican sistem za manje, i sigurno nabavljam za neki manji jer se moze kontrolisati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sstanko78
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2013
Poruke: 16
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Jun 21, 2016 9:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mark ::
drop cheker imas nemas? koliko l je akvarijum..
Meni je otapanje lose, i imam veci akvarijum, koliko sam dobio informacija to je odlican sistem za manje, i sigurno nabavljam za neki manji jer se moze kontrolisati.


Bubble counter pokazuje oko 20 bpm (bubble per minute). Nisam probao vise.

Akvarijum ima oko 55 litara.

Prvo punjenje jos uvek traje.

Pre neki dan je malo pao pritisak pa sam promuckao flase i pritisnuo malo flasu sa kiselinom.

Pritisak je sada ok u zelenom.

Stigao je i drop checker. Postavio sam ga i zelene je boje:

Image

Image

Da li je to OK ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sstanko78
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2013
Poruke: 16
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Jun 21, 2016 9:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam rekao, da mislim da jeste sistem bas za manje akvarijume. Nisam siguran ali mislim da proizvodjac i kaze da je za akv. do 100 litara.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka JBL Co2 sistem papaluza1 Arhiva Malih Oglasa 1 Sub Mar 14, 2020 10:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka CO2 sistem Uros1999 Akvarijumi 2 Uto Dec 03, 2019 8:33 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potreban inline difuzor.. moze i onaj... Ralke Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Maj 23, 2019 1:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Co2 sistem radovicmiladin86 Ostala oprema 12 Čet Maj 09, 2019 5:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka gyre pumpe Iskustva Laki Oprema u morskoj akvaristici 17 Čet Jan 10, 2019 11:44 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License