Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 uzasne alge svuda po nani Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
matija
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2012
Poruke: 27
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jun 24, 2016 10:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav drugari,

izvinjavam se ako ovo nije dobro mesto za temu ali nisam siguran gde drugde.

Image

Image

Image

Image

Probao sam da ocistim sve biljke (koliko moze) i deprivaciju od svetla, ali se ubrzo povrate. Nisu obicne alge takodje imam i akvarijum pored sa identicnim osvetljenjem koji jе čist. Mislim da je ovo počelo da mi se dešava nakon hranjenja živim tubifeksom.

da li neko možda zna šta je ovo i kako ga se rešiti? hvala Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jun 24, 2016 10:30 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Jun 25, 2016 12:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da ti je loša filtracija. Čak mislim da ovo nisu alge, nego prljavština. Takođe, živi tubifeks zna da napravi problem. Tubifeks živi u vrlo prljavoj sredini, pa često zna da prenese razne bolesti. Ja preporučujem suvi tubifeks, koji se može kupiti u akvašopovima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
matija
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2012
Poruke: 27
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jun 25, 2016 12:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav filtracija je dobra i nije prljavstina, izgleda kao prljavstina ali je kao neka biljka/alga i raste i hvata se i jako tesko se skida
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Jun 25, 2016 10:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni ovo liči na onu braon pošast što bukne po jezerima kada se djubriva sliju sa njiva u njih. Čini mi se da nasaje zbog povišenih sulfata. Moguće da si spore doneo putem tubifeksa.

Za živu hranu potrebna je jaka filtracija. Možda da probaš sa stalnim izmenama vode i dobrim usisavanjem dna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
matija
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2012
Poruke: 27
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jun 25, 2016 11:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav probao sam sa menjanjem vode ali problem je sto toga nema na dnu hvata se za biljke i vece kamenje i raste nema ga u vodi kao da pluta ili slicno, jednom sa izvadio sve biljke i poskidao sve ostale su samo crne mrlje koje nisam mogao da skinem i onda je opet nastavilo da raste iz toga
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Jun 25, 2016 12:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih rekao da je to crna alga na koju se hvata prljavština zbog loše filtracije. Možda i grešim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Jun 25, 2016 12:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidim da toga ima i na izlazu iz filtera. Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Sub Jun 25, 2016 4:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

negresis horus da ovo je crna alga losa filtracija ribe koj prave vise prljavstine +dodatak zive hrane = ovo Rsenj alg exit +2 -3 algara ancistrusa i jaca filtracija bolji protok vode ja bi ovaj izlaz iz pumpe stavio povise vode !srecno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
matija
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2012
Poruke: 27
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jun 25, 2016 8:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

vodu menjam na nedeljnom nivou (zalivam sukulente sa tom vodom) i svaki put usisavam dno jer tako vadim vodu, ali ni tada ne bude mnogo čega na dnu, od riba u njemu imam dva manja ciklida (oko sedam cm) i tri kuli kulija, akvarijum ima 50 litara i pumpu koja je za akvarijume do 150 litara po specifikaciji (http://www.petmarket.rs/atman-unutrasnji-filter-at-f303.html), ne hranim ih previse i zivu hranu im nisam davao poslednjih pola godine do godinu dana

gotika mislis da glava bude iznad vode da pada u vodu kao fontanica? Ja ako se dobro secam procitao sam u uputstvu da filter ne sme da bude ukljucen ako je neki deo van vode, sta se dobija sa time bolji protok i je l dobijaju dovoljno kiseonika kad voda tako pada?

nisam jos ubacivao nikakvu hemiju ali moracu ako ne moze nista drugo, je l postoji neka kupkica da napravim da stavim samo biljke jer je 90% toga po biljkama?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Jun 25, 2016 10:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da bi bila dobra filtracija potrebno je da filter provrti 4-5 zapremina akvarijuma, što je kod tebe OK (230 l/h na 50 litara akvarijuma). Verovatno je problem u malom sunđeru u filteru. Zato ja često preporučujem spoljašnje staklene filtere, jer stane mnogo više filter mase, pa je filtracija mnogo kvalitetnija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
matija
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2012
Poruke: 27
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jun 25, 2016 11:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

meni je i dalje sumnjivo da je do filtracije jer je akvarijum funkcionisao bar dve godine sa duplo slabijim filterom i sa ovim bar godine dana i nikada pre nisam imao nikakav problem sa algama, a nije oslabio il sta, al u svakom slucaju za koliko novca moze da se uzme najjeftinije spoljni filter ali da radi posao?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Jun 26, 2016 10:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stakleni spoljašnji filter može da izlepi staklar za nekih 500-600 dinara. Postojeći filter možeš iskoristiti za pretakanje vode iz filtera u akvarijum. Trebaće ti još i prelivna cev, i to je to.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Jun 26, 2016 9:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Obmotaj oko sundjera parlon vatu i cisti/menja je svaka 2-3 dan. Dosta prljavštine ćeš izbaciti tako dok ne staviš ozbiljniji filter.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alge po biljkama Yaesu Biljke 8 Čet Apr 08, 2021 6:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alge Nemanja21 Početak u akvaristici 7 Sre Dec 09, 2020 11:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bele alge Zelenizeleni Alge 4 Ned Apr 26, 2020 1:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka pomoc oko indetifikacija alge Uros1999 Alge 3 Pet Dec 06, 2019 11:08 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License