Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kako spustiti nivo N03? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Starless
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2015
Poruke: 109
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jun 29, 2016 11:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam problem sa N03 u akvarijumu, jako je visok i pored redukovanja ishrane, i cesceg menjanja vode..

Akvarijum je veliki 180L Juwel.

Ima biljaka u njemu, par kamencica i jedna pecina, i onaj deo za terasu (ako treba nekom za neku racunicu xD ) i oko dvadeseta riba (Trenutno ima brdo beba algara)

podloga je crni kvarcni pesak..

pomagajte.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jun 29, 2016 11:57 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Čet Jun 30, 2016 2:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Proveri cesmu kakva ti. I koliko su ti cesce izmene vode. Nije ti preveliki akvarijum, menjaj oko 50% vode nedeljno i neces imati nitrate sigurno Very Happy Osim ako ne tovis ribe, sto verujem da ne radis Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jun 30, 2016 6:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nivo nitrata brzo mozes spustiti zamenom vode, a na duze staze uz pomoc biljaka ili mozes da napravis neki od uradi sam 'denitratora', ima planova po netu, a mozes i da upotrebis neku od smola koje vezuju nitrate itd.
U svakom slucaju, u slatkovodnoj akvaristici je to lako resivo biljkama i nema neke potrebe baktati se sa tehnikom i hemijom po ovom pitanju.
Testiraj ponovo akvarijumsku vodu, a zatim i cesmovacu, jer ako je ona vec reda 20-30 ppm, ispod toga neces ni moci da spustis zamenom vode, koliko god da zamenis.
Biljke mogu tu vrednost da spuste na 0, samo ako dobro napreduju. Naravno, ako je 0, onda to nikako nije dobro bas za te biljke. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Starless
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2015
Poruke: 109
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jun 30, 2016 10:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Testirana cesmovaca, nema nista. To smo odmah radili.

Sinoc smo zamenili oko 30%, danas u podne testiram ponovo, pa u da vidim sta se desava.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Starless
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2015
Poruke: 109
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jun 30, 2016 10:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikolac ::
Proveri cesmu kakva ti. I koliko su ti cesce izmene vode. Nije ti preveliki akvarijum, menjaj oko 50% vode nedeljno i neces imati nitrate sigurno Very Happy Osim ako ne tovis ribe, sto verujem da ne radis Very Happy


ovaj.. pa malo mi je ruka laka na hrani... Laughing Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Čet Jun 30, 2016 1:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E pa onda malo smanji. Ako ne pokusavas da odgajis neke krupne ribe onda nema potrebe mnogo da ih hranis 😁 znam da ce te ribe manje voleti, ali za njihovo je dobro 😁
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Starless
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2015
Poruke: 109
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jun 30, 2016 1:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Smanjila sam, vec me mrze Sad
ne cekaju vise onako radosno kad otvorim poklopac Sad

inace, malopre sam merila ponovo, posle sinocneg menjanja vode, situacija za nijansu bolja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jun 30, 2016 4:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaki dan po 20% vode dok ne padne na 10-20, na dalje 20-30% nedeljno, a sto se tice hrane, ako nisu za uzgoj, manje, manje, manje. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Starless
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2015
Poruke: 109
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jun 30, 2016 11:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vazi, hvala.

Divni ste.

Evo odoh da menja vodu cim bude pauza u fudbalu pred penale. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kiko
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2015
Poruke: 26
Lokacija: Skopje

PorukaPoslao: Pet Jul 01, 2016 12:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A Hungry Fish is a Healthy Fish Smile

A jedan dan u nedelji mozes i da preskocis hranjenje Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako se montira solenoid na ovaj mano... sstanko78 Ostala oprema 7 Ned Nov 22, 2020 9:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako da znam kad ce ribica da se mresti? Nemanja21 Razmnožavanje 4 Sub Nov 07, 2020 11:12 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako prepoynati dali je skotna Plati? Yaesu Razmnožavanje 5 Ned Avg 02, 2020 4:08 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License