Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 hauba za osvetljenje Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
AquaWolf
Akvarista



Registrovan: 21 Jun 2016
Poruke: 25
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Sre Jun 22, 2016 12:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav. nov sam u akvaristici,nekih 3 meseca imam akvarijum od 84l i nekih 35 ribica (moli,gupi,ksifo,tetre,ancistrus,torokatum)...u sustini sve zivorotke osim poslednjih 3. no nebitno, zanima me da li neko moze da mi kaze kako da uradim sam haubu za rasvetu, dimenzije 80(d)x30(š)x35(v)? trenutno imam rasvetu fluo neonka od 15w atman ali mislim da mi je to nedovoljno svetla za toliki akvarijum. ako moze neki savet,preporuka,bilo sta,bice od pomoci Smile i ako je neko iz kikinde ili okoline neka mi se javi u pp.
pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jun 22, 2016 12:25 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Jun 22, 2016 8:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imas dosta objašnjenja na forumu.

Ako imaš samo ribe nemš potrebe za jačim svetlom. U tom slučaju možeš da naprviš rasvetu od led traka prednost je u tome što ce hauba biti manja i imaćes ravnomernije pokrivanje akvarijuma.

Za sve sem za zahtevnije biljke 4x18w t8 biće dovoljno. Naravno t5 je uvek bolja solucija.

Jako svetlo nije uvek najbolja solucija pogotovu za novoformirane sisteme i manje iskusne vlasnike akvarijuma.

Najvažnije u kod izbora rasvete je da se prvo tebi svidja kako akvarijum izgleda pod ti svetlom. Da li si imao neku zamisao ili si video nešto što ti se svidja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Sre Jun 22, 2016 11:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

u zavisnosti koliko je akvarijum ubiljen kolicinski i koliko su biljke zahtevne se bira osvetljenje. sto se samih riba tice njima je sasvim odgovarajuce i sobno svetlo, bez haube. naravno ukoliko ti akv nije u podrumu bez prozora, onda im treba neko svetlo da lici na dan jednom dnevno Smile

pored klasicne "kockaste" haube koju mozes da napravis sa vise mesta za neonke (ili stedljive sijalice), pogledaj i ovu temu

http://www.akvarijum.org/forum.....t4620.html

lepo izgleda, a jednostavno se pravi. u podforumu "rasveta" i u podforumu "uradi sam" imas mnogo tema o rasveti i haubama, pa se baci na malo istrazivanja i tako ces doci do ideje sta bi tebi odgovaralo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaWolf
Akvarista



Registrovan: 21 Jun 2016
Poruke: 25
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Čet Jun 30, 2016 11:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala puno na odgovorima. sve primljeno k znanju Cool
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Neonke kao osvetljenje uki01 Rasveta 12 Pon Jul 20, 2020 11:29 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hauba za kotobuki akvarijum ninoslav030 Uradi Sam (DIY) 5 Pet Apr 03, 2020 10:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Arduino LED kontroler i osvetljenje z... peconis Uradi Sam (DIY) 12 Pet Mar 29, 2019 6:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Juwel Primo 70 + LED osvetljenje m.vlacina Arhiva Malih Oglasa 1 Sub Nov 03, 2018 4:45 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka staklena hauba nzivkovic Arhiva Malih Oglasa 2 Ned Apr 01, 2018 4:41 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License