Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kamenje Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
J-Bone
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2016
Poruke: 23
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Jun 19, 2016 7:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo.
Interesuje me gde bih mogao da nadjem neko kamenje za dekoraciju (ono koje prolazi test sa sonom kiselinom). Takodje me intereuje kako se priprema, da li se kuva, pece, ispire nekom kiselinom?
Hvala unapred Very Happy


Poslednji izmenio nesa69 dana Uto Jun 21, 2016 12:36 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene nesa69: Premešteno iz podforuma Bolest u podforum Podloga
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jun 19, 2016 7:03 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Jun 19, 2016 7:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U tvom kraju kamenje najčešće i nije krečnjačkog porekla. Teritorija oko Niša pripada staroj srpsko-makedonskoj masi, što znači da kamenje ne bi trebalo da bude krečnjačkog sastava. Kamen jednostavno samo prokuvaš, i on je spreman za ubacivanje u akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
J-Bone
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2016
Poruke: 23
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Jun 19, 2016 9:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bio sam danas na Suvoj planini, i sve sto sam naso su krecnjaci, tj ja mislim da su krecnjaci, reaguju sa HCl. Da li znas mozda koje vrste kamenja bih mogao da ubacim, znam za sad da mogu granitno, kvarcno i crveni pescar.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Ned Jun 19, 2016 10:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pogledaj na nekoj reci, inace pre testiranja isperi kamen i sacekaj da se osusi, jer hoce i prljavstina da reaguje.. takodje izbegavaj svetlucave kamenje, beli kvarc uvek moze, itd. Moja preporuka da pogledaj koliko tipovanja kamenja se tu nalaze, ja sam tako na reci naso 4 vrste koje se ponavljaju, uzeo i testirao i video sam da 2 reaguju, 1 povremeno tj cesto se desava da ima metala kroz njega. a 4 vrsta ne reaguje. Tako da sledeci put biras taj tip..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Jun 19, 2016 11:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja u dolini reke Jošanice (podnožje Kopaonika) nalazim vrlo lep serpentinit. Mogu ostale magmatske i metamorfne stene.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aleksandar1547
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 17 Jun 2014
Poruke: 7
Lokacija: Gadzin Han

PorukaPoslao: Pon Jun 20, 2016 9:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja kad sam bio pocetnik trazio sam na Suvoj planini doneo dosta toga ali nista nije odgovaralo ima dosta kalcita. Najbolje je pored reke da nadjes
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shadz
Akvarista



Registrovan: 11 Apr 2016
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jun 20, 2016 2:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zar serpentinit nije štetan za ribe? Ima dosta metala u sebi? Iako je, fakat, prelep.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Jun 21, 2016 12:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum.....t9714.html
Ima ovde svašta-nešto pa ako pomogne, u podforumu bolest teško da ima veze sa temom Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DaNiJeL91
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 14 Jun 2010
Poruke: 5
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pet Jun 24, 2016 7:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li si naso kamen, i meni treba pa da se konsultujemo ili da krenemo zajedno u potragu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
J-Bone
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2016
Poruke: 23
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Jul 02, 2016 7:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naso sam nesto, imas pored Nisave, crveni pescar, mada to je okruglo i jednostavno kamenje. Imas da kupis dragon stone u Lizzard shopu. Ja sam nesto kupio, a nesto sam naso, mada dragon stone ti je daleko lepsi
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Jul 02, 2016 8:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Interesuje me da li si probao da sipaš kiselinu na dragon stone?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
DaNiJeL91
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 14 Jun 2010
Poruke: 5
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Jul 03, 2016 5:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kupio sam i ja pre neki dan dragon stone, sipao sam u kanti sonu kiselinu razblazenu vodu penilo je ali dosta manje nego na drugom kamenju, ali to je prljavstina najverovatnije penila, posto je neoprano bilo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
jevra
Akvarista



Registrovan: 08 Mar 2012
Poruke: 138
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Ned Jul 03, 2016 7:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

[quote="J-Bone"]Naso sam nesto, imas pored Nisave, crveni pescar, mada to je okruglo i jednostavno kamenje. Imas da kupis dragon stone u Lizzard shopu. Ja sam nesto kupio, a nesto sam naso, mada dragon stone ti je daleko lepsi
Zemo koliko te je kostalo ako nije tajna ovo dragon stone kamenje i koje je velicine
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Jul 03, 2016 9:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

DaNiJeL91 ::
kupio sam i ja pre neki dan dragon stone, sipao sam u kanti sonu kiselinu razblazenu vodu penilo je ali dosta manje nego na drugom kamenju, ali to je prljavstina najverovatnije penila, posto je neoprano bilo.


Dragon stone je ocvrsnuta glina Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
J-Bone
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2016
Poruke: 23
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Uto Jul 05, 2016 1:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Glina reaguje slabo bazno, ali moze u akvarijum slobodno. Nisam je testirao na hcl zato sto sam cuo od druga koji ima dragon stone da nema nikakvih problema. Treba samo da se dobro ispere i bas dobro ocetka, jer ima dosta zemlje u onim supljinama. Meni je trebalo oko sat vremena, mozda i vise Very Happy
Ja sam kupio nekih 1,5kg, inace u lizzardu je kilo 450 din, sto je skupo, ali nigde nisam mogo da nadjem bolje kamenje, pa reko ajde... Very Happy Uzeo sam 1 veci kamen dimenzija 20x5cm, otprilike (ovaj duguljasti sto sam napravio kao neku pecinu), i 4-5 manja okrugla, precnik oko 6-7cm.
Image
Evo jos jedne slike, mada losa mi je kamera na mob, uzivo mnogo lepse izgleda Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kamenje za akvarijum - DA ili NE ? uki01 Podloga 7 Uto Feb 04, 2020 11:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skejpersko kamenje HORUS Akvarijumi 1 Ned Nov 03, 2019 10:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kamenje u morskoj Peku Morska Akvaristika 3 Sub Jun 22, 2019 12:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kupujem kamenje Dule.lb Arhiva Malih Oglasa 5 Sub Jan 19, 2019 7:57 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Kamenje za akvarijume HORUS Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Apr 09, 2018 4:45 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License