Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Azijske biljke Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pon Jul 04, 2016 1:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Osim kriptama, kojim jos biljkama je Azija prirodno staniste? Po netu nalazim razne informacije, pa reko da pitam iz prve ruke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jul 04, 2016 1:12 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jul 04, 2016 7:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Azija je dosta širok pojam,ako bi da praviš biotop.Uz to je i bogata biljkama.Evo nekih,na brzu ruku:Bucephalandra,H. difformis,Limnophyla hippuroides i aromatica,Microsorum-i,neke valisnerie...Ima ih svakako još gomila,ali bi bilo interesantno znati gde je koja po prirodi raspoređena...Nadam se da je neko već pravio taj biotop,i da će se javiti sa svojim saznanjima.
Imaš na Tropikinom sajtu za svaku biljku odakle je poreklom,za početak...
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jul 04, 2016 8:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo će isto da bude od pomoći,pod uslovom da sam dobro stavio adresu...

http://www.aquaticplantcentral.....ead=Region

Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pon Jul 04, 2016 11:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam da je sirok pojam, zato sam i napisao najsire moguce: Azija Very Happy
U narednom periodu planiram da poizbacujem sve africke i juznoamericke ribe i da se zadrzim samo na azijskim, pa sam resio da to uradim i sa biljkama. Ima dosta juznoamerickih, a nedovoljno azijskih akvarijuma.
Tesko je napraviti bas odredjeni biotop jer neke ribe zive na jugoistoku, u Vijetnamu npr, neke u Indiji, neke u Avganistanu itd... Tako da sam resio da bude Azija generalno, bez fokusiranja na odredjeni region.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Jul 04, 2016 11:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Problem sa Aziskim biljkama je što su uglavnom sve iz močvarnih krajeva i pod vodom su samo za vreme kiše pa je problem držati ih duže vreme u akvarijumu a da izgledaju lepe i zdrave. Zato su kripte, microsorumi i taxiphyllum zakon za malezijski biotop sa prigušenim svetlom i vodom obojenom tanarisom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Uto Jul 05, 2016 12:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kripte idu sigurno, one su mi broj 1. Za mahovinu nemam zivaca, a mikrozorumi su mi uvek propadali.
2/3 riba koje planiram da drzim ce biti razne vrste barbusa, a oni zive uglavnom u brzim vodama, ne u mocvarama. E sad, ne planiram da pravim bas vernu kopiju njihovog stanista, ali hteo bih da sto vise lici. Tako da pretpostavljam da ima jos nekih biljaka koje zive samo pod vodom, odnosno kojima ne treba i susni period.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Jul 05, 2016 9:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni su tetrazone totalno razbili/e mahovinu. Nisu bili ljubitelji nesto većeg protoka vode pa sam pumpu morao da vratim da bije ponovo u panj. Mikrosorumi prolaze kroz te faze fora je odma kidati listove cim pocnu da prave izdanke il krenu da crne u suštini stari listovi treba kidati da bi novi rasli. Čim se malo propusti trimovanje odma biljka pocrni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Uto Jul 05, 2016 9:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probaj Pogostemon helferi, mislim da bi kod tebe lepo napredovala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Uto Jul 05, 2016 11:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam, dugo sam ih imao. Par godina su lepo rasli i razvijali se, i onda su odjednom poceli da crne i propadaju, i to svi kolektivno. Nista nije pogmolo, ni kidanje listova, ni hemija, nista... Mozda probam opet, sta me kosta.
Helferi je lepa biljka, ali je jako nezgodna za sadnju. Ribe koje su manje zivahne od barbusa su je stalno otkopavale, ovi joj ne bi dali mira.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Uto Jul 05, 2016 12:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moji barbusi i koriji nisu dirali helferi, čak je počela da se širi.
A onda je ancistrus dobio teranje i raskopao mi sve ko Turci iz epske narodne.

Pratim temu, odavno imam želju da napravim što približnije okruženje za barbuse.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Uto Jul 05, 2016 3:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Baci pogled na ovaj link sto je Flojd okacio, ili idi na Tropikin sajt. Ja sam bacio pogled, imas razne kriterijume pretraga za biljke, pa i geografsko poreklo. E sad, tamo ima gomila biljaka za koje mi nikad nismo culi, al naci ce se valjda nesto.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Jul 05, 2016 5:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima na sajtu seriously fish kratak opis za svaku ribu, biotopa u kojem žive imena biljaka i riba sa kojima žive sve što treba jeste uraditi pretragu latinskog il engleskog naziva vrste.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Neke crvene biljke nasdvoje Na poklon 0 Pet Dec 08, 2023 3:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke bez podloge sloboradov Akvarijumi 4 Sre Maj 03, 2023 1:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Primio bih biljke na poklon Shark Na poklon 6 Čet Mar 30, 2023 12:36 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam ribice i biljke Mladen82 Na poklon 1 Ned Jan 08, 2023 1:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka biljke na poklon Mladen68 Na poklon 0 Ned Nov 27, 2022 3:29 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License