Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Da li je uredu? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Bosko97
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 27
Lokacija: kula

PorukaPoslao: Sre Sep 22, 2010 9:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ali filter ispusta jako puno mehurica da li je to uredu jer mislim da smrad dolazi od njega?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Sep 22, 2010 9:39 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Sre Sep 22, 2010 9:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cekaj, stavio si hranu u prazan akvarijum? Ako jesi verovatno je zbog toga...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 22, 2010 10:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koji je to filter? Ako je potopni (Atman, recimo), onda mora da bude kompletno pod vodom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bosko97
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 27
Lokacija: kula

PorukaPoslao: Sre Sep 22, 2010 10:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da filter je potpuno pod vodom i hranu je savio moj mladji (glupavi) brat koji nezna da slusa sta mu se kaze
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 22, 2010 10:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mene buni samo to što izlaze mehurići iz filtera. Bilo bi dobro da napišeš koji je filter, da ga zaustaviš, otvoriš i prekontrolišeš.

Ukoliko je sipano puno hrane - možda ju je pokupio svu i truli tamo stvarajući gasove (mehuriće) koji smrde.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bosko97
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 27
Lokacija: kula

PorukaPoslao: Sre Sep 22, 2010 10:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

CTale mislim da si upravu a filter je (samo ovo pise na kutijici) Kozmo plasticni ugaoni filter proizvodjac Zorbal doo Srbija
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 22, 2010 10:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iskusniji akvaristi neka te posavetuju - da li da prekidaš cikliranje pa da počneš ponovo. Ja bih ti svakako savetovao da ispereš taj filter vodom iz akvarijuma ako je moguće. Ako je previše trulog materijala - dugim ispiranjem pod tekućom vodom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Sre Sep 22, 2010 10:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa iz filtera treba da izlaze mehurici posto taj filter radi na vazdusnu pumpu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Sep 22, 2010 11:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stavljanjem hrane u akvarijum ili ti Hranjenje na prazno ubrzava cikliranje akvarijuma, ali samo ako se ne pretera sa tom hranom. Sto se tice filtera, ako radi na vazdusnoj pumpi onda nista cudno nije sto ima dosta mehurica kiseonika ( ako se nevaram i preporucljivo je da u vazi cikliranja vazdusna pumpa radi u akvarijumu ).
E sad meni nije jasno kako je brat stavio hranu u ugaoni filter ( ili je brat stavio hranu u akvarijum a ne u filter ???
Mozel li sliku da prikacis tih detalja ... znaci, tog filtera, te vazdusne pumpe i akvarijuma ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bosko97
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 27
Lokacija: kula

PorukaPoslao: Sub Sep 25, 2010 1:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aq se jos prekljuce sredio i sve je uredu pre 10 min u aq sam ubacio 6 zebrica (2z. i 4m.) i one su ok. Very Happy Very Happy : D Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nenad66
VIP



Registrovan: 22 Sep 2010
Poruke: 312
Lokacija: Tetovo Makedonija

PorukaPoslao: Ned Sep 26, 2010 12:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prilikom cikliranja (zbog ubrzavanja procesa)treba ubaciti malo hrane ali i OBAVEZNO i neku ribici pr.gpije nekoliko,samo od hrane nema cikliranja,mora biti razmena hrana-kakica
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Da li je uredu? Nikola Guppster Ribe 1 Pon Mar 22, 2010 10:24 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License