Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Početnik i bolest riba. Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
tanja-s
Akvarista



Registrovan: 11 Jul 2016
Poruke: 17
Lokacija: Nemacka

PorukaPoslao: Ned Jul 17, 2016 2:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima. Kao što sam već u jednoj od tema navela ja sam početnik u svemu ovome. Pre otprilike 2 nedelje sam kupila akvarijum od 30l pripremila ga i juce sam odnela vodu na ispitivanje i pripremljena je. Tako da smo kupili za početak 4 male ribice, jednog raka i 3 Helene. Kad sam ubacila juče ribice u vodu sve je izgledalo normalno. Kupljene su 2 žene i 2 mužjaka. Jedan od mužjaka je od početka plivač po površini vode da bi popodne bio na dnu. Prvo sam mislila da se krije jer je nova sredina ali sada već imam brigu da nešto nije u redu. Znaci stalno je na dnu akvarijuma kao da leži na kamencicima i kao da pliva tu u jednom mestu. Kad ubacim hranu ne prilazi joj do gore kao ostale 3 ribe nego se možda podigne od dna 2cm i to je to. Ne primećujem nikakve bele tačke niti nadutost u stomaku. Manji je od ostale tri ribice. Iskreno ne znam koja je vrsta ribe u pitanju pošto sam ja htela gupi ali su rekli da su one velike za nas akvarijum pa su nam preporučili ove male jer su navodno slične kao te gupi što sam htela. Postavite cu sliku ribe na dnu i ostalih riba pa da vidite koja je vrsta u pitanju. Moje je pitanje da li je riba bolesna i šta joj je i šta ja da radim? Ako je bolesna da li će zaraziti i druge ribe?
Hvala vam unapred na odgovoru.

Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jul 17, 2016 2:19 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

tanja-s
Akvarista



Registrovan: 11 Jul 2016
Poruke: 17
Lokacija: Nemacka

PorukaPoslao: Ned Jul 17, 2016 2:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Jul 17, 2016 3:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Endler gupike imas. Mozda se privikava na akvarijum mozda ga druge ribe tuku. Ako se ne oporavi uzmeš i baciš ribu i kupiš novu. Bolje je i to nego da umre u akvarijumu. Nemoj da bacaš ribu u wc šolju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
tanja-s
Akvarista



Registrovan: 11 Jul 2016
Poruke: 17
Lokacija: Nemacka

PorukaPoslao: Ned Jul 17, 2016 4:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad ga nigde ne vidim. Ne znam gde je, negde se sakrio. Kad je onda pravo vreme da ga izvadim iz akvarijuma i gde da ga stavim? Da li je moguće da ga drugi mužjak stvarno ugnjetava pošto sam negde pročitala da na te mužijake idu 3 ženke a ja imam samo dve. Kako ću znati dal ga on bije i šta da radim ako je to slučaj? Bas bi mi ga bilo žao ako ga ovaj maltretira. Inače su druge 3 ribice jako životne, čak mi je jutros ženka iskočio iz akvarijuma a ni sama ne znam kako pošto ima poklopac i vrlo mali 0,5cm lufta sa strane.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tanja-s
Akvarista



Registrovan: 11 Jul 2016
Poruke: 17
Lokacija: Nemacka

PorukaPoslao: Ned Jul 17, 2016 5:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad sam videla skroz sakriven iza trave rak drži tu ribicu i kao da je jede. Dali je moguće da ju je ubio i da je jede ili je umrla. Šta da radim. Skroz su iza pumpe u gustoj travi i ne mogu da mu pridjem mrežicom da je izvadim
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aldyn
Akvarista



Registrovan: 13 Jul 2015
Poruke: 225
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Ned Jul 17, 2016 10:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze li slika tog raka ili bar ako znas njegovo ime ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tanja-s
Akvarista



Registrovan: 11 Jul 2016
Poruke: 17
Lokacija: Nemacka

PorukaPoslao: Ned Jul 17, 2016 10:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad sam im ugasila svetlo pa cu ih sutra slikati. Meni se cini da je u pitanju mini garnela. Kasnije posle njega sam videla i Helenu tamo pored ribe. Stvarno nikako nisam mogla da pridjem tom delu jer je bilje bas gusto. Ko pala sam pola sata sa mrežom i digla svu prljavštinu. Da li ju je Helena pojela? Ja je više nigde ne vidim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tanja-s
Akvarista



Registrovan: 11 Jul 2016
Poruke: 17
Lokacija: Nemacka

PorukaPoslao: Ned Jul 17, 2016 11:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rekla bih da je to Kozica višnje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aldyn
Akvarista



Registrovan: 13 Jul 2015
Poruke: 225
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Ned Jul 17, 2016 11:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

One ne love ribe, cak sta vise ribe love njih, helena takodje nije u stanju uloviti ribu, jednostsvno je uginula i oni su je mrtvu pojeli.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Pon Jul 18, 2016 11:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i kozice i puzevi su cistaci, tako da je riba sigurno uginula pre nego sto su poceli da je jedu. da imas i cistace tipa ancistrus i oni bi je jeli... moje saucesce. najbolje da sacekas jos mesec dana da se stabilizuje tih 30 l sa 3 ribe i kozicom i 3 helene, pa da ubacis mozda jos neku malu ribu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Black moly bolest Sandra89 Bolest 0 Sub Dec 23, 2023 9:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 200 litara - početnik od nule :D sloboradov Akvarijumi 25 Uto Maj 02, 2023 1:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnik u akvaristici Aleksandar193 Početak u akvaristici 22 Ned Apr 30, 2023 4:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike bolest Dragutin96 Bolest 0 Pon Apr 24, 2023 11:07 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License