Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Blyxa japonica-cvetanje Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jul 15, 2016 6:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovih dana je gore navedena biljka rešila da me obraduje cvetom.Doduše,reč je o samom početku cvetanja tj. tek se cvetna drška izdužila,al eto,reših da to podelim sa svima Very Happy .Ostaje da se vidi da li će se otvoriti cvetić pod vodom,a ja se nadam da hoće..


Image


Image

Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jul 15, 2016 6:19 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Pet Jul 15, 2016 9:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bas je to lepo od biljke sto je resila da te obraduje Smile a koliko dana treba da se otvori cvet? ili ce se jos produzavati stabljika?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jul 15, 2016 11:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne mogu da ti odgovorim ni na jedno pitanje valjano,jer se ovo kod mene dešava prvi put.Sudeći po slikama koje sam našao na netu,cvetna drška treba da bude duža nego što je sad,a sam cvet je na tim slikama iznad vode..Ali to ostaje da se vidi.Ako bude napretka,biće i slika..
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Uto Jul 19, 2016 3:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cvet bi trebalo da se otvori van vode, jer su tamo insekti za oprašivanje. Tako je kod svih biljaka. Desi se nekoj anubiji da procveta pod vodom ali to je zato sto njen sat kaze da je vreme za sušu, a naši akvarijum baš i ne poštuju ritam sezonske promene vodostaja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Jul 19, 2016 3:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tako nešto sam i mislio da će biti.Za sada jedina promena je u bazi cvetne drške koja je deblja u odnosu na ostali deo.Probaću i to da slikam,pa ako uspem,mogu i to da pokažem,mada moram reći da je verovatno da će moja veština fotografisanja to da spreči.
Sa druge strane,ako može anubija,možda može i bliksa...
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Jul 20, 2016 10:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I kao što rekoh,nema u meni ni malo veštine fotkanja,ali možda ćete moći nešto da razaberete..


Image


Image


Image


Image

Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Čet Jul 21, 2016 12:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

na prvoj i drugoj slici kao razaznajem gde je stabljika i pupoljak (valjda je to pupoljak) ali na ove druge 2 ne razaznajem nista Very Happy

meni je nana redovno cvetala pod vodom, bude bas lep cvet, a cak mi se desilo i 3 cveta odjednom da pusti. al od kako je prebacih u drugi akv, nista od cvetanja Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Jul 21, 2016 1:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na druge dve fotografije se nalazi to zadebljanje u bazi cvetne drške.
Gledaj sredinu fotke,pa malo u levo Very Happy Na prve dve fotke je cela drška sa pupoljkom koja je kao neki putokaz kako treba gledati druge dve fotke.Lukavo,a? Wink
U ostalom,to je pomenuto samo kao dalji razvoj situacije.Ne znam ima li to ikakvog značaja u celoj stvari.Sam vršni pupoljak se nije nešto promenio,pa sve više mislim da do samog cvetanja neće ni doći.A opet,ko zna.Ja lično bih voleo da bliksa dogura stvar do kraja,a samo oprašivanje i eventualno razvoj plodića i semena me i ne zanima toliko.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Čet Jul 21, 2016 3:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo kad se pomucim vidim, ta drska je valjda ovaj najsvetlije zeleni deo Very Happy to si ti kao uvelicavao detalj drske, aaa, lukavo, lukavo Very Happy a sad, nadjite 10 razlika Very HappyD

pa valjda ce da procveta kad si se toliko namucio da slikas Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Jul 21, 2016 4:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

io ::
evo kad se pomucim vidim, ta drska je valjda ovaj najsvetlije zeleni deo Very Happy to si ti kao uvelicavao detalj drske, aaa, lukavo, lukavo Very Happy a sad, nadjite 10 razlika Very HappyD


Very Happy

io ::
pa valjda ce da procveta kad si se toliko namucio da slikas Smile


Ako ne bude cvetala puštam pleka na nju Twisted Evil
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dare021
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 185
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Čet Jul 21, 2016 6:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

aaaaaa,evo i ja sad vidim.......
ovo je blyxa ,zar ne ??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jul 25, 2016 11:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dare druže,imaš zadivljujuću moć zapažanja smeh
Moraš doći do mene da razrešimo još neke misterije koje mi čuče u akvarijumu.Mr. Green
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Blyxa japonica Bojan95 Arhiva Malih Oglasa 1 Sre Jul 22, 2020 3:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Blyxa japonica i mayaca fluviatilis Srky Boy Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Jan 28, 2019 4:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Blyxa Japonica (NS) marjanb021 Arhiva Malih Oglasa 1 Sub Mar 31, 2018 12:00 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Blyxa japonica Dare021 Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Sep 02, 2017 9:42 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cvetanje anubije dejan83 Biljke 0 Pon Jan 23, 2017 6:20 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License