Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Koja e razlika od plecostomus i ancistrus Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
mcdark
Akvarista



Registrovan: 26 Feb 2015
Poruke: 17
Lokacija: Makedonija

PorukaPoslao: Sre Jul 20, 2016 3:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

interesuje me mogu li da se pare megusebno ili ne ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jul 20, 2016 3:18 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

amsterdamxxx
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 186
Lokacija: Smederevska Palanka

PorukaPoslao: Sre Jul 20, 2016 3:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

razlika je Drasticna....Pleki raste do 50 cm....a Anci do 15cm...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mcdark
Akvarista



Registrovan: 26 Feb 2015
Poruke: 17
Lokacija: Makedonija

PorukaPoslao: Sre Jul 20, 2016 3:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pare se megusebno ili ne ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
amsterdamxxx
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 186
Lokacija: Smederevska Palanka

PorukaPoslao: Sre Jul 20, 2016 3:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

licno mislim da NE,ako gresim neka me neko ispravi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Jul 20, 2016 4:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pleko je rod Hypostomus, ancistrus je rod Ancistrus.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
mcdark
Akvarista



Registrovan: 26 Feb 2015
Poruke: 17
Lokacija: Makedonija

PorukaPoslao: Sre Jul 20, 2016 4:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Smaram mozda sa glupi prasanja ali kad sam amater mora da pitam Smile fala na odgovore Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Jul 20, 2016 8:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dark ovde smo da razmenjujemo iskustva pomazemo onima koji počinju... Glupo je ne pitati. Malo strpljenja i dobićeš odgovore

Plekoi se obicno stavljaju u akvarijume sa većim ribama mislim da su i bolji algari. Ja sam imao jednog u biljnom i na kraju sam ga poklonio jer je čupao biljke. Ancistrus je manji malo pitomiji lenji i za razliku od plekoa ne mora da se redovno hrani.

Ancistruse je lako razmnožavati, plekoi mislim da se ne razmožavaju u akvarijumu. Imas više vrsta i jednih i drugih uglavnom su svi pitomi mada ima vrsta koje zahtevaju mesnatu hranu.

Ako hoćeš da ih razmnožavaš zapitaj se šta ćeš raditi sa njima kad malo porastu. U prodavnici ti neće dati više od 20 30 centi po komadu. Ako hoćeš na veliko da ih gajiš nadji nekog ko već uzgaja ribe tako ćeš najpre imati zaradu jer oni kad nose ribe uvek mogu da pokupe i tvoje i prodaju ih.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Jul 20, 2016 10:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo jedne sličice da stekneš uvid u razliku u veličini


Image

Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Čet Jul 21, 2016 7:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Jos jedno poređenje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jul 21, 2016 7:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi, sjajne fotografije!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Čet Jul 21, 2016 12:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i mnei neko rece da plekostomusi ne mogu da se razmnozavaju u akvarijumu, jer kopaju rupe od 60 cm u podlozi da bi napravili kao tunel-kucicu za jaja i male (dok su mali). dok eto ancistrusima odgovara i strana od potopne pumpe da poloze jaja, i obrnuta saksija, i oni kupovni tulelcici , nisu mnogo zahtevni Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Koja vrsta je najlepsa? Mirela Početak u akvaristici 4 Uto Jan 31, 2023 12:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koja je ovo riba? pubicna__kost Razno 4 Sub Mar 19, 2022 6:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hypostomus Plecostomus pravi problem Alexnis Ribe 1 Sre Nov 24, 2021 9:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koja je hrana? Uros Kg Ishrana 2 Ned Maj 16, 2021 6:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ancistrus albino maticna zenka puna p... Ikan1 Bolest 0 Pon Apr 05, 2021 1:08 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License