Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pokušaj Mora Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
M.Vukelić
Akvarista



Registrovan: 08 Okt 2015
Poruke: 31
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jul 31, 2016 7:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poštovani i uvaženi akvaristi,

Evo skupih snage i volje da se oprobam i u moru. Doduše da nije starijeg sina koji je apsulutno navaljivao da napokon napravimo morski akvarijum... mada teško žabu u vodu naterati Very Happy. E sad ovako, pošto od malih nogu sam imao akvarijum i voleo sad da se bakćem oko toga dosta sam stvari naučio što se tiče slatke vode, i imamo sad neki slatki od 100l koji je sasvim ok ali ako nam uspe ovo sa morem eto njega zasoljenog Very Happy Very Happy Very Happy.
Pošto sam potpuno nov u ovome a čitam ovaj forum više od godinu dana i kanim se da počnem sa morem sad je došlo vreme da vam predstavim ovaj malecki od 30 i neki litar.
Prvo da se zahvalim Igoru i Jovanu iz Reef rooma na detaljnom uputstvu šta i kako i sa mojim verovatno "glupim" pitanjima, ali uvek mi je najgore kada u ulazim u nešto potpuno nepoznato i ako sam čitao mnogo o tome.
U akvarijumu ima oko 3kg kamena već cikliranog u Igorovom akvarijumu kao i živa voda iz njegovog akvarijuma i dva klovna i dva korala koja sam odmah kupio, ali kako sad vidim na kamenu su počeli da se pojavljuju i neki drugi korali, i morska zvezda i svašta još nešto. Apsulutno zanimljivo kad god pogledam nešto novo Very Happy
Unutra je i Stream pumpa naravno kinez Sobo koja kobajagi ima protok od 1000-3000l ali za početak će valjda biti dovoljna.
Obeležio sam nivo vode kada sam napunio akvarijum i od juče do danas sam dolio 320ml destilovane vode. Temperatura je 26 stepeni uz pomoć ventilatora.

Ali imam problemčić voda se blago zamutila od juče do danas, da li je to normalno?
Ako nije šta treba da uradim?

Što se tiče rasvete sad je neka stara hauba sa dve neonke od po 8w jedna je obična bela a druga Arcadia orginal tropical isto od 8w, ali sam već počeo da pravim rasvetu za njegaod dioda pošto sam i za slatkovodni ja napravio i stvarno radi kako
valja i zadovoljan sam rezultatima.

Toliko za sad, svaki savet i pomoć je apsulutno dobrodošla.

Unapred hvala i pozdrav svima.
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jul 31, 2016 7:42 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

M.Vukelić
Akvarista



Registrovan: 08 Okt 2015
Poruke: 31
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 01, 2016 9:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi pomagajte,

Jutros sam našao samo jednog klovna i to izvrnutog na bok i jedva je disao, drugog nisam ni našao. Šta se dešava gde sam pogrešio, radio sam sve po upustvima kako su mi rekli. Smorio sam se više nego kad mi je uginuo papagaj koga sam imao 11 godina. Voda je i dalje malo mutna korali mi daluju ok. Nisam ni počeo sa morem a već sam se smorio... Klinac mi se smoro najstrašnije. Molim Vas pomagajte recite mi šta da radim gde grešim..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Avg 01, 2016 9:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako si ribe ubacio u akvarijum? Jesi ih samo pustio ili si oh malo prilagodio na nove uslove
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ciskela
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2013
Poruke: 137
Lokacija: Beograd, Dorćol

PorukaPoslao: Pon Avg 01, 2016 10:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni se čini da je ta pumpa prejaka za tako male klovnove... to mi je prvo palo na pamet ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
M.Vukelić
Akvarista



Registrovan: 08 Okt 2015
Poruke: 31
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 01, 2016 10:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Serene Sky ::
Kako si ribe ubacio u akvarijum? Jesi ih samo pustio ili si oh malo prilagodio na nove uslove


Klovnove sam prvo adaptirao u čijiji sa vodom iz kese kako su mi rekli i polako dodavao vodu iz akvarijuma i posle sat vremena ih prebacio u akvarijum. I sve je bilo ok od subote do jutros lepo su se ponašali i jeli.
Hranio sam ih onako kao mi rečeno po dve tri sitne granule jednom dnevno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
M.Vukelić
Akvarista



Registrovan: 08 Okt 2015
Poruke: 31
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 01, 2016 10:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ciskela ::
Meni se čini da je ta pumpa prejaka za tako male klovnove... to mi je prvo palo na pamet ...


Pumpa radi na minimumu odnosno kao 1000l na sat i to sam baš okrenuo na gore da ne piči direkt na njih. I lepo su bili našli par mesta u akvarijumu gde su obitavali.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miksa
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2012
Poruke: 87
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 01, 2016 11:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedan ti je verovatno iskocio pogledaj oko akvarijuma. I meni se to desilo 2x znam osecaj. A ovaj drugi verovatno od stresa, mozda je neko u toku noci prolazio pored akvarijuma pa se se klovnovi stresirali
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
M.Vukelić
Akvarista



Registrovan: 08 Okt 2015
Poruke: 31
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 01, 2016 1:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Miksa ::
Jedan ti je verovatno iskocio pogledaj oko akvarijuma. I meni se to desilo 2x znam osecaj. A ovaj drugi verovatno od stresa, mozda je neko u toku noci prolazio pored akvarijuma pa se se klovnovi stresirali


Pazi, stavio sam poklopac prozračan preko tako da ne verujem da je mogao da iskoči mada ko zna a i kamenje ima mnogo šupljina većih od njih jedino možda da ga je stream ubacio u neku rupu. Mada čim dodjem sa posla pogledaću svuda okolo. A ovaj drugi je bio na boku jutros i kad sam pokušao da ga pipnem on je samo malo otplivao i opet se okrenuo na bok i brzo disao. Jadničak. I nekapiram zašto se zamutla voda kad je kamenje isciklirano.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pon Avg 01, 2016 1:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro bi bilo da nadjes i drugog, jer ako je u vodi i raspada se, moze velike probleme da ti napravi. Takodje i tog na boku kad ugine odmah vadi napolje.
Jeste glupo kad se desi tako na pocetku, al nemoj da odustajes. To se desava i bez nama poznatog razloga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ciskela
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2013
Poruke: 137
Lokacija: Beograd, Dorćol

PorukaPoslao: Pon Avg 01, 2016 2:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikolac ::

Jeste glupo kad se desi tako na pocetku, al nemoj da odustajes. To se desava i bez nama poznatog razloga.


Šta god daj e nemoj da odustaješ, pogledaj kako se zove tema u kojem je bio opisan moj akvarijum, biće ti sve jasno Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Avg 01, 2016 3:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ako ga ne nadjes live rock tj ono što se krije u njemu je odradilo svoj posao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Miksa
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2012
Poruke: 87
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 01, 2016 3:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

skini ta dva korala i izvrti kamenje verovatno se negde zaglavio
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
M.Vukelić
Akvarista



Registrovan: 08 Okt 2015
Poruke: 31
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 01, 2016 3:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ciskela ::
Nikolac ::

Jeste glupo kad se desi tako na pocetku, al nemoj da odustajes. To se desava i bez nama poznatog razloga.


Šta god daj e nemoj da odustaješ, pogledaj kako se zove tema u kojem je bio opisan moj akvarijum, biće ti sve jasno Smile


Pročitao sam i ne mogu da verujem, priroda je čudo. Ovi se nisu ganjali valjda zato što su već bili u paru ali baš su bili preslatki.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
M.Vukelić
Akvarista



Registrovan: 08 Okt 2015
Poruke: 31
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 01, 2016 3:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima na podršci puno, neću da odustanem trudiću se koliko god mogu da ovo napravim da bude super.

Ako ne uspem da nađem tog mučenog klovna šta onda da radim, da li da vadim i da gledam kamen po kamen i u svaku rupu što mislim da je ne moguće. pogotovo što sam video da u nekoj od rupa izlazi nešto nalik ogromnoj stonogi a ima i dosta nekih novoformiranih korala koji su se sami pojavili na kamenu pa bi mi bilo žao da nešto sad zeznem. A da li postoji mogućnost da će nešto pojesti klovna.

Ako ne kako da izbegnem zagađenje celog akvarijuma njegovim raspadanjem? I kako da čistim trunje iz vode pošto nemam nikakav filter ili postoji nešto što bih stavio čitao sam da se stavlja tanak sloj vate ali gde?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pon Avg 01, 2016 5:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koje su ti dimenzije akvarijuma?
Prvo što treba sad da uradiš, je da nadješ uginulog klovna, tog drugog ako je uginuo, i odmah napolje s njim!
Odmah odlij , ne znam koliko ima litara akvarijum, ali jedno 10l i zameni , i prati situaciju za dan dva voda treba da se razbistri.Sve je to pred predpostavkom da u kamenu nema organizama koji su iginuli i koji mute vodu, to da isključimo.
Voda se muti u slučajevima oštećenja korala, raspadanja korala i živih organizama. U tim slučajevima odmah treba reagovati menjanjem veće količine vode, jer uginuća i raspadanje u akvarijumu je pogubno po živi svet, ribe i korale. Pokušaj i srećno. Pokušaj neki video da napraviš da vidimo jačinu stream pumpe u samom akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sta doneti iz mora?? CristopherMoltisanti Korali i ostali Organizmi 4 Sre Jun 16, 2021 7:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Na minut do mora VusaBEJBE Morski Akvarijumi 6 Sub Dec 14, 2019 10:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Haus des meeres - Kuca mora Bojan Razno 3 Sub Jan 06, 2018 1:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda iz mora za gupike. ccmuva Guppy fun club 2 Pet Dec 01, 2017 8:52 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mora li filter stalno da radi? spectrum Početak u akvaristici 10 Uto Jan 03, 2017 4:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License