Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 savet za početnika Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
sloter




Registrovan: 04 Avg 2016
Poruke: 1
Lokacija: Mladenovac

PorukaPoslao: Sub Avg 06, 2016 6:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav svima, ja sam skoro uzeo akvarijum i kao svaki početnik želeo sam riblji svet da bude sarenolik, e sad ispravite me ako grtešim , u akavrijumu od 210 litara stavio sam : jednog čistača, 2- gupi, 3-tetre, 1 borca, jednu japanku zlatnu i jednu buljavu (teleskop), 2kalar, 2- ksifa sa crvenim očima (rubin) i 4 zebrice . To je to a vi me ispravite ako sam negde pogresio, i da napomenem od dva skalara jedan veci stalno juri japanke valjda sto su trome i spore, a borac se nesto ne eksponira previše već se vuče kao čistač po dnu i ispod filtera. Hvala unapred na pomoći
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Avg 06, 2016 6:15 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Sub Avg 06, 2016 7:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

skalari su ciklidi i teritorijalni su i znaju da jure japanke do smrti. ima da se izresave i iskrecave po perajima i da skoncaju u mukama. plus su japanke hladnovodne i ne prija im temperatura koja prija skalarima. slari se drze na 26 stepeni, kao i sve nabrojane, a za japanke treba 22, 24 mogu da izdrze pojedine vrste. najbolje da japanke zamenis za bilo sta sto je pribliznije ovim ribama koje vec imas, recimo mozda jos neki cistac ancistrus, ili koridoras ili jato neonki ili tih tetri koje imas , jer su tetre jatbe ribe i bolje se osecaju kad ih je vise od 3, bar 6 komada. takodje, posto su i borac i zebrice ribe povrsine, moze da se desi da ce borac poubijati zebrice jer njega iritira brzo plivanje zebrica, ali ima slucajeva i gde su se lepo slagali, tako da ti to ostaje da proveris na sopstvenom primeru sta ce biti. mnogo si pomesao, napravio si pravi riblji djuvec, nema da nema Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Avg 06, 2016 8:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav i dobrodošao! Bravo

Pa prvi savet od mene ti je da uzmeš i vratiš il japanke il sve druge ribe sem ancistrusa i zameniš ih.

Drugi savet ti je da ako želiš šarenilo uzmeš gupike dosta raličitih gupika. Lake su za održavanje i uz neko umereno hranjenje i dobar filter možeš ih imati stotinak u tom akvarijumu. Ako staviš neke dekoracije i na njh navežeš mahovinu jako bržo ćeš doći sa 20tak gupika na 100+

Ako želiš biodiverzitet onda slobodno stavi 10-15 tetri, 10tak zebrica, onda 10tak 15 nekih drugih tetri... u 200 litara može mnogo tetri i drugih sitnih riba da stane.

Naravno što više riba imaš to će održavanje akvarijuma biti teže tako da moraš naći neki balans izmedju toga šta je izvodljivo, tebi lepo i slobodnog vremena koje možeš da uložiš u akvarijum.

Treći je ako nisi formirao akvarijum izbaci japanke i ostavi te ribe što imaš da budu u njemu jedno vreme pa posle nekih mesec dva polako povećavaj broj riba.

Četvrti savet na forumu imaš baš dosta informacija pretraga će ti pre dati odgovor nego akvaristi, sad je leto i vreme godišnjih odmora Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sloter




Registrovan: 04 Avg 2016
Poruke: 1
Lokacija: Mladenovac

PorukaPoslao: Sub Avg 06, 2016 9:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala ljudi na savetu ali kao svaki početnik mora da se pogresi negde kad zelis sve i svasta od ribica
biljke jos nisam ubacio ali gledaću da i to polako resavam, kako sam shvatio mogu da uklopim zebrice skalare tetre i ksifo rubin
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Avg 06, 2016 10:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad polako pa ponovo skoro iz pocetka. Nije tako strasno. Vecina nas je krenula slicnim koracima.
Litraza je zahvalna te u istu mozes sto sta da iskombinujes i uredis da to isgleda zaista kao deo prirode, sto je i cilj.
E da, upisi lokaciju. MOzda neko iz komsiluka ima volju da pomogne Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sloter




Registrovan: 04 Avg 2016
Poruke: 1
Lokacija: Mladenovac

PorukaPoslao: Sub Avg 06, 2016 10:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala na savetu, , akvarijum moze i vise vode da primi , 100cmx50cmx50cm, molio bih samo za savet koje vrste da uparim mislim već provereno kod vas u sta ne sumnjam

volim kad je sareno ali vidim da ne treba prteterivati
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potreban savet MilanM Početak u akvaristici 2 Pon Mar 11, 2024 2:00 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Savet o nutrijentima Panta1991 Biljke 0 Ned Maj 23, 2021 12:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 40 L akvarijum, savet za broj riba uki01 Ribe 4 Čet Apr 15, 2021 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izbor pumpe - Savet Milan Bakic Filteri i pumpe 5 Uto Feb 09, 2021 1:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License