Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Gdje je greska, uginuli mali ancistrusi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nercibald
Akvarista



Registrovan: 20 Mar 2016
Poruke: 59

PorukaPoslao: Čet Maj 05, 2016 11:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cyanogen ::
kod mene prvo leglo je izginulo, sad su svi pobegli u komoru na sundjer, ali mi ne izgledaju da ce preziveti ... dao sam im komad sera chipsa koji se jako sporo raspada, i za promenu cu staviti da odstoji voda pre zamene, kada dodje vreme, ako ih cesmovaca stvarno toliko ubija da probam da to bar to eliminisem ..

Mozda bi bilo dobro da ih vratis nazad, posto je tu voda puna otpada iz akvarija, a na lulice stavi mrezice da ne mogu proci u komoru. Ako sam dobro shvatio otkud na sundjeru.
A odstojana cesmovaca je bolja od friske zbog hlora.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Maj 05, 2016 11:31 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

cyanogen
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2015
Poruke: 39
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Maj 06, 2016 7:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kod mene se preliva voda preko gornje ivice u komoru sa filtar materijalom na cijem vrhu je sundjer ... tako da oni svi malo pomalo zavrse tamo, i zaludno bi ih vracao nazad ... gledao sam ih dosta, ali ne izgleda mi da ce bas neki preziveti .. izgleda da im jednostavno treba malo boljih uslova i nege
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Voja85
Akvarista



Registrovan: 11 Mar 2015
Poruke: 110
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Maj 06, 2016 8:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako nemas gde sa malcima poklonih meni? Kod mene svakai mrest uspe i malci mi uglavnom 99 posto presivi greota je da se muce i onako ce ti uginuti tu de su sad trenutno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djape
Akvarista



Registrovan: 10 Mar 2014
Poruke: 54
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Maj 13, 2016 7:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uginu zbog crevnih parazita... ubaci u akvarijum prokuvanu koru hrasta... sa njom se hrane a i ciste od parazita... znaci u sumu parce suve kore prokuvas i ubacis u akvarijum... ne moras je vaditi slobodno moze da bude u akvarijumu non stop... primetices razliku... Very Happy

Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nercibald
Akvarista



Registrovan: 20 Mar 2016
Poruke: 59

PorukaPoslao: Čet Maj 26, 2016 9:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Djape ::
Uginu zbog crevnih parazita... ubaci u akvarijum prokuvanu koru hrasta... sa njom se hrane a i ciste od parazita... znaci u sumu parce suve kore prokuvas i ubacis u akvarijum... ne moras je vaditi slobodno moze da bude u akvarijumu non stop... primetices razliku... Very Happy

Pozdrav

Hvala drug.
Mislim da ce uskoro biti opet mladih, muzjak od sinoc intezivno kopa ispod kamena, mada ima glinenu saksiju ko pecinu, al et on je sef.
Sada ce imati daleko bolje uslove za razvoj, posvetio sam im vise paznje, i o vodi i hrani, sadrzaju akvarija itd.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kovacica91
Akvarista



Registrovan: 27 Jun 2015
Poruke: 17
Lokacija: Kovacica

PorukaPoslao: Sre Jun 29, 2016 1:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stvarno se malo teze snalazim na forumu, ali imam jedno pitanje i ne znam gde da ga postavim. U jeddom akvarijumu mi je zenka ancistrusa polozila ikru, u kokos, muzjak je naravno brizno cuvao, medjutim pukao mi je stakleni filter, posto je bilo dosta ribica voda se ubrzo zagadila bez filtera, pa sam muzjaka zajedno sa kokosom i ikrama prebacio u drugi akvarium. Sada su se malci izlegli, ali su jos uvek u kokosu i musjak ih cuva, ali kako vec sutra ce izaci. Hteo bi da ih prebacim u druhi akvarium koji se ciklira tek nedelju dana, akvarium je oko 40 litata, a 15 litara sam prebacio vodu iz ovog gde su sada. Takodje masa is filtera koji je pukao nije previse oprana, vec samo onaj vrhnji sundjer. Ima li neko iskustva sa prebacivanjem tako malih ribica, hoce li preziveti?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nesa
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2010
Poruke: 92
Lokacija: Beograd-Smederevo

PorukaPoslao: Sre Jun 29, 2016 9:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jako se osetljivi na promenu hemizma vode dok su mali. Bolje ih ne dirati dok ne ojacaju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Avg 08, 2016 6:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mogu se prebaciti sa kofom od 10L bez posledica, makar sam tako ja prebacio kad su bili oko 0.5 cm, uspesno bez gubitka i jednog kojeg sam prebacivao vec 2 puta isti sistem koristim..

U kofu/lavor sipamo 1L vode iz akvarijuma iz kog prebacujemo sve zajedno sa ancistrusima, dolivamo po jednu casu vode od 2d na svakih 20-30 minuta iz akvarijuma u koji ih prebacujemo, kad kofu/lavor napunimo 70-80% vratimo tu vodu u akvarijum gde planiramo da drzimo male ancistruse pa ponovimo postupak jos jednom da na svakih 20-30 minuta po casu od 2d dolivamo.. na kraju naravno naravno dolazi drvo i aeracija na maximum i svi zivi i zdravi, hrana naravno micro flora.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ancistrusi super red chaosad Tražnja 0 Pet Dec 29, 2023 11:37 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali akvarijum NANO TANK Kacica Početak u akvaristici 11 Sre Mar 15, 2023 5:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali ancistrusi Ascaron Razmena 2 Pet Sep 30, 2022 5:11 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali discusi Onix21 Tražnja 0 Ned Feb 13, 2022 8:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali Algari Yaesu Razmnožavanje 0 Sre Apr 07, 2021 8:44 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License