Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kompatibilne ribice Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Milan1991
Akvarista



Registrovan: 31 Jul 2016
Poruke: 20
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pet Avg 26, 2016 1:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav! Valjda sam ovo komparibilne dobro napisao 😃 Imam akvarijum dimenzija 90x60x60, realne zapremine nekih 250 L zbog zidanog prostora za filter, pumpu i grejac, zidane pozadine i debele podloge. Imam dva filtera, taj zidani koji ima kugle, sunjer sa krupnijim otvorima, sundjer sa sitnijim otvorima, ugalj, keramicke perle i vunu, drugi je mehanicki filter sa sundjerima i tu je samo kao ispomoc. Temeraturu drzim na 24-26 stepeni. Rasveta mi je 5 led traka ukupne duzine oko 3m koje "gura" napajanje od 40W, zalepljene za poklopac. 10-ak cm Ispod poklopca imam jos jedno staklo, pa tek onda vodu. U akvarijumu imam mnogo nane i na jednoj polovini povrsinskog bilja, toliko da sam polovinu morao da osisam kako bi se videle ribice i deo pozadine, pa mi sad akvarijum izgleda - pola akvarijuma sa vrlo malo biljki, uz jednu uzidanu granu, a drugi deo akvarijuma je gusto bilje. Od ribica imam 15-ak gupika, 6 crnih molija, 6 ksifa, 8 kraljevskih neonki, 4 ancintrusa, 5 koridorasa i jednog pandu. Zanima me koje bih jos ribice mogao da ubacim, a da se slazu sa ovim sto imam i sa biljkama? Svakako planiram da jos malo obogatim jato neonki i da ubacim 10-ak pizeva amazonaca. Voleo bih da imam jedan par nekih vecih miroljubivih ribica koje bi se svojim bojama i velicinom isticale i bile kao neki zastitni znak akvarijuma, dok bi ostale cinile akcarijum "zivim" i sarenim.

Ps : znam da vecina ne voli toliku raznolikost i sarenilo, ali ja tako volim. Hvala na odgovoru.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Avg 26, 2016 1:16 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

aldyn
Akvarista



Registrovan: 13 Jul 2015
Poruke: 225
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Pet Avg 26, 2016 5:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije ti potreban toliki broj amazonaca, pored tolikih riba i da dodas jos 10 amazonaca ne vjerujem da ce ti ostati otpada tj hrane za njih, onda ce ti se okrenuti na bilje...govorim ti iz iskustva.
Sto se tice ribica ja bi tu ubacio neke vece ribe tipa skalara, sad opet pitanje je da li skalari za taj akvarijum zbog gupika i neonkica.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan1991
Akvarista



Registrovan: 31 Jul 2016
Poruke: 20
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pet Avg 26, 2016 6:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skalari mi se ne svidjaju, o njima ni ne razmisljam. Svidjaju mi se ramirezi, kozice, ove ribice koje vec imam. Zanima me sta jos od ribica moze da se drzi za zivorotkama i biljkama?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
DaNiJeL91
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 14 Jun 2010
Poruke: 5
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Avg 27, 2016 2:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja imam isto gupike, kraljevske neonke,kozice imam samo 2, uzeo sam jednog borca muzjaka mnogo lepa riba, a ne dira ostale i uzeo sam juce 4 zebrice


Poslednji izmenio nesa69 dana Sub Avg 27, 2016 3:02 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Poklanjam ribice i biljke Mladen82 Na poklon 1 Ned Jan 08, 2023 1:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Naziv ove ribice? SavaNS Ribe 2 Čet Jan 05, 2023 11:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dve ribice neonke akuar Na poklon 1 Uto Dec 13, 2022 1:42 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tigrica sa kavezom za ribice sumi Razmena 0 Sre Apr 13, 2022 9:22 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License