Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Zebrice mrest Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Thunderbeast
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2012
Poruke: 136
Lokacija: Beograd-Vozdovac(Stepa Stepanovic)

PorukaPoslao: Pet Jul 18, 2014 2:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam 9 zebrica, kupio sam ih pre 2 meseca. Do sada su dva puta bacale ikru u javansku mahovinu u zajednickom aq. Postoji li sansa da se nesto izvede i da odraste? Aq je 120L dobro ubljen jer je namenjen prema potrebama kozica.
Od ostalih stanovnika 6 amazonaca, 30 neonki , par algara i koridorasa, i naravno 20-ak kozica.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jul 18, 2014 2:47 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pet Jul 18, 2014 9:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Thunderbeast ::
Postoji li sansa da se nesto izvede i da odraste?


Tesko, eventuano ako spoljni fiter nesto usisa od maaca, ako imas spoljni filter.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
potpis88
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 166
Lokacija: Vlasotince

PorukaPoslao: Pet Jul 18, 2014 10:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U zajednickom akvarijumu sam uspevao da ocuvam do desetak malaca i to bas onih kao sto Anboy rece koji su bili usisani u spoljasni filter...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pet Jul 18, 2014 10:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ili možda da se deo mahovine sa ikrom prebaci u taložnik, na vreme. Možda?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kide
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2014
Poruke: 26
Lokacija: Batajnica

PorukaPoslao: Ned Okt 12, 2014 9:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozz

Posto sam nov, imam par pitanja.
Napravio sam mretilicu,pripremio grejac,sundjer filter,mrezicu...
To je priprema...
E sad zanima me dali zenke moraju stalno biti odvojene od muzijaka,ili mogu u zajednicki akvarijum,dok ne dodje vreme...
I kad je vreme???
Ako nije problem te detalje neko da mi pojasni...

Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kide
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2014
Poruke: 26
Lokacija: Batajnica

PorukaPoslao: Pon Okt 13, 2014 3:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zar niko?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Okt 13, 2014 3:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li si pročitao šta je u ovoj temi pisano?
Ako jesi,onda si sigurno primetio i ovo:

Bojan ::
Pa obicno muzjak oseti taj momenat pa pocne sa udvaranjem. Moze se to primetiti po njegovom ponasanju jer je drugacije nego kad se s vremena na vreme pojure...


U nastavku imaš sve lepo objašnjeno.

Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djordje_Arsenovic




Registrovan: 20 Nov 2014
Poruke: 2
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 01, 2014 7:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja mislim da je mozda ova moja plava "trudna" Very Happy Very Happy Ali ocenite vi.. Smile

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Dec 02, 2014 8:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moguce, moguce. Najbolje procenis ako je dobila sirinu i po bokovima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
trna88
Akvarista



Registrovan: 20 Avg 2012
Poruke: 77
Lokacija: BeoGrad

PorukaPoslao: Pon Jun 01, 2015 11:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Po prvi put mi se desilo da prelivna cev povuce ikru razigranih zebrica(muski oplodili sve zenke u akvarijumu, ne znam sta im bi tog dana) nisam ni provalio niti viiiideo bilo sta u filteru, tek 2,3 dana kasnije videh 50ak beba zebrica kako plivaju ili se drze za zid Smile nikakvo sredstvo protiv plesni, nikakva aeracija, nista nista ja da ucinim da se izlegnu i sve proslo super... Smile zebrice su mi za sad najdivnije(najprostije) po pitanju razmnozavanja Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Slepi_Putnik
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2013
Poruke: 129
Lokacija: Beograd, Batajnica

PorukaPoslao: Pon Jun 01, 2015 6:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

trna88 ::
Po prvi put mi se desilo da prelivna cev povuce ikru razigranih zebrica(muski oplodili sve zenke u akvarijumu, ne znam sta im bi tog dana) nisam ni provalio niti viiiideo bilo sta u filteru, tek 2,3 dana kasnije videh 50ak beba zebrica kako plivaju ili se drze za zid Smile nikakvo sredstvo protiv plesni, nikakva aeracija, nista nista ja da ucinim da se izlegnu i sve proslo super... Smile zebrice su mi za sad najdivnije(najprostije) po pitanju razmnozavanja Smile


Potpuno isto iskustvo imam. S tim da sam imao I regularne I one crvene zebrice pa sam dobio malce koji su bili trobojni Smile tj. delovali su kao obicna zebrica kojoj je onaj beli deo malo roze Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Ned Jun 14, 2015 11:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dal neko zna dali mogu malci zebrica da se hrane i u prvim danima sa npr. Vinskim jeguljicama? One su dosta sitne, imam 2 kulture i jednu punu zenku pa da vidimo dal je zapekla il ne... Neznam dal bi moglo da se proba u onu vecu posudu od sladoleda, jer nemam sad mali aq pri ruci, a dubina je taman nekih 10cm, a otprilike nekih 2L.
I dali ako muzijak ima neki deformitet dali ga prenosi i malcima ili nemora da znaci? posto imam jednog muzijaka koji ima malo kriva ledja ali slajerska peraja pa bi ga ukrstio sa roze zenkom koja nema slajerska peraja...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Thageriona
Akvarista



Registrovan: 09 Jul 2010
Poruke: 274
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Avg 28, 2016 9:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja upravo primetila da ima malaca u spoljnom filteru... Mogu li da opstanu tu neko vreme ili odmah da ih vadim?

P.S. Izvinjavam se sto otvaram staru temu Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Slepi_Putnik
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2013
Poruke: 129
Lokacija: Beograd, Batajnica

PorukaPoslao: Ned Avg 28, 2016 9:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Thageriona ::
Ja upravo primetila da ima malaca u spoljnom filteru... Mogu li da opstanu tu neko vreme ili odmah da ih vadim?

P.S. Izvinjavam se sto otvaram staru temu Wink


Meni su sve vreme bili u filteru dok nisu porasli da ne mogu odrasle da ih pojedu. Tek tad sam ih prebacio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Thageriona
Akvarista



Registrovan: 09 Jul 2010
Poruke: 274
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Avg 28, 2016 10:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Onda cu ih ostaviti, pa cemo videti sta ce biti Smile Da ubacim neku hranu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Obicne zebrice Slepi_Putnik Tražnja 0 Pet Dec 30, 2022 1:39 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest black moly Ivana Brkovic Razmnožavanje 3 Čet Nov 25, 2021 1:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kolor zebrice gotika Na poklon 3 Uto Jun 22, 2021 7:15 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest trihogastera, mrest skalara angelfishinheaven Razmnožavanje 0 Ned Jan 31, 2021 3:11 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalar florida i zlatni skalar? Povol... angelfishinheaven Ribe 12 Pet Jan 29, 2021 11:25 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License