Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mala pomoć oko povrća :) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Mar 11, 2016 2:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zanima me dal svaki dan da se daje neko povrće ribicama ili tipa na svaka 2,3 dana, naravno svaki put neko drugo povrće, da im bude raznovrsno, hoću da počnem da im dodajem još zdrave ishrane, a nisam konkretno upoznat, čitao sam malo, al nisam primetio da je neko naveo koliko puta im se daje hrana, inače od algara imam Otocinclusa i Garre, a imam Corydorse, vidim da kod nekih forumaša i oni jedu povrće Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Mar 11, 2016 2:10 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Ned Mar 13, 2016 6:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

JA svaki dan sipam povrce u akvarijum , uglavnom brokoli ,grasak, kukuruz i karfiol sve skuvano posto to blendam za sebe licno samo prospem i malo u akvarijum , nekad i blitvu itd ,, ne mislim da ima ogranicenja u broju samo nemoj preterivati ,, mada mi deluje da hrane visoko proteinskog porekla prljaju vodu pre nego li ovakve vrste hrane ,,,
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Mar 13, 2016 8:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Barena blitva izvrsna za algare. Baren grasak takodje, tikvice, krastavac... Paprika je izvrsna za dizanje imuniteta i protiv crevnih parazita. Vise preventivno, da ne shvati neko pogresno da moze da leci, ali olaksava probavu i praznjenje creva.
Rezim davanja, zavisi od akvarijuma do akvarijuma. Ribe koje se hrane u glavnom proteinskom hranom, tj da im je u prirodi da klopaju neke larve itd, tj proteinsku hranu, razumljivo nece biti odusevljene blitvom i spanacem. Dok recimo ribe kojima je glavna hrana biljnog porekla, jesce je sa zadovoljstvom.
Zivorotke, narocito molike, pojesce sve, pa cak i masno cebe ako kojim slucajem upadne u akvarijum! smeh
Salim se malo u vezi molika, ali cupkace sve po akvarijumu, jedino hard skejp nece! Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 15, 2016 11:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vazi, hvala puno na informacijama Very Happy kod mene jedino garre cepaju zelenu salatu i papriku, Otocinclusi ni da pipnu Very Happy možda se još uvek nisu navikli na akvarijum Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nekotamo
Akvarista



Registrovan: 30 Jun 2015
Poruke: 11

PorukaPoslao: Ned Avg 28, 2016 3:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

interesuje me za kukuruz i za papriktu tj koja paprika se daje ribama imam molly guppy platike trihogastera kulije i cistaca. Dajem im od povrca grasak tikvice blitvu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Avg 28, 2016 10:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kukuruz ti je vise za sarane tj. japanke, mada ga kod mene gupike jedu, ali ga izmelji ili jos bolje skuvaj kacamak pa im daj malo, probaj.. Sto se paprike tice samo slatku mlevenu (ti izaberi proizvodjaca) prstohvat dva, mozes i sa lisnatom da je pomesas, nemoj da ti padne na pamet ljutu da isprobavas... Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Avg 29, 2016 2:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Paprika nije loša. Svežu, ne obradjenu neće jesti. Zelena salata, krastavac banana je ono za čime isto lude ribe što si naveo. Mislim da ceš kukuruzom samo prljati akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Kowalski.
Akvarista



Registrovan: 20 Nov 2015
Poruke: 27
Lokacija: Guca

PorukaPoslao: Pon Avg 29, 2016 7:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam do sada samo barenu papriku i krastavac davao . Zanima me kako bananu spremate i grasak ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dare021
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 185
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Pon Avg 29, 2016 8:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

grašak ...samo skineš opnu sa zrna ,,,,ja ga ne barim,dajem svež ili iz zamrzivača

daje se još i šargarepa,tikvica,krastavac,dinja,banana,crvena paprika,španat,blitva..............

kad pravim mesnatu hranu usmesu stavljam i samleveni beli luk Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Avg 30, 2016 4:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bananu sam sekao tanje parče makana je pa je ribe jedu bez problema. Grašak sa koristio onaj frikomov samo ga prokuvam koji minut da se odledi i omekani kako bi ga sve ribe jele. Opnu skineš i baciš.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Praćenje od početka uz pomoć tropica ... sallediznilend Početak u akvaristici 0 Pon Feb 14, 2022 8:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoć oko novog akvarijuma Zmaj Početak u akvaristici 0 Čet Apr 08, 2021 9:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mala suma... velika suma... djuka7810 Akvarijumi 9 Pet Dec 11, 2020 9:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Molim za pomoć Biljana_bilja Početak u akvaristici 9 Ned Nov 15, 2020 3:11 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoć oko redanja materijala - Atman ... obarhar Filteri i pumpe 3 Sre Okt 28, 2020 11:32 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License