Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 da podelim sa vama MREST TIGRASTOG I ZELENOG BARBUSA Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Stefan Mitrovic
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2014
Poruke: 13

PorukaPoslao: Ned Jun 05, 2016 5:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav drustvo Smile vec sam jednom pitao kako izmrestiti barbuse Smile
e sad zelim da ispametujem malo Smile posto kad sam trazio pomoc niko ali bas niko nije hteo da pomogne Smile
tad kad sam trazio pomoc bacile su ikru,izvadio jedinke, sacekao oko 6 dana tek , krenule su ribice Smile oko hrane sam se jebavao i nisam znao sta cu sa hranom hranio sam ih zumancetom nisam ni hranio kako treba posto nisam znao Smile sve u svemu izvukao san 10 ribica od toga , nakon toga evo 4 dan kako dadiljam i prebacujem ribice iz svog akvarijuma u akvarijum za mrest za ta 4 dana 6 zenki mi je bacilo ikru uspesno , zatim tu ikru prebacio u sledeci akvarijum sa istom vodom bez jedinki zbog lakseg hranjenja, posto kako sam imao iskustvo sto je veci akvarijum to je teze ribici da se snadje da jede .. e sad danas sam opet ubacio 2 zenke zelenog barbusa i uspesno je krenuo i tu mrest Smile pratim sad sve Smile ovog puta cu se malo vise potruditi oko hranjenja i sam pokusati da izvucem sto vise mogu Smile shvatio sam samo da ne treba mnogo pametovati i dadiljati im zato sto ni u prirodi nemaju toliku negu itd! jednostavno das prirodi da svoje uradi a ti s vremena na vreme pogledas ikru cisto da kad sve izbace iz sebe ne krenu da jedu ikru Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jun 05, 2016 5:38 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Milos Kbac Djordjevic
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Jul 2016
Poruke: 3

PorukaPoslao: Sre Avg 31, 2016 7:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

svaka cast !!!
koju si temperaturu stavio u akvarijumu za mrest?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sub Sep 03, 2016 5:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Barbus:

sredstvo da ikra ne u plesnavi micopur, saproex.... posle mresta se stavi 1-2kapi.
Voda na 150-180ms
Artemija tek izlezena da mali kad proplivaju dobiju najkvalitetniju mogucu prvu hranu
Posle 3-4 dana hranjenja u mrestilici 15*15*30cm, sa povecenjem laganom tvrdoce vode se prebacuje u veci akvarijum sa filterom.
ako su slabiji mrestovi spojih u tom vecem akvarijumu.
Ako imas puno ribe u velikom akvarijumu, nacice hranu Wink

Godisnje ovako izmrestim preko 10.000 barbusa zelenih, tetrazone, koi....

Trikogaster:

Voda nije toliko bitna al ja stavim pola 0 i pola iz akvarijuma
Filter vazdusni obavezan ali da ne talasa povrsinu vode
U jedan deo se stavi stiropor na povrsinu vode
Dekoracija da se zenka skriva obavezna
Zenka se stavlja prva 1 dan ranije
Dodaje se sutra muzjak
Posle mresta se vedi zenka
Muzjak se stara o ikri/mladima
Kad mali proplivaju mozjak leti napolje a mali jedu zumance
Mladi su na zumancetu oko 10-15 dana
Usisavanje dna je jako tesko jer su mali jako mali, zato oprezno hrani
Posle 10-15 dana jedu tek izlezenu artemiju
Male bi trebalo odvajati na nekih mesec dana jer ima izuzetno naprednih i oni koji su zaostali

Ove godine sam imao 3 mresta pl.trikogastera negde oko 4.000 malih sam odhranio.

Vidis napisao sam ti sve kao recept Wink samo ga sledi i uspeh je zagarantovan!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milostzr@gmail.com
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 08 Apr 2012
Poruke: 108
Lokacija: Raca

PorukaPoslao: Sub Sep 03, 2016 8:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

svaka cast na opsirnom i detaljnom opisu,ja sam oduvek zeleo neonkice da izmrestim ali nikad mi nije poslo za rukom,
nisam znao za ovaj forum tada Embarassed
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka 4 zelena barbusa i dva kribenzisa xxxvelja Na poklon 1 Uto Maj 23, 2023 5:04 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest black moly Ivana Brkovic Razmnožavanje 3 Čet Nov 25, 2021 1:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest trihogastera, mrest skalara angelfishinheaven Razmnožavanje 0 Ned Jan 31, 2021 3:11 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalar florida i zlatni skalar? Povol... angelfishinheaven Ribe 12 Pet Jan 29, 2021 11:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest borca Petric Nikola Razmnožavanje 1 Pon Dec 21, 2020 5:18 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License