Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Koju biljku za zadnji plan? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Avg 30, 2016 2:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi ovih dana kuburim sa Hygrophila corymbosa, raste ko luda, pa je skratis pa naravno izrastu dva nova izdanka, pa i oni brzo izrastu pa njih seckas, pa to posle brate mili ne liči ninašta, pa sam hteo da vas priupitam dal neko ima predloge kojom biljkom bih mogao da zamenim ovu, al da nije HM ili nešto slično, tj da ima onako malo veće listove slične Hygrophila corymbosa Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Avg 30, 2016 2:04 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Avg 30, 2016 5:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nesto priblizno tome sto trazis sa sitnijim listovima je Staurogyne repens ali pitanje je da li ce da se vidi ako se stavi u zadnji plan, Lobelia Cardinalis moze da ti dodje kao zamena ali ako ima vise gvozdja u vodi dobija crvenkasto/ljubicastu boju.

..ako je za cosak akvarijuma mozes da probas i Echinodorus quadricostatus lici malo na sagitariju ali ima sire listoove kad biljka 'omatori'.

Rorippa aquatica isto moze da posluzi, ako si raspolozen za crvene Ammannia gracilis.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Uto Avg 30, 2016 5:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvinjavam se što se uključujem, ali Staurogyne repens je biljka prednjeg plana. Ja bih preporučio stargrass. Formira vrlo lepe, jarko zelene žbunove.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Avg 30, 2016 6:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sramota me sta sam je procitao Embarassed

umesto - "da ima onako malo veće listove slične Hygrophila corymbosa" ja izbacih deo "malo veće" pa zato napisah Staurogyne repens

..inace sto je ne bi zamenio samo sa Hygrophila corymbosa compact?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Avg 31, 2016 11:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad videh da sam zaboravio da napišem, da bude neka sporo rastuća Smile stargrass mi se baš svidja, skoro sam je uzeo, al za nju mi je plan da pravim neke manje niže žbuniće, tj moram još da vidim kako će da se ponaša, da li ste mi par finih primera pa ću izabrati nešto, mada nešto sam počeo i da razmišljam da tu samo proširim jednu crvenu koju imam, mislim da bi mogla super da se uklopi, al ne znam koja je to crvena, moraću da vam slikam pa ako neko može da prepozna, ne liči mi ni na jednu Alternatheru.

Inače hvala Liscu i Horusu na savetima Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Sep 01, 2016 10:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel zna neko koja je ovo biljka koju sam zaokružio?
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Sep 03, 2016 2:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

haha

Staurogyne repens, verovao ili ne...

Inace na toj slici desno iza pumpe je i Lobelia Cardinalis koju sam ti predlozio pa mozes da uporedis razliku izmedju spicastih i oblih listova..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 06, 2016 12:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvini Lisac što malo kasnim sa odgovorom Smile al sam se zapanjio sada, znam da može ona da raste toliko, al eto sve mi u glavi da ne mogu toliko, pošto ih svi držimo u prednjem planu, al sam se iznenadio, al u svakom slučaju je ne bih uzimao za prednji plan, lepša mi je nekako u prednjem, a s obzirom da sporo raste, koliko je ovom trebalo da ovoliko izraste Very Happy

Ipak ću se fokusirati na nezahtevne biljke, s obzirom da neću dodavati CO2 (barem u verziji šećer kvasac), dok lepo ne nabavim bocu, jedno dva meseca nisam koristio šećer kvasac i ja reko aj da ga stavim ponovo i izgleda da sam malo preterao i bukvalno i 4 dana mi odu prvo Borneo, pa Oto pa Pandica, sve malo osetljivije ribice i omiljene Sad tako dok ne dođe boca jedan dan, biće samo nezahtevne biljke, a ima ih vala podosta da se napravi prelepa biljna masa Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Nisam sigurna za koju je ovo temu... SanjaP Bolest 2 Ned Dec 18, 2022 2:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koju prehranu za biljke koristite? nebojsar Biljke 10 Ned Dec 16, 2018 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema koju sakupljam vec duze vremen... Hong Kong Morska Akvaristika 2 Pon Okt 15, 2018 7:20 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnik i plan-Molim savjete Ilijaaa1 Početak u akvaristici 29 Pet Dec 15, 2017 2:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li smem da skracujem biljku na ovo... becke021 Biljke 2 Sub Sep 16, 2017 9:52 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License