Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pocetak u akvaristici Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Maree2




Registrovan: 20 Sep 2016
Poruke: 0
Lokacija: Vranje

PorukaPoslao: Uto Sep 20, 2016 5:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, pocetnik sam u akvaristici, informisan sam dobro o svemu, o akvarijumu, opremom i to. Evo podelicu nesto s vama, koliki aq zelim i sta od opreme sve pa me ispravite negde. Odlucio sam se za aq od 50l, znam da kazu za pocetnike da biraju manje akvarijume za lakse odrzavanje ali nije tako. Meni je ovakav aq solidan ne zelim ni manji ni veci. Kamencice i biljke to cu sve naci u pet shopu u gradu. E sad ono sto me danima mucilo to je grejac, pumpa i filter :O Nasao sam grejac na internetu dovoljan za aq do 60l, greje 17-35 stepeni sto je dovoljno po mom misljenu, oko grejanja problem resen? E sad bunilo me pitanje sta je sa filterom i sa pumpom da li mi treba jedno od te 2 ili moram kupiti i pumpu i filter. Koliko sam saznao treba mi i jedno i drugo, npr. sundjerasti filter i vazdusna pumpa kombinacija? To je to mislim od opreme, ostalu dekoraciju i to cu sam srediti. Takodje preracunao sam i troskove struje jer naravno ne zelim da mi racuni budu mnogo veci, pumpa od 2w i grejac od 25w, racunao sam da rade 24h dnevno i to bi ispalo oko 200 dinara visak mesecno Very Happy Otvorio sam temu da biste me ispravili ako nesto gresim! Very Happy Very Happy Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Sep 20, 2016 5:22 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Maree2




Registrovan: 20 Sep 2016
Poruke: 0
Lokacija: Vranje

PorukaPoslao: Uto Sep 20, 2016 5:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, zaboravio sam i rasvetu u akvarijumu, kazu da ako ne sadim biljke nije ni potrebna rasveta, medjutim gledam da ta rasveta bude sto jeftinija, moze neki predlog oko toga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Sep 20, 2016 9:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav i srećan početak. Bravo
Pošto si u bužetu i gledas da uštediš i na duže staze uzmi grejač od 50 ili 100w koji bude jeftiniji. 25w će raditi skoro stalno jer će imati problema da ugreje akvarijum veći grejač će se paliti dosta ređe jer se voda ne hladi tako brzo da bi bio konstantno upaljen. Jeftine vazdušne pumpe su dosta glasne ako te ta pumpa i sundjer izlaze više od jednog visećeg filtera uzmi njega.
Napiši odakle si možda neko iz tvog kraja ima da ti da koju biljku, šljunak pesak... Panjeve pogledaj u oglasima na forumu mislim da će biti jeftinije od prodavnice.
Jeftino svetlo za biljke su štedljive sijalice i reflektor napravljen od aluminijumske folije. Ima mnogo lepa ideja kako da se napravi elegantna rasveta sa štedljivim sijalicama na forumu. Ako nećeš biljke da držiš nego samo ribe onda kupi led traku.

Start je komplikovan ako ga napraviš komplikovanim to sa veličinom akvarijuma je američka propaganda, veči akvarijum košta više. Manje gledaj jutube više čitaj naše forume i nećeš nailaziti često na probleme.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Maree2




Registrovan: 20 Sep 2016
Poruke: 0
Lokacija: Vranje

PorukaPoslao: Sre Sep 21, 2016 8:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Listam vas forum non stop Very Happy Sto se biljaka i sl. tice imam prijatelje moje koji bi mi dali od toga nesto. Predlazes mi veci grejac? Poslusacu te, uzecu neki od 50 ili 100w da bi ga redje ukljucivao. Vazdusnu pumpu sam nasao od oko 500 dinara, za aq do 60l i kazu da je dosta tiha, mogu i link da posaljem Very Happy A filter koji preporucujes?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maree2




Registrovan: 20 Sep 2016
Poruke: 0
Lokacija: Vranje

PorukaPoslao: Sre Sep 21, 2016 8:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovoru! Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sre Sep 21, 2016 10:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja ti uopšte ne preporučujem takav način filtracije (putem vazdušne pumpe). Ima više razloga. Prvo, ne daje dovoljan protok vode. Drugo, nema dovoljno filter mase. Treće, izgleda ružno u akvarijumu. Četvrto, nekvalitetnija filtracija. Moj predlog ti je neki hangon filter, ili varijanta sa staklenim spoljašnjim filterom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Sre Sep 21, 2016 10:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Serene Sky ::
to sa veličinom akvarijuma je američka propaganda, veči akvarijum košta više

Evo teorije zavere 😁 sta li rusi kazu 😁
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maree2




Registrovan: 20 Sep 2016
Poruke: 0
Lokacija: Vranje

PorukaPoslao: Sre Sep 21, 2016 1:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci varijanta sa spoljasnim filterom Very Happy A pumpa kakva?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sre Sep 21, 2016 1:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za akvarijum od 50 litara, moja preporuka Atman AT-301.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Loco-Serbia
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 129
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Sre Sep 21, 2016 2:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

slazem se ako uradis trokomorni spoljni filter neces imati nikakvih problema.bez filtera imaces problem sa vodom i samo ces se namuciti oko svega pa i odustati.najbitnija ti je filtracija da bude kvalitetna
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maree2




Registrovan: 20 Sep 2016
Poruke: 0
Lokacija: Vranje

PorukaPoslao: Sre Sep 21, 2016 4:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci Atman AT-301 i trokomorni spoljni filter? Grejac od 50w neki i to je to? Akvarijum, biljke i ukrasi cu srediti sam, ima li jos nesto sto treba da se doda? Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Sep 21, 2016 5:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Od tih jeftinijih pumpi atman je najbolji.

Image
Ova je npr za nekih 150 200din jeftinija trebala bi da bude ista al u praksi nema ni 1/3 protoka od atmana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Maree2




Registrovan: 20 Sep 2016
Poruke: 0
Lokacija: Vranje

PorukaPoslao: Sre Sep 21, 2016 6:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlucio sam se za Atman onu gore sto sam naveo, za tih 100-200 dinara nije problem, zeleo bih samo da mi ne bude dosta veci racun za struju Very Happy Atman AT-301, spoljasni trokomorni filter, sad me muci svetlo, mislio sam da cu sam srediti biljke i ostalo ali vidim da ne mogu samo da "nabacam" bilje u akvarijum, postoje neke vrste i to. Dakle, trenutno mi je problem svetlo (ako neko moze da kaze koja je varijanta najbolja da se koristi za aq od 50l zavisno od bilja), ne zelim da mi aq bude prenatrpan biljem, nekoliko komada mozda 2-3, kamencici i to je to. Cuvao bih japanke, nekoliko neonki, tetre par komada, molly i cistace Very Happy Sad ispravite me ako gresim...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Loco-Serbia
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 129
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Sre Sep 21, 2016 7:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

puno ti je to riba za tu litrazu,malo pogledaj po forumu koliko vode treba kojim ribama,izbaci japanke i sve je ok.a svetlo najbolje stedne da stavis ako ne zelis da dajes puno para za rasvetu.biljke uzmi neke nezahtevne i miran si
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maree2




Registrovan: 20 Sep 2016
Poruke: 0
Lokacija: Vranje

PorukaPoslao: Sre Sep 21, 2016 8:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci da izbacim japanke? Ako izbacim njim mogu da dodam neke ako one zauzimaju prostor dosta?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početnik u akvaristici Aleksandar193 Početak u akvaristici 22 Ned Apr 30, 2023 4:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Povratak akvaristici Uros1999 Početak u akvaristici 0 Čet Jan 26, 2023 3:45 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 112 litara (80x40x35) - prvi put u ak... mekses Akvarijumi 20 Sub Feb 26, 2022 12:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skroz novi u akvaristici BogdanM Upoznavanje 0 Sre Nov 24, 2021 11:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak price Milica Obradovic Početak u akvaristici 16 Pon Jan 25, 2021 9:49 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License