Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Planiranje i start nano kocke Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Pon Avg 15, 2016 10:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako misliš laže malo??? Koliko tačno laže. Opet se vraćamo na testove, šta dobijaš time što znaš koji su ti parametri ako nemaš potrebnu hemiju za spuštanje i dizanje u normalu. Kupi salifert testove ako već hoćeš.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Avg 15, 2016 10:45 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Avg 16, 2016 2:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam koliko laže nisu mi nakraju ni rekli, testove sam tražio PO CA NO3 rekao da mi stave jer mi trebaju i zbog biljnog i nastavio da buljim u ribr i kako su tehnički rešeni akvarijumi. Žurio sam kući tako da nisam ni gledao šta sam kupio a šta nisam.

Može neki link, br telefona od koga mogu da naručim testove ili da porucim preko amazona?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Miksa
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2012
Poruke: 87
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Avg 16, 2016 4:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes kod Igora iz Reef room-a da porucis
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Avg 17, 2016 7:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Serene Sky ::
Evo jedne ideje za Rasvetu originalno ukradenu

Image

1 cree XP-E blue 460-485nm ------------x6
2 cree XT-E Royal blue 455nm ----------x6
3 cree XP-G Cool White 10000k --------x6
4 epiled UV 410-415nm ------------------x1
5 UV 395-400nm --------------------------x1
6 cree XP-E 520-535nm ------------------x1
7 cree XP-E 660nm ----------------------x1

Hladjeneje 2x 200x69x36MM hladnjak sa 2x8cm kulerom. O drajverima nisam još razmišljao.

Šta mislite? Dal da se bakćem sa cree diodama ili da idem sa epiled epistar diodama u većem broju?



Gde si nasao ovu semu-koliko i kojih tacno dioda ide?? Zanima me za slatkovodnu akvaristiku da li takodje ima? Nike mi problem da ih nabavim nego ne znam koje boje,koliko,koje jacine..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Avg 17, 2016 4:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Već sam kačio Aqua illumination hydra http://www.aquaillumination.com/lighting/hydra/ ne kriju koje diode koriste može da se na netu nadje na koliko ih mA guraju.

Van teme je za biljnu ja spremam sebi jednostavnu kombinaciju gomila 6500k samo ne sve iste mix raznih cree i kineza, RGB za boju riba i one diode za rast povrća i marihuane označene kao ""400-800nm Full spectrum". Nadješ na netu skuplju fabričku rasvetu obično piše koje diode koriste.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Sep 17, 2016 1:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da malo osvežim. Pljosnate crve nisam više vidjao u akvarijumu. Trunje i gluposti što su ispale iz živog kamena sam usisao napunio flašu od 5l i stavio na prozor sad tu svačega ima i svašta nešto živi. Dodajem po malo spiruline svakih 4 5 dana i protresen svakog dana kad krenem na posao da organizmi mogu da prežive. Ono što me nervira jeste da su tu počeli da se razmožavaju pljosnati cevi totalno druge vrste od onih što sam izbacio iz akvarijumu.

Dodao sam pesak u akvarijum. Ispirao sam ga više puta na kraju sam popizdeo pa sam ga ubacio pomoću pvc cevi i upalilo je nisam mnogo zamutio vodu. Pesak još nisam usisavao. Pre nego što promenim parlonvatu ispomeram pesak.

Čehinjasti crvi mi više ne smetaju retko ih vidjam imam čak i jednog koji mi je miljenik.

Primetio sam ekspoziju raznih vrsta pužića i dve vrste onih malih zvezdica. Jedne su sitne tamno zelene druge su dosta veće i primetio sam da jedu koralinu.


Image

Image

Mali polip je još uvek živ. Otkad sam promenio neonku i stavio novu dosta se više otvara i deluje srećnije. Iznad njega se vidi zvezda kako gricka koralinu.
Image

Image

Image
Image
Image
Image

Pored ovih pužića imam i neke bele. Ako trebam neke da izbacujem recite.
Klovnovi su me smorili odlučili su da se nastane kod izlaznih cevi. Za ovih mesec dana skoro su se duplirali. Rado bih ubacio još neku ribu u akvarijum.
Na rasveti još ništa nisam radio. Decembar i januar 99% neću biti kući pa će ovaj i biljni morati na prodaju da stavim najverovatnije. Žao mi riba imaće ko da ih hrani al sumnjam da će ukućani hteti i vodu da dolivaju što ispari.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Sep 25, 2016 3:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uhvatio sam pre neki dan 2 ova organizma kad sam čistio filter vatu. Snimio sam ih da ponekad po kamenu trckaraju al nisam stizao da ih uslikam. Sta je to?

Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Ned Sep 25, 2016 5:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zelim ti srecan novi pocetak.
Otvori temu u "Nasi akvarijumi",kako bi smo ovu sazeli,sredili i zakljucali jer si vec oformio akvarijum tako da ti "planiranje " vise nije potrebno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Sep 25, 2016 8:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Laki. Ako neko od admina može nek obriše slike organizama, video sam da ima tema o indentifikaciji pa ću ih tu ubaciti.

Nije još gotovo samo se oteglo, morao sam da ubeđujem ukućane da povedu računa o akvarijumima kad odem a i rintao sam kao magarac pa nisam stizao da odradim sve planirano. Ostalo mi je svetlo da sastavim, da sastavim algie turf scruber i da dodam jos jedno 3kg kamena.

Za scruber imam već pumpu, diode(one za "medicinsku" biljku) i ideju. Za to i rasvetu ću otvoriti novu teme.

Pošto mi je morski dosta nova stvar u praksi izbor kamena me jako muči. Stavio bih suvi kamen ili Aquaforest Synthtecic rock, živi ne bih više dodavao osim ako nije iz 100% proverenog sistema. Valja li šta veštačko kamenje, može li odma u akvarijum ili mora da stoji u vodi jedno vreme.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Ned Sep 25, 2016 10:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zavisi koje suvo kamenje,od koga uzeto,pod kojim okolnostima?!?.
U vecini slucajeva polovno suvo kamenje(nekad korisceno u reef aq) mora da se leci.
O tome imas posebnu temu.
Eto ja npr planiram da udem na 70-80 % carribbean live rock(koji je spreman za upotrebu) i jedno 20-30 % indonezijskog premium kamena.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Nano cube ideja, upomoć Nerd Početak u akvaristici 23 Uto Avg 15, 2023 7:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali akvarijum NANO TANK Kacica Početak u akvaristici 11 Sre Mar 15, 2023 5:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kocka do kocke - pokusaj popindeed Akvarijumi 18 Pon Avg 09, 2021 2:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nano reef - početak sage Mixerlo Morski Akvarijumi 48 Sre Jan 15, 2020 4:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nano reef LazarZ1 Morski Akvarijumi 10 Ned Dec 29, 2019 2:00 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License