Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Keramicki prstenovi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
laky_kg
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2015
Poruke: 128
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Feb 10, 2016 3:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zanima me neka optimalna mera po kojoj se dodaje keramika u filter.
Recimo akvarijum 50-tak l, filter 20-tak l, koliko bi grama keramike trebalo da se ubaci u filter?
Da li je pakovanje od 500g dosta za dva filtera...?
Kontam da je neka prica sto vise to bolje, ali me zanima neka optimalna razmera, da ne bude premalo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Feb 10, 2016 3:03 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

ekvkg
Akvarista



Registrovan: 21 Avg 2014
Poruke: 24
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sub Feb 13, 2016 1:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da sam negde procitala da ide 1kg na 200l vode.
E sad nemoj da me drzis za rec...Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Feb 13, 2016 4:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne postoji konkretna mera jer zavisi od kvaliteta prstenova, količine organizama koje držiš i ishrane.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
laky_kg
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2015
Poruke: 128
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pon Sep 26, 2016 3:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

*Da ne otvaram novu temu...
Imam dosta Serinih keramickih pstenova koji su stajali na terasi u filteru koji nije radio,
ali je bilo vode u njemu.
Voda neprijatno mirise.
Isprao sam perle u par voda i ostavio da prenoce u vodi.
Da li da dodajem hipermangan ili nesto drugo ili nema potrebe i da li uopste valja koristiti te perle...?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Sep 26, 2016 8:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih te prstenove iskuvao, pa onda u filter. Na njima će se posle nekog vremena formirati kutura bakterija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Deki Kumodraz
Akvarista



Registrovan: 29 Jan 2016
Poruke: 18
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Sep 26, 2016 10:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naravno da valja, ocisti ih dobro ili prokuvaj kao sto rece Horus.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
laky_kg
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2015
Poruke: 128
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pon Sep 26, 2016 11:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Oke ljudi, hvala Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka keramicki sastojci za filter Iga Filteri i pumpe 14 Sre Jun 04, 2014 12:20 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Keramički prstenovi se rune DevilFish Početak u akvaristici 15 Ned Apr 07, 2013 6:24 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Keramaicki prstenovi u potopnoj pumpi ? nemanjask Ostala oprema 9 Uto Avg 16, 2011 10:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DIY keramicki prstenovi misa984 Uradi Sam (DIY) 23 Čet Jun 02, 2011 2:11 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka keramicki prstenovi zed Ostala oprema 1 Čet Dec 09, 2010 7:31 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License