Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pecina od kokosovog oraha Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Gavran
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2013
Poruke: 53

PorukaPoslao: Ned Jan 27, 2013 8:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Surcinac,da li bi mi preporucio kokosov orah za ramireze,vidim bas dosta znas o americkim ciklidima.Pa sta mislis,moze li se zenka odbranit od muzjaka posto su koliko mi se cini priblizne velicine.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jan 27, 2013 8:36 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Ned Jan 27, 2013 8:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes da probas jer on ako se lepo uklopi u akvarijum ,on moze veoma prirodno da izgleda ,ja kada sam ih drzao pre nekoliko godina ,nisam mogao da nadjem kokosov orah ,mada nisam ni imao potrebu da ga drzim jer me nije interesovao mrest ,pa sam u akvarijumu drzao dosta granja i lisca i na taj nacin sam omogucio zenkama ili slabijim jedinkama da se sakriju (mada mnogo zavisi i od velicine akvarijuma Wink ) ,ali nista neces da izgubis ,ako ga stavis jer ce zenka imati jos jedno vise mesto da pobegne od muzjaka Smile
Jel planiras sam o par ramireza da drzis u tom akvarijumu i jel ti bese akvarijum oko 40l?
pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gavran
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2013
Poruke: 53

PorukaPoslao: Ned Jan 27, 2013 10:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da,tacnije 37l Smile Planirao sam sa njima jos 3 gupike i puza amazonca.Receno mi je da moze.Imam jedan manji panj,ne zauzima prostor puno.Zasadicu puno biljaka pa ce valjda imat skloniste.Zelim da cujem tvoje misljenje o ovakvom izboru.Iskustan si sa ciklidima i sta mislis o ovoj kombinaciji? Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
radisa89
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2011
Poruke: 64
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Jun 05, 2013 2:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima. Ako kokos zamuti vodu da li se mora menjati deo ili sva voda ili ima resenje (aktivni ugalj ili nesto drugo) da se voda ne menja? Kupio sam kokos, sredio, kuvao itd ali nisam siguran da mi nece zamututi vodu. Posto sam pre dva, tri dana menjao trecinu ne zelim opet sutra. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lauking
Akvarista



Registrovan: 03 Jul 2012
Poruke: 42
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jun 05, 2013 3:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikada se ne menja sva voda u akvarijumu jer bi to uništilo bakterije koje razlažu amonijak. To što otpušta boju nije štetno za akvarijum i samo ce prestati nakon nekog vremena ne moraš toliko da se uzbuđuješ oko toga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
radisa89
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2011
Poruke: 64
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Jun 05, 2013 3:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na pomoci. Malo me brinulo to oko zamucivanja. Na kraju krajeva ruzno izgleda kad je mutno Very Happy al to se da srediti. Postavicu sad pecinu pa javljam iskustva.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanrudi
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2014
Poruke: 156
Lokacija: Nis-Leskovac

PorukaPoslao: Uto Apr 15, 2014 8:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo da osvezim malo ovu temu
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
storm88
Akvarista



Registrovan: 09 Avg 2013
Poruke: 14
Lokacija: Irig

PorukaPoslao: Pon Jul 28, 2014 6:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imam figuricu od kokosovog oraha koja je stojala 3-4 godine na polici... e sad napravio sam pecinu od nje i evo vec treci put prokuvavam i ne pusta boju... da li slobodno mogu stavljati u akvarijum?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Sep 04, 2014 12:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

storm88 ::
imam figuricu od kokosovog oraha koja je stojala 3-4 godine na polici... e sad napravio sam pecinu od nje i evo vec treci put prokuvavam i ne pusta boju... da li slobodno mogu stavljati u akvarijum?


Nisam siguran da sam te dobro razumeo ali kako ti kazes figuricu mene to asocira na keramiku ili tako nesto sto nije prirodno a to se ne preporucuje u akvarijume.. Ispravi me ako gresim i ako si mislio na nesto drugo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bojan 79
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2015
Poruke: 75
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Uto Nov 10, 2015 12:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kontam ovih dana da moram napraviti malu pecinu i od cega da napravim . Sreca pa vidi ovu temu , ideja sa kokosom je extra !!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zlatnozrno
Akvarista



Registrovan: 16 Dec 2012
Poruke: 18
Lokacija: Beograd-NBgd

PorukaPoslao: Sre Sep 28, 2016 10:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo! Prvi put sam kupio kokos. Nije bilo vecih pa sam uzeo 1 manji. Bile bi male pecine kad bih sekao na pola a ovako ce mozda biti i lepse. Osmirglao sam ga skroz i napravio rupu sa strane. Mleka nije billo. Ono belo meso je toliko tvrdo da ne znam kako da ga izvadim. Kuvao sam ga tako oko 1h. I dalje je tvrdo. Ima li neko neki savet? Da ga ubacim tako? Mozda ce alave moli da rese stvar.. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 28, 2016 11:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uzmeš nož, šrafciger, bilo koji način i sečeš i komadaš kokosovo meso, ne znam kako bih ga tačno i nazvao, al po meni moraš kako god znaš i umeš da ga odstraniš pre nego što ga prokuvavaš sa soli i ubaciš u akvarijum
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Sep 28, 2016 2:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto napisana Sone, moras da odstranis kokosovo meso jer ce vremenom da ti prlja vodu tj menja hemizam vode zbog trulelja .
Sta god da koristis od alata pazi na ruke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zlatnozrno
Akvarista



Registrovan: 16 Dec 2012
Poruke: 18
Lokacija: Beograd-NBgd

PorukaPoslao: Čet Sep 29, 2016 9:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uspeo sam posle 2h kuvanja da ga izdubim ogromnim srafcigerom. Inace usput sam bar 10 puta sebi rekao "...o me kokos". U kokosu nije bilo mleka. Meso je bilo kao kamen i extra zalepljeno za zid, pitam se ko to kupuje i zasto Smile Mislim da kad kasirka vidi nekog sa kokosom odmah zna da ima akvarijum Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Čet Sep 29, 2016 11:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kupio si bajati sasuseni kokos, ocigledno namenski za kucicu. a ako imas nameru i da ga jedes, onda treba da je sto tezi i da mucka kad ga prodrmas Smile inace, i ona voda i kokos su jako ukusni kad je svez Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka List domaceg oraha u betta akvarijumu BlackRaven Početak u akvaristici 3 Pet Nov 08, 2019 1:42 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pecina od kokosa srki.acs Arhiva Malih Oglasa 5 Sre Dec 16, 2015 12:50 am Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati pecina od kokosovog oraha stefanrudi Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Okt 15, 2014 4:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pecina, drvo, zaklon ili slicno... reventon Arhiva Malih Oglasa 1 Ned Apr 21, 2013 12:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moj par ancitrusa za razmnozavanje i ... darko.potic.33 Razmnožavanje 18 Sub Feb 23, 2013 9:10 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License