Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kod starog hrasta Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Backe
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Okt 2015
Poruke: 5
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Ned Maj 29, 2016 5:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slazem se sa Gotikom,neki manji panjic bi bio na mestu da upotpuni prostor.. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Maj 29, 2016 5:06 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Maj 29, 2016 5:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razmisljao sam o tome,samo sto nema tu mesta za panjic, vec bi vise odgovarale samo grane,nekoliko komada. Ako uspem da nadjem...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Ned Maj 29, 2016 6:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a da se ti javis komsiji za ovako nesto
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Maj 29, 2016 7:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima jedan clan sa foruma jedn tanak i mali panj pa cu videti s njim.... losa ti ova slika, ne vidi se lepo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Jun 14, 2016 6:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

56. dan

Malo da osvezim temu. Hrast je bio desetkovan, ali se za nedelju i po dana oporavio i poceo da buja. Eleoharis napreduje, ali definitivno mora ovde jos svetla da ide. Co2 pici non stop, i prihranjuje se po EI, ali kao da ga nesto koci da jos brze raste.
Tu se dvoumim da li da samo dodam jace stedne - recimo 2x 25w, ili da na ovo dodam jednu juwel daylight ili arcadia freshwater.....

evo par slicica

Image


Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Jul 01, 2016 5:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Potrebna mi je mala pomoc. Naime, vec duze vreme je kod mene u akvarijumu.. kontrolisem je cetkicom svakodnevno ali je ne ubijam.
Ajde ko je imao problem sa ovom vrstom nek se javi sa resenjem... Bravo

Od sredstava za ubijanje algi imam jedino eritromicin Cool Cool


Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Pet Jul 01, 2016 8:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ALgExit , 10ml na 100l, na 7 dana 4 nedelje po potrebe produziti, preventiva 5ml na 100 li na 7 dana. Cena je 690din(zavisi gde uzimas) za 250ml. eritromicin je za cijano bakteriju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Jul 01, 2016 9:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam da je za cijano,al rekoh mozda je neko probao i za druge alge da je koristi...
Hvala,probacu od ponedeljka... Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Jul 05, 2016 6:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danas uradjena generalka akvarijuma. Zelena koncasta i dlakava su bas napale postavku. najvise je ima u podnozju eleoharisa, ponegde na spray baru i na prilepcima koji drze cevi...

Danas razgoarao sa kolegom iz Akvarijum arta i dosli smo do nekih zakljucaka i potencijalnih resenja problema. Najpre cu poceti sa dodavanjem Algaexit-a, po receptu. Isto tako smanjiti fotoperiod na nekih 7 sati, kao i vratiti staru verziju rasvete 2x 15w kinezi. Nisam to u temi napominjao, ali iznad desne strane akvarijuma sam ubaciio 25w philips tornado - eleoharis je poludeo ali, verovatno i ta zelena Evil or Very Mad
Stoga, se vracam na staro osvetljenje, malo cesca izmena vode (ne na 7 dana 50%, vec recimo na 3 dana po 30%), prihranu ne dodajem vise, samo co2.... i naravno algae exit..... slike uskoro Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Jul 05, 2016 10:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uf, avek neka hemija. Jednostavnije resenje ima. A to je ... veca biljna masa Smile Nesto sto ce trositi elemente iz vode tj sto ce se koristiti tokom fotosinteze.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Jul 06, 2016 6:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam bas iz tog razloga stavio hrast u cosak i pustio ga da zauzme skoro trecinu akvarijuma..ne mogu da poverujem da ne moze sve da posrče..?! Smile p.s. mozda u podnozju hrasta ubacim koju nanu ili st. repens...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Avg 10, 2016 9:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nana ti nece pomoci. Ona je spororastuca pa ne trosi tako brzo elemente iz vode. Cesta zamena vode mozda pomogne.
Ps.
Moracemo da se posetimo Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Avg 10, 2016 10:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koju vodu koristiš za promenu vode? Česta zamena je dobra pozeljna al ako je cesmovaca onda 20tak. Kad menjas 50% onda a voda nije slicna akvarijumskoj pravis haos.

Testovi postoje ne da bi se skontalo sta je poslo naopako već da bi se to zlo i naopako sprečilo.
Brzorastuće su obično sve biljke sa stabljikom i čisto vodene vrste.

Češalj za alge je uvek solucija samo u njemu treba stvoriti bolje uslove za alge nego u akvarijumu da bi se one u njega premestile. Već imas sijalicu koja ih dobro gaji znaci treba samo malo kreativnosti za ostatak npr onaj viseci filter ako ga jos imas
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Avg 11, 2016 12:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ovako..nije me bilo nekoliko nedelja(posao,itd itd) pa evo jedan mali izvestaj. Sliku cu okaciti sutra.

Od kako je krenula bitka za koncastom, prisrzavao sam se nekih ustaljenih koraka.. zamena vode,smanjenje foto perioda...cak sam prekinuo prihranu preko vodene kolone(zapravo mi nije ni trebala jer imam sjajnu tropicu dole). Elem, nista to nije davalo rezultata..kako je sklonim tako sutra opet nikne u velikim kolicinama...
Skocim jedan dan do akv arta i ispricam se lepo tamo,kao ajde algaexit.. ja probam - jednu nedelju,drugu nedelju,trecu nedelju... NISTÀ. Nemojte da sad ovo zvuci kao anti reklama,zato da naglasim - meni nije pomogla ali drugom jeste.
Nisam se bavio merenjem..nikada to nisam,cak ni ranije.(e za ovu izjavu na drugim forumima vas gledaju kao cudaka Smile ) ..merim jedino kolicinu co2.
No, obzirom da nista od pomenutog nije pomoglo,resio sam da hidrogenom zavrsim posao. Poprskao sam poprilicno,cak sam se i pokajao dok samo gledao kako "perlinguje",misleci da sam sprzio ceo eleocharis..sutradan,gledam,koncaste nema nigde!!! Ponovio sam slican tretman sa hidrogenom i to je to. Nema je vise.

Epilog: eleocharis sam podsisao pre hidrogenske borbe sa koncastom,tako da se sad oporavlja, a hrast sam sasekao skroz do korena i od 3 biljke koje sam kupio ostala je samo 1. Sad iz te jedne polako izbija jedna grana hrasta..polako Smile
U svakom slucaju, ja sam dobio ono sto sam zeleo, gust i lep tepih..hrast ili bilo sta se uvek moze dodati..

Nikouro, mislim da cu imati jedan poslic sklapanja akv za tebe ali otom potom..svakako mozemo popiti pivo i ispricati se..ja sam uvek za nova saznanja. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 28, 2016 3:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze kljuc na ovu temu.

Petljao sam pre jedno 20dana oko tajmera i boce...obzirom da sam bas bio u guzvi zbog svadbe u porodici i outa na koji sam trebao da idem, zaboravih da upalim co2 i svetlo... :-/

To nisam ni ja shvatio dok se posle skoro 20dana nisam vratio kuci. Sve je istopljeno,skoro da nema nicega.

Sve vadim i uskoro krecem ispocetka,ali neku drugu pricu..
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Panj-imitacija starog sasušenog stabla HORUS Arhiva Malih Oglasa 1 Pet Jun 24, 2016 4:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Par strukova hrasta Iga Arhiva Malih Oglasa 1 Sre Nov 05, 2014 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka pomoc oko starog cistaca nikouro Bolest 16 Uto Avg 12, 2014 2:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sijamski algar + dva pelecera hrasta Thunderbeast Arhiva Malih Oglasa 4 Pon Avg 04, 2014 2:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nova postavka starog stakla. Baia Baia Akvarijumi 11 Čet Jan 03, 2013 9:53 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License