Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pocetnicka greska Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
BobFish




Registrovan: 27 Sep 2016
Poruke: 0
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Uto Sep 27, 2016 4:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo svima!
Ovako, moj mladji brat je uzeo jedan stari akvarijum od 20 l i pokusao da ga sam postavi. Problem je u tome sto je istrazivao veoma malo i uzeo zemlju za cvece stavio malo u zadnjem delu i preko stavio kamencice koji su prilicno krupini, nakon toga je napunio akvarijum vodom koju je prokuvao i ostavio da stoji 2-3 dana. Nakon toga je ukljucio filter i pumpu i stavio plasticne biljke. Desilo se to da je jedan deo one zemlje koju je stavio izasao na povrsinu jer je kamenje previse krupno da je zadrzi i voda ze zamutila. Sad mene zanima da li da ostavimo akvarijum neko vreme da se delici zemlje spuste ili je potrebno da ga ispraznimo, ocistimo i pocnemo ponovo samo bez zemlje....
Hvala unapred!!! Very Happy


Poslednji izmenio nikouro dana Uto Sep 27, 2016 5:34 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Sep 27, 2016 4:46 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Uto Sep 27, 2016 5:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo je to vode. Kupite nesto vece zapremine. Recimo teglu za tursiju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
BobFish




Registrovan: 27 Sep 2016
Poruke: 0
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Uto Sep 27, 2016 5:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma on je planirao da cuva borca i jos 2 gupike mozda tako da msm da je to dovoljno za njih,zar ne?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Sep 27, 2016 5:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

20 litara je malo.
U 20 litara ne ide zemlja za cvece i plasticno bilje.
Za 20 litara ne mora i ne treba voda da se prokuvava.
Savet.
Isprazni sve to i odlozite na par dana.
Procitajte osnovne teme u podforumu Pocetnici a zatim krenite sa formiranjem akvarijuma.
Tokom formiranja pitajte sta vas interesuje ali OBAVEZNO procitajte par tema da biste znali sta vas ljudi savetuju ( da ne bi morali osnovu da vam objasnjavaju )
EDIT
I da, obavezno procitajte Pravilnik foruma. NIje dozvoljeno temu imenovati POMOC - HITNO - ITD.


Poslednji izmenio nikouro dana Uto Sep 27, 2016 5:34 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
BobFish




Registrovan: 27 Sep 2016
Poruke: 0
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Uto Sep 27, 2016 5:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Okej, hvala na savetu!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shadz
Akvarista



Registrovan: 11 Apr 2016
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 27, 2016 6:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne razumem šta će vam zemlja za cveće ako stavljate plastično bilje? 0.o
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Sep 27, 2016 7:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav druže. Srećan ti početak.
Poslušaj nikouroa. Moj ti je savet da izbaciš to krupno kamenje.

Nađji gde se zida nešto i "pozajmi" kesu šljunka. Napuni kofu vodom uzmi mrežicu za ribice i kroz nju prosej šljunak. U kofi sa vodom na kraju treba da ti ostane sitan pesak granulacije do 2mm. Super je podloga za početnike jer nije ni sitan ni krupan, neće se puno prljati i lagan je za održavanje. Usisivač za njega možeš da napraviš od običnog šprica i creva za vazduh.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
BobFish




Registrovan: 27 Sep 2016
Poruke: 0
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Uto Sep 27, 2016 7:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa moj brat logicno razmislja pa stavi zemlju i onda plasticno bilje. U svakom slucaju sutra cu ja to sve da sredim, mislim da imamo sljunak tako da cu to da prosejem i da stavim kao podlogu. Samo me zanima da li je pametno da stavljamo plasticno bilje posto je nikouro rekao da je akvarijum previse mali za to???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Sep 27, 2016 11:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vecina akvarista na ovom forumu ce tii reci da ne stavljas plasticno bilje, ako akvarijum zamislis kao deo prirode u tvom domu shvatices da plastici tu nije mesto. A sto se tice podloge kvarcni pesak kosta 40-50 din /kg i ima ga u vecini akvaristickih radnji , mislim da je lakse nego da uzimas sljunak pa da ga sejes itd itd.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Sep 28, 2016 9:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lakše jeste, bolje i lepše nije od prosejanvo rečnog šljnka. Plastično cveće super legne pored kamenih ploča al i tamo ružno izgleda.

Akvarijum možeš da ukrasiš malim granama i kamenjem. Pretrži na google "nano wood and stone aquascape" pa povledaj slike
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Sep 28, 2016 7:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Serene Sky ::
Lakše jeste, bolje i lepše nije od prosejanvo rečnog šljnka.


Ne znam sad , da ne sirimo temu ali bolje i lepse ... pa ne bih se slozio, ali kao sto rekoh da ne sirimo temu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Loco-Serbia
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 129
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Sre Sep 28, 2016 8:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kvarcni pesak nebi preporucio nijednom pocetniku,sto ume da zamuti vodu pa satima dok se ne izbistri pa zapusi sve moguce filtere ako nesto radis u akvarijumu,uzmi najobicniji sljunak za pocetak lakse ce ti biti
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Sep 28, 2016 9:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gledano tako onda je idealna podloga kamencici od 2-4mm Smile . Jedini problem gde je nabaviti a da se ne zamaras previse sa takvom podlogom Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Sep 28, 2016 10:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image prosejan rečni šljunak veći kamenčići su dodati radi dekoracije. Sami procenite šta je lepše.

Loco ja sam otišao na stovarište firme koja prodaje kvarci pesak i uzeo sebi koliko mi je trebalo. Pesak je bio apsolutno čist nije bilo potrebe za ispiranje jedino sam ga prokuvao da budem siguran da ne unesem nekog parazita u ribe pa posle i u sebe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Sep 28, 2016 11:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Loco-Serbia ::
kvarcni pesak nebi preporucio nijednom pocetniku,sto ume da zamuti vodu pa satima dok se ne izbistri pa zapusi sve moguce filtere ako nesto radis u akvarijumu,uzmi najobicniji sljunak za pocetak lakse ce ti biti


Ako ga ubaci direktno u akvarijum naravno da ce zamutiti vodu, treba dobro oprati pod jakim mlazom vode... Bilo koji pesak da ubacis bez prethodnog pranja ce zamutiti vodu.
Covek nek sam odluci koju ce podlogu ali nemojte davati pogresne informacije, jer odgovorno tvrdim da kvarcni pesak dobro opran nece zamutiti vodu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka pocetnicka greska premalo sljunka na ... jelena1986 Početak u akvaristici 3 Uto Mar 14, 2017 10:43 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gdje je greska, uginuli mali ancistrusi nercibald Razmnožavanje 22 Sre Maj 04, 2016 4:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetnicka Malawi Ludnica MilosLemi90 Afrički ciklidi 5 Sub Dec 12, 2015 4:05 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetnicka muka :) alankhheru Uradi Sam (DIY) 24 Uto Okt 06, 2015 12:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Greska u broju poruka Milan.B Obaveštenja 1 Pet Avg 28, 2015 1:21 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License