Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Povezivanje elektronske prigusnice Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
thebeast
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 10 Maj 2016
Poruke: 6

PorukaPoslao: Sre Sep 28, 2016 3:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cao svima,

treba mi mala pomoc oko povezivanja elektronske prigusnice i neonki. Masinac sam po struci al se sa strujom slabo snalazim Smile

Dakle, imam dve neonke od po 15w i elektronsku prigusnicu 36w. Interesuje me da li je dobar redosled vezivanja (kao na slici ispod) ili nesto treba da promenim? Koji deo neonke ide u koji od cetiri "porta" na prigusnici....
Hvala na svakoj pomoci

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Sep 28, 2016 3:21 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

thebeast
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 10 Maj 2016
Poruke: 6

PorukaPoslao: Sre Sep 28, 2016 3:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Darkotix
Akvarista



Registrovan: 15 Feb 2016
Poruke: 33
Lokacija: Arandjelovac, Srbija

PorukaPoslao: Sre Sep 28, 2016 3:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav kolega masincu Smile
Kako si nacrtao semu prigusnice, izgleda da je to 1x36w, tj, sa jedne strane 2 porta a sa druge 4 porta. To znaci da bi ti obe neonke radile na tom jednom izlazu, sto je losija varijanta nego npr. da je 2x18w. Daj ti sliku same prigusnice, tu bi trebalo da ima nacrtana sema povezivanja.
Trebalo bi da moze takvo redno povezivanje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
thebeast
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 10 Maj 2016
Poruke: 6

PorukaPoslao: Sre Sep 28, 2016 4:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aj probacu ovako: https://www.google.rs/search?q=ELEKTRONSKA+PRIGUSNICA+36W&espv=2&biw=1745&bih=819&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjp5Mj8obLPAhWB_iwKHSQtAxcQ_AUIBigB#imgrc=TEIuBiAqsJvz9M%3A

Ne smeta mi, planiram da mi obe neonke rade u isto vreme...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
thebeast
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 10 Maj 2016
Poruke: 6

PorukaPoslao: Sre Sep 28, 2016 4:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
thebeast
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 10 Maj 2016
Poruke: 6

PorukaPoslao: Sre Sep 28, 2016 4:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo sto je u mom slucaju 36w (ne 1x18 kao na slici)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Darkotix
Akvarista



Registrovan: 15 Feb 2016
Poruke: 33
Lokacija: Arandjelovac, Srbija

PorukaPoslao: Čet Sep 29, 2016 8:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok, nije problem sto ti hoces da obe rade u isto vreme, nego sto je to 1x36w, a ti stavljas dve neonke.
Radice ako povezes kao sto si nacrtao.
Na "1" i "2" dovedes 220v, onda "3","4" na jedan kraj neonke, i redno povezes i drugu, i onda iz nje vracas u "5", "6" na prigusnici.
Sta mislis zasto onda postoje prigusnice 2x18, nije isto opterecenje.
Snaga je ista i dovoljna, ali jednostavno nije isto ako dve neonke povezujes na 2x18 ili na 1x36 prigusnicu.
Trpi neonka i pre ce stradati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
thebeast
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 10 Maj 2016
Poruke: 6

PorukaPoslao: Čet Sep 29, 2016 10:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Srecom pa postavih pitanje pre nego sto sam kupio. Hvala puno!
Uzecu onda 2x18w Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Povezivanje zbog ličnih preuzimanja Drevni Zmaj Razno 0 Pon Jun 13, 2022 3:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Povezivanje neonki sa prigusnicom Psychofedex Rasveta 3 Ned Jan 26, 2020 7:11 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Povezivanje LED dioda na TC420 midnight Rasveta 12 Pon Dec 26, 2016 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka snaga prigusnice u odnosu na snagu ne... Stefan062 Rasveta 1 Čet Nov 10, 2016 9:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka EM prigusnice 36W Blue Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Mar 03, 2016 6:43 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License