Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Bazen za moju dušu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
amsterdamxxx
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 186
Lokacija: Smederevska Palanka

PorukaPoslao: Ned Sep 18, 2016 12:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kolko sam povrsno ispratio Fontana i Vrtna jezera scenu kod mene u gradu,ljudi koji zele full bistro i bez algi,koriste neku hemiju,al zaboravi na zivi svet...a znam za lika koji je pravio i fazon spoljnog filtera ukupavanjem u zemlju,i opet je imao Alge,ali je zato imao preko leta milion malih Japnskih sarana a nije hranio ribe par puta....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Sep 18, 2016 12:22 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

anebojsa
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2014
Poruke: 29
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Okt 01, 2016 5:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Desetak dana sam bio van Beograda pa je bazenčić načisto bio zapostavljen od strane mojih ukućana. Pumpa i filter nisu dugo radili, ribama ništa hranjivo nije ubacivano pa su malo doterale liniju... Sve u svemu, ništa strašno. Zamenjena je skoro sva voda, opran filter i klenovi su sada na intenzivnoj nezi.
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
laky_kg
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2015
Poruke: 128
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sub Okt 01, 2016 6:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se zime tice, uzmi stiropor 5cm i stavi na vodu(u vodu) i preko foliju za plastenik...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
anebojsa
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2014
Poruke: 29
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Okt 02, 2016 5:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala laki!

Probaću, mada do sada, nisam čuo za tako nešto.

Ne može da škodi, a ako pomaže biće super. Very Happy


Poslednji izmenio anebojsa dana Ned Okt 02, 2016 5:46 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
laky_kg
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2015
Poruke: 128
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Ned Okt 02, 2016 8:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

anebojsa ::
Hvala laki!

Probaću, mada do sada, nisam čuo za tako nešto.

Ne može da škodi, a ako pomaže biće super. Very Happy

Moj prijatelj tako cuva vodu u bazenu da ne zaledi...godinama...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
anebojsa
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2014
Poruke: 29
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 03, 2016 5:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Laki, da li se stiroporom pokrije cela površinu vode ili nekako drugačije?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
laky_kg
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2015
Poruke: 128
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pon Okt 03, 2016 2:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

anebojsa ::
Laki, da li se stiroporom pokrije cela površinu vode ili nekako drugačije?

Da, prekriva se cela povrsina vode, poenta je da stiropor pluta po povrsini.
I preko stavi neku najjeftiniju foliju za plastenik...
Stiropor:5cm
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
anebojsa
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2014
Poruke: 29
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 03, 2016 3:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve je već spremno. Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanpodgorica
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 75

PorukaPoslao: Pet Okt 28, 2016 10:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav , stekao sam solidnog iskustva sa vrtnim jezercima i fontanama,napravivsi ih 5 do sada,kao i 5 godina ispijanja jutarnje kafe uz pogled na moju fontanicu koja je prije bila jezerce Smile Tako da se nadam da mogu da pomognem na neka pitanjca Very Happy
Prije svega,cestitke na projektu. Za sve postoji prvi put.
A sad shto se tice rjesavanja problema .
1. Led u vrtnim jezercima. ( uzeti grijac za akvarijum i ubaciti na nekih 5 cm ispod povrsine vode. U tom dijelu nikad ne.moze biti leda PROVJERENO. Zasto je to bitno ?
Prvenstveno da bi isparavali toksini iz vode dok ti ne maknes ostatak leda.
2. Zelene mrlje,alge,itd. Postoje 2 nacina itekako efikasna. Prvi nacin je da se na dovodno crijevo vode iz fontane u filter ugradi uv,a imad i gotove kanistere i filtracione sisteme sa tom namjerom. Takodje treba voditi racuna o pravilno postavljenom materijalu u filteru radi pozitivnih bakterija itd itd itd.
Drugi nacin je kupovina bio-aktivnih kugli. Jedna je 20e i to je za nekih 1000 litara. Jednostavno se samo ubaci u fontanu i nakon 15 dana pocne da djeluje. A traje 3 mjeseca sto je izvanredno negdje od maja pa na dalje.
3. Ukoliko neki zeli lijep mrijest koji ce da pokaze rezultate vidjesi brdo malaca, ONAVEZNOOOOO s pocetkom proljeca ubaciti shto vise grana ,umjetnog cvijeca ,umjetnih zbunica. Znam da je ruzno ali to je jedini nacin da se oni sakrivaju i opstanu dok malo ne ojacaju.
Nadam se da sam malo.pomogao,ako nekoga zanima detaljnije sve vezano na ovakve teme tu sam Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Iga
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2014
Poruke: 63
Lokacija: BGD-Ada

PorukaPoslao: Pet Okt 28, 2016 11:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni je ovde najveće otkrovenje da u Topčiderskoj reci ima života.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bazen za japanke Bojan Vrtna Jezerca 4 Uto Sep 24, 2019 9:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filter za bazen amsterdamxxx Filteri i pumpe 16 Čet Apr 11, 2019 10:11 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za bazen Konstantin91 Vrtna Jezerca 2 Čet Jul 30, 2015 3:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od pumpe za bazen brzio93 Uradi Sam (DIY) 6 Sub Jan 11, 2014 10:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka filter za bazen sumi Razno 16 Pon Jul 29, 2013 11:47 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License