Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Juzno-Americki biotop Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Rainmaker
Akvarista



Registrovan: 04 Sep 2015
Poruke: 130
Lokacija: Prokuplje

PorukaPoslao: Sre Okt 05, 2016 3:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav drugari,resio sam da uzmem malo veci akvarijum (dimenzije:70x50x30) 105 litara,tako da sam prodao sve ribe i planiram da pocnem iz pocetka sa biotopom.U dilemi sam koju reku da odradim,tako da bih molio za pomoc iskusnije,da mi pomognete sto se tice riba koje mogu u ovoj litrazi?Evo jedna slika(zao mi je sto je losa rezolucija).Unapred hvala.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Okt 05, 2016 3:43 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Rainmaker
Akvarista



Registrovan: 04 Sep 2015
Poruke: 130
Lokacija: Prokuplje

PorukaPoslao: Pet Okt 07, 2016 4:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pet Okt 07, 2016 7:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moja preporuka ti je da se bacis na internet i citas. Ima foruma milion, informacija koliko hoces, o mnogim rekama. ribama, a i tako ces sam videti sta ti se svidja. Bolje nego neko drugi da ti kaze e uzmi to to i to, i ne diraj nista Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Rainmaker
Akvarista



Registrovan: 04 Sep 2015
Poruke: 130
Lokacija: Prokuplje

PorukaPoslao: Pet Okt 07, 2016 7:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovoru,a sto se tice dekoracije akvarijuma jel imas neke predloge i savete?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pet Okt 07, 2016 10:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa znas kako, dobro bi bilo da nadjes sredinu izmedju oponasanja biotopa i skejpa. Ja nisam preveliki ljubitelj skejpova, ali ipak dekoracija treba da bude takva da osim sto izgleda prirodno, izgleda lepo. Ja bih ovo granje izbacio za pocetak, deluje nekako nabacano. Znam da u prirodi tako bude ali u akvarijumima tih dimanzija jednostavno ne izgleda lepo. Cini da izglrda malo i zapusteno.
Onaj panj koji je bio tu na prethodnim slikama vrati, eventualno nadji jos neki lep panj vinove loze, prosetaj do neke radnje vidi sta imaju od panjeva, ili mozda najbolje da se javis clanu HORUS, on sigurno ima neki dobar panj za tebe. Osim toga, dodaj jos nesto kamena, recnog. Izaberi par komada razlicitih velicina, al vidi da se ne razlikuju po boji mnogo. Prosetaj do reke, ponesi malo vise kuci da imas od cega da proberes. I na kraju posadi neku biljku, imas RF, sve objasnjeno na sajtu sta i kako ide i polako se igraj. Trazi ideje na netu, svega ima, samo treba guglati malo. Ja to stalno radim, i stalno menjam nesto. Inspiracije nikad dosta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Rainmaker
Akvarista



Registrovan: 04 Sep 2015
Poruke: 130
Lokacija: Prokuplje

PorukaPoslao: Sub Okt 08, 2016 9:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,meni je onaj prethodni panj delovao neprirodno postavljen,zato sam ga pomerio.Sto se tice kamenja uskoro bih trebao da ubacim,ali jos nisam nasao ono sto mi se svidja.Biljke necu vise saditi,jer u klipovima I slikama koje sam pogledao nema puno biljaka,vec samo pesak i granje.Pokusacu da nadjem neki lepsi panj.Hvala na opsirnom odgovoru.Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Okt 08, 2016 11:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Negde sam komentarisao ovaj akvarijum ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Rainmaker
Akvarista



Registrovan: 04 Sep 2015
Poruke: 130
Lokacija: Prokuplje

PorukaPoslao: Sub Okt 08, 2016 12:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne secam se. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Rainmaker
Akvarista



Registrovan: 04 Sep 2015
Poruke: 130
Lokacija: Prokuplje

PorukaPoslao: Pon Okt 17, 2016 8:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi,imam jedan problem;naime kupio sa dva Ancistrusa,i od kako sam ih doneo oni ne prestaju da prave nered tj. mnogo se*u.Skoro svaki dan usisavam dno,kad se probudim sledece jutro,ono je gore nego sto je bilo.Neznam sta da radim,dali da tako ostavim pa nedeljno da usisavam ili da nastavim svaki dan?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
amsterdamxxx
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 186
Lokacija: Smederevska Palanka

PorukaPoslao: Pon Okt 17, 2016 8:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

tako je to....dok sam imao Plekostomusa...vukao je .ovna po pola metra...Smile....kako ga vise nemam,nema ni toga vise toliko...
mora usisavanje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Rainmaker
Akvarista



Registrovan: 04 Sep 2015
Poruke: 130
Lokacija: Prokuplje

PorukaPoslao: Pon Okt 17, 2016 8:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel svaki dan ili moze jednom nedeljno?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Rainmaker
Akvarista



Registrovan: 04 Sep 2015
Poruke: 130
Lokacija: Prokuplje

PorukaPoslao: Pon Okt 17, 2016 8:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Problem je sto ja imam neki usisivac koji kada usisavas izvlaci puno vode i nemoze da se kontrolise,tako da ne bih da skoro svaki dan menjam vodu da ne poremetim nesto.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
amsterdamxxx
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 186
Lokacija: Smederevska Palanka

PorukaPoslao: Pon Okt 17, 2016 8:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa usisavaj povrsinski samo tamo gde vidis izmete ako te toliko brine odlazak vode...koliko ti to vode izadje?
da li ces jednom dnevno,na tri dana ili nedelju dana,to je tvoj izbor...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Rainmaker
Akvarista



Registrovan: 04 Sep 2015
Poruke: 130
Lokacija: Prokuplje

PorukaPoslao: Pon Okt 17, 2016 9:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Puno vode izlazi,jer je debelo crevo i nemogu da redukujem protok.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pon Okt 17, 2016 9:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posle cu da ti uslikam kako izgleda g**** geophagusa posto to ja msm ni na jednom forumu na svetu ne mozes da nadjes 😁 e to je lepota drzanja juznoamerikanaca. I to crveno na sivoj podlozi. Vidi se iz druge sobe. Mozes ili da se navikned, ili da usisavas svaki minut ili da promenis ribe, uzmes tetre neke, ja msm da one ne se** 😁
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ubijanje dosade - Biotop Aquarium sim... Peku Razno 0 Sub Jul 27, 2019 10:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Baiyun Shan - azijski biotop - priprema Lenji Lisac Akvarijumi 5 Uto Sep 26, 2017 5:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ribice i biljke, za ancistruse i osta... Mark Arhiva Malih Oglasa 1 Pon Nov 14, 2016 12:10 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak-biotop Pepi Početak u akvaristici 18 Čet Nov 10, 2016 6:14 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Juzno americki Patuljasti ciklidi Shuki_79 Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Mar 25, 2016 11:53 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License