Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 akvarijum nasih reka Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
vlada_nis
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 408
Lokacija: nis

PorukaPoslao: Ned Sep 26, 2010 10:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

danas sam uhvatio 1 manjeg klena i doneo ga kuci, stavio u akvarijum od nekih 20-25 litara neznam ni samkoliko. natrpao sam krecno kamenje na dno i stavio rasprsivac zasada. nalazi se u nikakvoj(vodi za pice koja nije odstojala) i necikliranom akvarijumu jer nisam imao gde da ga smestim privremeno. mnogo lepo izgleda a on (klen) pliva pliva pa stane. ubacio sam malo povrsinske trave. sve je super samo razmisljam da li se riba muci zbog ne cikliranog akv. za 2 nedelje idem o5 na pecanje pa mozda dobijam i koju krkusu ili jos neko klence xD


da cujem komentare c(:
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Sep 26, 2010 10:47 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Sep 26, 2010 10:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nadam se da znas sta radis. Klen moze da naraste i do 70 cm i da tezi do 6kg. Uslove u akvarijumu moras da prekopiras sa reke sto nije nimalo lako. Ja bih ga ili pustio ili pripremio .... izracunaj koliki ce ti akvarijum trebati za klenove i krkuse ..... mucis ribu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada_nis
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 408
Lokacija: nis

PorukaPoslao: Ned Sep 26, 2010 11:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i ja to mislim ... resio sam da cuvam samo tog eventualno jos nekog malog klena.ovaj je dosta mali a cim preraste akvarijum ide ili na skaru ili nazad u nasu nisavu. krkuse su ruzne i verovatno necu nikad da ih cuvam zato sto brzo rastu i jatne su ribe. klen raste do 4 kila maksimum u nasim vodama a i za to treba mu preko 6 godina. neznam ni ja vise. u koliko mu se nesto desi njegovo mesto zauzimaju skalari i koridasi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Ned Sep 26, 2010 11:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skalari nikako u 20 litara, a klenu je mucenje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
vlada_nis
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 408
Lokacija: nis

PorukaPoslao: Ned Sep 26, 2010 11:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

rekao bi bre 30 nego 20. mislim da uzmem nekoliko malisana pa kad poodrastu idu sa ostalim. inace mislim da je zanimljivo da se drzi akv nasih voda. cim klen preraste akv ide na slobodu ili na tiganj ali pre ce ono 1 .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milanpop
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 132
Lokacija: Beograd/Umka

PorukaPoslao: Ned Sep 26, 2010 11:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako vec zelis aq 'sa ribama nasih voda' ubaci par suncica,extra lepe ribe a mogle bi neko vreme u toj litrazi da borave Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada_nis
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 408
Lokacija: nis

PorukaPoslao: Pon Sep 27, 2010 12:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

to sam i mislio ali konkurencija su im karasi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milanpop
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 132
Lokacija: Beograd/Umka

PorukaPoslao: Pon Sep 27, 2010 12:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

vlada_nis ::
to sam i mislio ali konkurencija su im karasi
po lepoti Shocked ili ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Pon Sep 27, 2010 12:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Suncice su Americke ribe a agresivne su i poklale bi se u toj litrazi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
milanpop
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 132
Lokacija: Beograd/Umka

PorukaPoslao: Pon Sep 27, 2010 12:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

stavio sam navodnike kod riba nasih voda...zavisi koje bi velicine bile...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada_nis
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 408
Lokacija: nis

PorukaPoslao: Pon Sep 27, 2010 1:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

naravno da ne po lepoti nego karasi su "ribe buducnosti" u beloj palanci smo sipali kofu karasa u jednu "sahtu" ili bolje receno rupu i skoro da ih nismo hranili. sledece godine na letnji raspust cim spustis udicu sa bilo kojim mamcem u roku od 30 sekundi moras da uhvaris 1 a bili su i veci primerci od pola kila. samo sto ta rupa nije bila velika a o5 karasi su opstali i razmnozili se.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milanpop
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 132
Lokacija: Beograd/Umka

PorukaPoslao: Pon Sep 27, 2010 2:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ali ja drugar ne vidim poentu drzanja karasa u kucnom aq Sad ali to ce biti tvoj aq Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada_nis
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 408
Lokacija: nis

PorukaPoslao: Pon Sep 27, 2010 2:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne ... drzacu ili samo klenove,skobalje i sljivare ili neke akvarijumske. klen je dobro samo sto nece da jede. mozda je o normalno jer je juce upecan
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License