Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Sijamski borci - ishrana Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
BlackRaven
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2016
Poruke: 16
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Čet Okt 06, 2016 6:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Negde na netu naleteo sam na podatak da ove prelepe ribe mogu jesti sitno seckane kišne gliste.Da li se neko oprobao s ovim,tj. da li je davao borcima gliste?Uopšte,da li im se smeju davati insekti(vodene buhe,komarci i slično)?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Okt 06, 2016 6:39 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Okt 06, 2016 8:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo je dobro pročisti. Ja mog hranim granulama, uglavnom beta granulama jer sa dna neće ništa da pipne hvata samo ono što je na površini ili iznad površine vode. Ako je tvoj drugaciji i uzima hranu što tone ili sa dna slobodno mu daj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
BlackRaven
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2016
Poruke: 16
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Čet Okt 06, 2016 8:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Većinom se hrani s površine ili eventualno malo ispod povrsine.No,dosta vremena provodi u donjem delu ili tik pri dnu.Da li je to normalno ili je neki poremećaj u pitanju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Okt 06, 2016 11:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

BlackRaven ::
Uopšte,da li im se smeju davati insekti(vodene buhe,komarci i slično)?


Njima se i hrane u priodi. Wink

Smete slobodno samo ih dobro operite mislim na kisnu glistu, ako hocete zivom hranom preporucio bih puzeve (ako ih sam ne vadi iz skoljke, zgnjecte mu ih od staklo), larve komaraca (mozete ih sami uzgajati u casi vode), crvicima od vocne muve kao i samu vocnu muvu.. to je ono da kazemo najcistije, a ako je do glista kalifornijske crvene su nezamenjlive isto se lako mogu uzgajati u kucnim uslovima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Okt 07, 2016 2:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Puzevi su glavni nosioci stomačnih parazita po meni je generalno loša ideja davati ih ribama koje se njima ne hrane u prirodi.
Oni beli i roze crvi(zelena muva) za pecanje mogu biti samo povremena poslastica jer su bogati mastima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bettafighter021
Akvarista



Registrovan: 26 Nov 2013
Poruke: 72
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Okt 08, 2016 2:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam jedno pitanje samo...
Koliko glista mozete oprati sa 1 kapi Ferija?
Ali spolja i iznutra:)

Ne bih nikada hranio borce glistama, crvima, i sl.
Bar danas moze da se nabavi hrana za borce, kvalitetna, izbalansirana, sa vitaminima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Okt 08, 2016 4:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bettafighter021 ::
Imam jedno pitanje samo...
Koliko glista mozete oprati sa 1 kapi Ferija?
Ali spolja i iznutra:) .

Nema potrebe Bettafigter021 da ih posebno pereš slobodno ubaciš celu glistu u akvarijum a feri sipas direktno u filter, 1 kap na 1cm gliste.

Ono što ti zoveš posebnom hranom za borce mnogi zovu sporotonuca hrana za ribice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bettafighter021
Akvarista



Registrovan: 26 Nov 2013
Poruke: 72
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Okt 08, 2016 7:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja kazem to sto i mislim, a mnogi citaju ovo pa ne treba savetovati ljude kako naskoditi ljubimcima.

Znaci>
SERA Betta Gran
Tetra Betta Gran
Dajana Betta

Ima cak i sliku borca... I mnogi ih zovu bas tako kako pise na pakovanju.
Necu da pisem za neke super hrane koje ne mogu da se nabave kod nas.

Ne bih se mesao da si pisao za bilo koju drugu vrstu ribe, ali borce mi ne diraj Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Borci, razmnozavanje Mikicaaaa Početak u akvaristici 0 Sub Jan 06, 2024 3:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam dva Crossocheilus Siamensis... tiberi Na poklon 1 Sre Okt 25, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebne Gupy i Borci mikica555 Tražnja 0 Uto Jan 19, 2021 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ishrana mladih skalara i 20ak neonki Običan Čovek Ishrana 2 Pet Apr 10, 2020 3:11 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sijamski algar Malina Ribe 5 Pon Okt 21, 2019 9:35 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License