Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kako i koliko podloge? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
stojkess
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Okt 2016
Poruke: 9
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Sub Okt 08, 2016 6:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam akvarijum juwel rio 125 lit. 81x36x50, 2x28w neonke, prvi put formiram akvarijum i naravno početnik sam

Nabavio sam hranljivu podlogu podlogu tetra 2,8 litara, da li je to dosta?,
sledeća podloga šljunak taman (3-6mm granulacija) (20kg), takođe da li je dosta?,
ubacio bih malo i kvarcnog peska , što tamnijeg, ne znam koje granulacije i da li smem uopšte to da radim?

Inače Voleo bih da stvorim u svom akvarijumu biljnu floru za početak , pa kasnije i ribice ali o njima još uvek ništa nisam čitao tako da slabo znam

Treba mi takođe pomoć da li hranljivu podlogu da ubacujem u ž.čarapu ili je prekriti mrežicom ili ništa od toga, da li voda koju budem sipao treba da odstoji nekoliko dana ili smem da je natočim odmah pa ubaciti neki preparat koji sam video da ima da se kupi???

Hvala vam unapred


Poslednji izmenio nesa69 dana Ned Okt 09, 2016 12:56 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene nesa69: Pravilnik:izbegavati Pomoć, Hitno... pisanje velikim slovima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Okt 08, 2016 6:33 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Dare021
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 185
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Sub Okt 08, 2016 7:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moje mišljenje...
2x28 w za biljni akvarijum ti je malo..manje -više treba ti još toliko ako planiraš neke zahtevnije vrste biljaka
neznam kakva je tetrina podloga ,ja sam koristio ČAROBNU ZEMLJU i stavio sam je po dnu akvarijuma u debljini od 1 cm....preko nje mrežica za komarce,mada mislim da je čarapa bolje rešenje...
šljunak preko mrežice bi trebalo da bude u debljini napred 4-5cm a nazad od 8-10 cm
pa sad ti vidi dal ti je to što imaš dosta...
pošto ćeš ribice ubacivati kasnije onda možeš sipati vodu direktno sa česme pa polako CIKLIRANJE
srećno !!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stojkess
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Okt 2016
Poruke: 9
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Sub Okt 08, 2016 7:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

aha ,što se tiče biljaka moje znanje je površno , čitam po forumima i to je to za sada , ne znam koje su zahtevne a koje nisu , pogledaću
Da li bi pomogli reflektori ili jednostavno da ne preterujem sa biljnim svetom??? , da stavim po neku ne zahtevnu ili srednje zahtevnu

Samo mi reci molim te da li znaš postupak sa čarapom i podlogom, jel to pravim bombice pa ih ređam ili......???? ili da stavim mrežicu???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Okt 09, 2016 1:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum.....t5845.html

http://www.akvarijum.org/forum/podloga-f10.html

Ima baš puno raznih iskustava u temama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Okt 09, 2016 11:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice hranljive podloge moj ti je savet da obavezno stavis neku mrezicu. Desavace ti se da ceprkas po akvarijumu pa da ne bi slucajno zamutilo vodu. Takodje bih te posavetovao da ides korak po korak odnosno kreni sa nekim biljkama koje nisu zahtevne i kojima jacina svetla toliko nije presudna cisto malo da osetis kako to ide a posle vremenom kako budes malo iskusniji mozes krenuti sa nekim zahtevnijim biljkama Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Stefanbgd
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2015
Poruke: 182
Lokacija: Beograd, Dorcol, Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Okt 09, 2016 11:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A da li ce mu posle biti problem kad bude hteo da ceprka i presadjuje biljke to sto je koren uhvatio mrezicu? Tokom mog relativno kratkog bavljenja akvaristikom, uz vise promena i gresaka Very Happy, nekako mi je ta mrezica uvek pravila problem..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
stojkess
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Okt 2016
Poruke: 9
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Ned Okt 09, 2016 11:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala vam na sugestijama,

Da li mogu česmovaču da sipam bez da odstoji par dana, pošo živim u stanu pa bi mi to bio problem , ali da cikliranje u tom slučaju traje 3 do 4 nedelje minimum,
naravno bez ubacivanja ribica , možda čak da ubacim neki preparat tipa"easy start" ili tako nešto....???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefanbgd
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2015
Poruke: 182
Lokacija: Beograd, Dorcol, Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Okt 09, 2016 12:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za cesmovacu su razlicita i misljenja i iskustva.. ja konkretno uvek samo cesmovacu dodajem i zbog toga nikad nisam imao problem, bitno je da imas dobru filtraciju i da cikliranje odradis kako treba.. posle je sve na tvojoj azurnosti i redovnosti odrzavanja 😃
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Okt 09, 2016 1:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene ima i sa mrežicom i bez mrežice.
Zamuti se u svakom slučaju kad se poklanja višak biljaka, ali filter je tu da pročisti a mi da ga operemo Smile

Iz istih, navedenih razloga i još više litara akvarijuma, imam 15 metara creva i koristim samo vodu sa česme. Nisam imao problema ali bi savetovao da imaš prvo vreme nešto tipa EasyLife FFM za zamenu vode. Bar dok ne stekneš iskustvo i sistem se ne stabiizuje, stanovnici ne prilagode ...

Kad dodaješ zemlju za cveće, trebalo bi da menjaš bar 50% vode na dva dana, bar prvih nedelju dana. Takođe je od pomoći sočivica, drezga, pistia... kao brzorastući potrošač hranljivih materija.
Posle ne diraš ništa 2-3 nedelje i kreneš sa Easy Startom ili sličnim. Možda neko neće da se složi, ali da ubaciš nekih 5-6 pilot riba i hraniš lagano. Nešto mora i da hrani te bakterije u filteru.
Neko moje mišljenje za novoformirane akvarijume kad kreneš sa naseljavanjem je da obavezno dodaješ Serin Bionitrivec koji brzo deluje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke bez podloge sloboradov Akvarijumi 4 Sre Maj 03, 2023 1:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko odabira podloge i biljaka Anja96 Podloga 2 Uto Jan 26, 2021 8:33 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako se montira solenoid na ovaj mano... sstanko78 Ostala oprema 7 Ned Nov 22, 2020 9:50 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License