Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kamenac Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
laky_kg
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2015
Poruke: 128
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Okt 12, 2016 12:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam gde bih stavio temu, rec je o kamencu na poklopcima i u akvarijumu.
Procitao sam po raznim temama da za ciscenje akvarijuma ljudi koriste plasticne kartice, pa me zanima da li sa njima skidaju i kamenac? I kako ga najlakse skinuti sa prednjeg stakla?

Sto se poklopaca tice, procitao sam da ljudi koriste sirce, limuntus, limun + sundjer Smile
-Znaci proces bi recimo bio: razmutim kasicicu limuntusa sa vodom, nakvasim sundjer, oribam poklopac, isperem poklopac vodom i vratim ga na akvarijum...?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Okt 12, 2016 12:04 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 12, 2016 1:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najlakše se čisti onom strugalicom za staklo i šporete sa ravnom pločom. Ima ih po farbarama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Sre Okt 12, 2016 1:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

s poklopca mozes da skines i samo limunom i sundjerom, ne moras ni puno da pritiskas. nacedis polovinu limuna na stranu s kamencem, promuljas njime po staklu da rasporedis ravnomerno, posle 5 minuta malo sundjerom tamo amo predjes i skine se sve. bas redosledom koji si opisao Smile s prednjeg stakla takodje moze tako, ako je sa spoljne strane. s unutrasnje vec moras da se pomucis s tim karticama ili strugalicom, ali i sama pomisao da ce sve to sastrugano da mi zavrsi u akvu je meni gadna :l .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
laky_kg
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2015
Poruke: 128
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Okt 12, 2016 5:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala ljudi...To su mi neki akvarijumi u podrumu, cistim ih obicnim sundjerima, vatom, al ne pomaze..
Moram da predjem na kartice.

A ovo za poklopce, pitam ja jednog "ozbiljnog akvaristu", kaze:"Bacis i napravis nove" Smile
Svasta covek danas ima da cuje...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Okt 12, 2016 7:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako čistiš staklo od poklopca malo sone koseline na vatu za 30s nema nista posle mozes da isperes vodom ili da prebrises vlažnim taolet papirom sve i svemu 2min posla.

Ja koristim plastiku u koju je upakovana sim kartica. Skida kamenac ne grebe staklo samo nije brz proces. Brze mi je mnogo da prilikom zamene vode ocisim sonom kiselinom. Stavim 3 4 kapi sone na vatu prebrisem a zatim vlaznim papirom predjem 2 3 puta. Doduse ja nemam puno kamenca pa ovo moram da radim 1 do 2x godisnje.
Ako ti je silikon od boljih za akvarijume nemaš da brines neće mu nista biti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Shadz
Akvarista



Registrovan: 11 Apr 2016
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 12, 2016 7:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Plastična kartica i jako sitan pesak ( kod mene je dunavski zbog ciklida ) = ogrebotine po staklu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Okt 12, 2016 8:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Shocked onda je moj Dunavac iz drugog Dunava.

Ako vučeš karticu od vrha ka dnu male su šanse da ćeš staklo izgrebati. horizontalne ogrebotine paraju oci vertikalne su jedva uočljive.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Stefanbgd
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2015
Poruke: 182
Lokacija: Beograd, Dorcol, Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 12, 2016 10:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i sona kiselina, iako je tako mala konc i sigurno se razblazi, ti nikad nije naudila ribicama?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Okt 12, 2016 11:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sona kiselina se lako i brzo spere. Uzemes malo vise taolet papira umocis ga u vodu iscedis da ne curi i skines kiselinu. Kiselina neće ući u sistem ako stavis nekoliko kapi na vatu a i ne treba vise ako ti se vata previse zaprlja i propadne uzmes novu. Ja nisam uočio nikakvu promenu u ponasanju riba.
Pre nego sto sam sklopio mali morski akvarijum dobro sam okupao sam akvarijum u sonoj i potom isprao tusem kiselinu. Evo dva ipo meseca ribe su i dalje zive.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Stefanbgd
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2015
Poruke: 182
Lokacija: Beograd, Dorcol, Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 12, 2016 12:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To sam i ja radio kad je skroz cist akvarijum pa mogu skroz da ga operem ali nisam probao ovako.. to onda dosta olakaava stvari..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
laky_kg
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2015
Poruke: 128
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Okt 12, 2016 5:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probao sam danas karticu, prva liga Very Happy
A poklopce cu neki drugi dan, mrzelo me Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sre Okt 12, 2016 7:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kamenac se vrlo efikasno skida najobičnijim sirćetom. Sipaš sirće na sunđer za pranje sudova (zelena strana), i skida se bez ikavih problema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Okt 12, 2016 7:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kada je prazan akvarijum, sirce je zakon. Sirce , kartica ili sundjer i dobra volja.
Kada je akvarijum pun vode onda sama kartica je sasvim dovoljna. Uz uslov da se staklo redovno odrzava. Ako se jednom godisnje cisti mali su izgledi da kartica uspe da odradi posao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kamenac Valerija Početak u akvaristici 13 Sre Nov 10, 2021 11:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kamenac flopsky Filteri i pumpe 11 Pon Nov 06, 2017 6:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kamenac na Anubiama? Cokilio Alge 5 Ned Nov 29, 2015 8:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka naslage na staklu aq(cini mi se da je... patus Hemija 16 Sre Feb 23, 2011 7:45 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License