Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Skalar mrest Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Starless
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2015
Poruke: 109
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Apr 13, 2016 9:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zasto mi niko nije rekao da bracni par luduje jedno 15 dana pre porodjaja...
Zenka je zadnja dva dana urnisala sve ribe.. i nikom nije bilo jasno nista...
Da bi danas bacila ikru...

Ima je dosta, i jos uvek izbacuje rekla bih.. slike imate u nastavak sage (tema se tako zove)

Sta mi je pametno raditi? Da li ce neki da prezivi ako se izlegne ako ne prebacim u drugu akvarijum? ili da sacekam da se izglegne pa da ih povatam sa roditeljima u drugi akvarijum i ostavim da tamo malo porastu... ?

dajte savet.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Apr 13, 2016 9:50 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

igors88
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 06 Jan 2016
Poruke: 3

PorukaPoslao: Sre Jun 08, 2016 7:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drugari, proslo je 48.sati od polaganja ikre. Stavio sam roditelje sa ikrom u manji akvarijum. Jel moze neko ds prokomentarise Smile jel ovo belo neoplodjena ili budj ili uspela?tretirao sam protiv plesnj ikre
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Loco-Serbia
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 129
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Sub Avg 27, 2016 7:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bacili su mi 2 para skalara ikru na listove amazonke zanime me posto hocu da isecem listove i prebacim u drugi akvarijum jel ce biti problem da listove sa ikrom stavim sa mladji ancistrusa koji su sad ned dana stari
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Loco-Serbia
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 129
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Pet Sep 09, 2016 10:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imam problem sa ikrom skalara,znaci ne mogu nikako da isteram do dela da se mali izlegu,par polozi ikru,ostavim kod njih 24h sve oke posle 48 h dodjem nema ikre.sledeci put ostavim ikru kod njih 24h i prebacim list u drugi mali akvarijum u kojem je ista voda i temp posle 48h sva ikra bela.probao sam i da napunim akvarijum rosom i stavio temp na 28 i zamracio akv al jednostavno propadne posle 48h tj pobeli.sta mi je pametno raditi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dare021
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 185
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Pet Sep 09, 2016 10:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam u mali akvarijum gde prebacujem list sa ikrom uvek sipao pola-pola vode iz velikog akvarijuma gde su se ribe izmrestile i pola odstajale vode koje imam u balonima..
prebacivanje lista sa ikrom treba odraditi što pre da jajašca nebudu dugo izložena vazduhu
probaj da raspršivač staviš ispod bliže listu sa jajašcima ali ne tako da direktno tuče vazduh u njih
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Loco-Serbia
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 129
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Pet Sep 09, 2016 11:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

vidi probao sam da ostavim sa odraslim al roditelji pojedu ikru,probao sam prebacivati u drugi sa vodom istom kao u velikom akv propala je,probao sam da prebacim u novu rosu ikru isto sad evo propala.sva bela.znaci kad prebacujem ikru ubacim onu ciniju od sladoleda u akvarijum i list osecem uvucem u kanticu da ikra ne bude na vazduhu nikako tako i polazem u drugi.al opet propadne.evo sad mi polaze ikru drugi par al bojim se da i od ovog nema nista.vec 5 6 put mi propada ikra a nemogu da skontam sta je fora.vazduh ne tuce u ikru jer sam stavio sundjer filter a list odma pored
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dare021
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 185
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Pet Sep 09, 2016 11:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

neznam,
kupi SAPOREX pa prbaj da ga razmutiš u vodu u koju prebacuješ list sa ikrom...
ali on je više da ti ikra ne pobuđa....
probaj umesto sundjer filrtera da staviš najobičniji kameni raspršivač koji će da baca sitnije mehuriće

možda je jednostavno loš mužjak pa ne oplodi ikru...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Loco-Serbia
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 129
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Pet Sep 09, 2016 11:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa nisu valjda oba muzjaka losa da obe ikre propadnu svaki put,imam dva para koji bacaju ikru svakih 14 dana +-.al je fora sto ikra ne pobudja vec samo pobeli.citam ovde da je moguce da nije oplodjena a zar onda nebi propala u prvih 24h a ne posle 48h
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Loco-Serbia
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 129
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Pet Sep 09, 2016 11:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

probao sam i da stavim kamen rasprsivac ispod lista i tad je propala.citam i za taj saporex ako je do toga idem odma da kupim.isao sam do sad bez hemije
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bojan81




Registrovan: 14 Sep 2016
Poruke: 2

PorukaPoslao: Sub Okt 15, 2016 12:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedno pitanje koliko stariji trebaju da budu skalari da bi se mrestili.
Dali moze veliki skalar sa manji da budu par.
Ja imam 2 mala skalara i jedan, velik, ovaj veliki na pocetku je tukao ova dva mala. Ali sada vidim da se stvari poboljsalje pa interesira me dali moze da se pronadje par medju ova dva i ovaj starii?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bojan81




Registrovan: 14 Sep 2016
Poruke: 2

PorukaPoslao: Sub Okt 15, 2016 10:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo moj akvarium pa ako neko hoce da da sugestiju bio bi zahvalan

https://www.youtube.com/watch?v=90ZqL0nqYU0
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pon Feb 13, 2017 10:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mene jedino interesuje kakav filter treba za mladj skalara.Razumem da nemora da se menja voda prvih 4-5 dana ali sta posle?Kako resiti filtraciju posto su oni i dalje mali i svaki filter ce ih uvuci u sebe....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Luvias
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2016
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 13, 2017 10:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da ide sundjer filter, ako se ne varam
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Luvias
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2016
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 13, 2017 10:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ne trazim slike, imas u temi o filterima pa baci pogled.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Uto Feb 14, 2017 7:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na pomoci.Pretpostavljao sam da jedino taj filter bi mogao
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mrest black moly Ivana Brkovic Razmnožavanje 3 Čet Nov 25, 2021 1:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest trihogastera, mrest skalara angelfishinheaven Razmnožavanje 0 Ned Jan 31, 2021 3:11 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalar florida i zlatni skalar? Povol... angelfishinheaven Ribe 12 Pet Jan 29, 2021 11:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest borca Petric Nikola Razmnožavanje 1 Pon Dec 21, 2020 5:18 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest Barbusa Tetrazone Aki1710 Razmnožavanje 0 Sre Apr 01, 2020 8:52 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License