Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kompletan Mrest Ancitrusa Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Okt 16, 2016 8:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako im je prvi mrest, oboje nemaju pojma o tem! Laughing
Moj je muzjak prvi pur i pored kokosa raskopao pola akvarijuma, dok se naizad nije skrasio sa zenkom izmedju prelivnih cevi. I tu je polozila jaja iza valisnerije. I eto ih i dan danas isto. Na istom mestu. A kokos prazan. I ne gledaju ga. I ja ga posle izvadim, da mi ne zauzima mesto dzabe.
Cudne su ti to zivuljke. Nece gde i kad ti hoces ,nego one kako im odgovara.
Kad primetis da su se izmrestili, podigni temperaturu na 27 i ne cackaj po akvarijumu. I sad nemoj da zujis previse, jer sam ja tako dizo kokos da vidim sta ima unutra, pa su mi nakacili ikru medju prelivne cevi. Najbolje ih pusti na miru.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Okt 16, 2016 8:18 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Stefanbgd
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2015
Poruke: 182
Lokacija: Beograd, Dorcol, Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Okt 16, 2016 8:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako bace ikru u zajednickom akvarijumu da li vadite kamen, panj, kokos ili sta vec u neki drugi ili ostavljate? Kolike su sanse malaca da prezive zajednicki akvarijum?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
hotmint
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 16 Okt 2016
Poruke: 7

PorukaPoslao: Ned Okt 16, 2016 9:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam dirao cup samo posmatram kroz staklo sta rade tako da i ne mogu da vidim lepo sve delove cupa.Vreme ce pokazati.Nemam pojma koji im je put posto sam ih kupio pre 10 dana.Javljam kada bude novosti samo sto sam jako nestrpljiv a i coridorasi su mi spremni za mrest kao i neke ksifo i gupy u haosu sam posto to sve se odvija u zajednickom akvarijumu od 150 litara.Nemam pomocni.Ono sto me jedino tesi to je da su sve zivorotke u njemu pa ce valjda nesto preziveti. Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
hotmint
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 16 Okt 2016
Poruke: 7

PorukaPoslao: Uto Okt 18, 2016 1:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zenka koja vec danima pokusava da se izmresti je uginula.Sat vremena nisam bio prisutan i kada sam se vratio nije mrdala.Prvo jaje koje je pokusala da izbaci ostalo je na pola zaglavljeno i tako je uginula.Izvadio sam je uzeo cup zaronio u njega i polako iscedio jajasca.Ima dosta.Nemam pojma da li ce preziveti neko vratio sam u akvarijum usao je i muzijak pa cemo videti za nedelju dana na cemu smo.Uslovi u akvarijumu su idealni.Temp sam podigao na 28.Da li je potrebno jos nesto mozda stim da je ovo carski rez i da li je neko imao slicna iskustva?Bas mi je zaooooo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
hotmint
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 16 Okt 2016
Poruke: 7

PorukaPoslao: Uto Okt 18, 2016 2:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Takodje jajasca nisu zalepljena za cup nego su na njegovom dnu ponekada tako da kada muzjak tera ostale ribice i muva se po njemu ona se pomeraju.Ostale ribice su to osetile i pokusavaju da udju da pojedu.Mislim da nista nece biti od njih a bas ih ima dosta.Jos mi je i zenka unutra jer nisam uspeo da otkacim deo jaja sa nje.Ne znam sta mi je ciniti?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
hotmint
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 16 Okt 2016
Poruke: 7

PorukaPoslao: Uto Okt 18, 2016 4:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vecinu jaja je unistio bilo je sigurno preko 30 ostalo je nekih 10-ak ali se i ona tumbaju kako se on okrece tako da ce najverovatnije i ona da propadnu jer nisu zalepljena. Sad Sad Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Okt 18, 2016 7:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvadi uginulu zenku. Sta je uzrok, ne znam. Dal ce da izadje nesto, ne verujem. Muzjak pri samom cinu parenja oplodjuje ikru. Kako ih ona zalepi ,tako ih on oplodi.
Verovatno nista od njih. Na zalost... Sad
P.S Nemam maticnu zenku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
garda011
Akvarista



Registrovan: 29 Jan 2010
Poruke: 244
Lokacija: beograd, resnik

PorukaPoslao: Sre Okt 19, 2016 7:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

od tok posla nema nista gotovo sam siguran. ne znam otkud ti ideja da zenku uginulu ostavis pored ikre . nisam bas aktivan na forumu ali ovo je skroz ludooo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zivadin
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 118
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Ned Jan 12, 2020 2:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako moze brza pomoc, ancistrusi su polozili ikru u pecinicu od 3d pozadine, posto ikra stoji zalepljena na plafon te male pecinice primetio sam da je dosta ikre ispalo i palo na podlogu. Nema sanse da uspem da vratim ikru u tu pecinicu jer je vrlo uska i muzjak ju je celu zauzeo. E sad da li moze da prezivi ako je odvojim u neku posudu sa rasprsivacem ili stavim u spoljni filter, ispod cevi gde voda prilicno cirkulise?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mrest black moly Ivana Brkovic Razmnožavanje 3 Čet Nov 25, 2021 1:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest trihogastera, mrest skalara angelfishinheaven Razmnožavanje 0 Ned Jan 31, 2021 3:11 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalar florida i zlatni skalar? Povol... angelfishinheaven Ribe 12 Pet Jan 29, 2021 11:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest borca Petric Nikola Razmnožavanje 1 Pon Dec 21, 2020 5:18 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kompletan akvarijum sa opremom i živi... Jorimir Na poklon 4 Sre Sep 02, 2020 9:58 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License