Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Sobno bilje u ulozi Fitofiltera za nase akvarijume Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
amsterdamxxx
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 186
Lokacija: Smederevska Palanka

PorukaPoslao: Pon Jun 13, 2016 9:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

slobodno ubaci lozicu,bar sto se tice sigurnosti za AQ,dosta ljudi je vec ima i ovde po forumu,a kamoli po svetu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jun 13, 2016 9:17 am Snimi Poruku Nazad na vrh

rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Sre Okt 19, 2016 10:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najednostavnije je samo ostaviti plastičnu posudu sa nekoliko rupa da pliva u akvarijumu i u nju ubaciti pistije i zumbule. Velika cirkulacija nije potrebna, biljke polako uzimaju hranljive materije iz vode a kroz rupe na posudi će doći do izjednačavanja razlike u koncentraciji. naravno, što više rupa to bolje. Posuda služi da korenje ne visi dole u akvarijumu i neružuje ga ili da ga ne čupkaju biljojedi. Naravno potrebno je i mnogo više svetla nego za biljke pod vodom. Barem 30000 luxa
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 19, 2016 12:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se kaze, umro bih a ne bi znao da moze i Zumbul. Smile
Nikad mi ne bi pao na pamet jer raste iz lukovice pa mislim da bi istrunuo.
Inace Orhideja nije uspela da opstane u mojim uslovima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Sre Okt 19, 2016 1:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Jako svetlo i sve raste kao ludo Very Happy Sto vise to bolje, ne znam koliko je luxa ali znam da dosta struje trosi Very Happy
Ja sam probao sam RF biljkama ovako emerzno ali nisam bas imao uspeha, verovatno nije bilo dovoljno jako svetlo za njih kad je ovako podignuto pa je lagano cela tura propala, a bilo je od svega po nesto, ali sobno bilje sljaka provereno. I previse dobro.

Image
Ova biljka moze da se pridoda na listu, ne znam kako se zove, maznuo sam je iz ulaza, ali korenje pusta kao luda. A i ne izgleda lose. ima u vise varijanata. Ako neko zna naziv neka napise, posto je od sitnijih biljaka koje mogu da posluze.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 19, 2016 1:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Teško da orhideja može da preživi u takvim uslovima, prvo i osnovno je što je bila u ćošku i malo svetlosti je dopiralo ka njoj, mora da bude izložena svetlosti, a opet ne prejakoj svetlosti, a opet sa druge strane orhideja ne voli mnogo vode, npr ona se zaliva jednom nedeljno tako što sipate vodu u saksiju da odstoji sat vremena orhideja u njoj, al ne previše vode, tj da voda ne dodiruje onaj deo gde već počinju listovi da izlaze, to joj smeta, zatim posle sat vremena se izbaci ta sva voda i tako sve do nove nedelje i novog zalivanja, šteta zbog orhideje, imam 4 komada kući, pa znam koliko je lep i nezahtevan, a dugotrajan cvet Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Okt 19, 2016 1:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikolac to je singonium.Kod tebe baš ima lepo razvijen list..
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 19, 2016 2:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da nije bio problem u svetlu kod pomenute Orhideje jer ga je bilo sasvim dovoljno. Vidi se na fotografijama da je pored prozora i jos imam dodatnu rasvetu za te biljke. Problem je bio sto je koren poceo da truli, sto znaci da "operacija" nije uspela zbog toga sto koren ne trpi toliko vode. Jedini veci "problem" sam imao sa lepsom polovinom i zbog toga sam morao da odem u nabavku nove. Smile

Sve u svemu, fitofiltracija je po meni odlicna u svakom smislu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 19, 2016 4:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Onda ju je voda definitivno ubila, jbg druže ode 1000 i nešto dinara u propast Very Happy

Jedino ako baš hoćeš da imas i neki cvet, možda da probaš sa kalama, ima ih prodaju ih svuda u saksijama, možda sa njom da probaš, a i sad ih ima da cvetaju u svim bojama Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Sre Okt 19, 2016 4:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam jednom prilikom otisao u cvecaru i pitao sta sve moze u vodu, i ona mi dade gomilu nekog cveca. Nisam video da neko drzi orhideju, a dobro bi bilo da moze. Ili recimo lale, ruze, duvan Rolling Eyes
Hvala floyd, dakle moze i singonium. Raste i sa malo svetla, ali sporo, a sa jakim svetlom raste kao lud.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gangster
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2010
Poruke: 446
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 19, 2016 4:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hahahaaaa koji danak "neiskustvu"Smile Pa dobro bre majka pa zar dotle doslo da i zeni maznjavas cvece po kuci. Dala ti zena celu prostoriju, "deciju sobu", za igranje i tebi nije dosta...

Zumbul zvuci interesantno skroz! Ako je neko zainteresovan da proba sa biljkom duvana nudim pelcere free... preteklo mi od nekog experimenta! Nikolac bas dobro ovo kod tebe gura i izgleda, TeoDos standardno dabar, ali Noik objasnio...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 19, 2016 5:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije to neiskustvo vec djavo ne da mira. Volim da eksperimentisem pa to ti je. Smile
Priznajem da me je Noik navukao na ovu "drogu" jer izgleda sasavo a vrsi posao. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
NightCrawler
Akvarista



Registrovan: 10 Okt 2015
Poruke: 44
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sre Okt 19, 2016 6:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja mislim da je Reinforest mislio na vodeni zumbul (Eichhornia crassipes), plutajuca akvarijumska biljka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Sre Okt 19, 2016 7:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel jos neko mislio na onaj ,,nee mirisu mi zumbuli" ?😁
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Noik
Akvarista



Registrovan: 28 Avg 2015
Poruke: 145

PorukaPoslao: Sre Okt 19, 2016 9:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

TeoDos ::
Nije to neiskustvo vec djavo ne da mira. Volim da eksperimentisem pa to ti je. Smile
Priznajem da me je Noik navukao na ovu "drogu" jer izgleda sasavo a vrsi posao. Smile


Vrsi posao odlicno Smile Kada se razraste lozica, sprovedi je do svakog akvarijuma gde mozes da pusti zile. Svakako ce trebati redje izmene vode Smile
Steta za orhideju Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 20, 2016 4:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drugari, evo citam o Epipremnumu koji bi da kupim. Zbunio me opis, gde piše da koren ne bi trebalo duže držati u vodi?

Ovo je opis
Epipremnum pinnatum `aureum` (Zlatna puzavica)
Epipremnum voli redovno zalivanje, ali ne treba preterivati, niti koren treba da ostane dugo u vodi – redovno praznite podmetač. Ako primetite smeđe mrlje na lišću, treba da pojačate zalivanje i češće vlažite vazduh.


Koju vrstu vi imate, a čiji koren moze da opstane u vodi?

Mislio sam da uzmem epipremnum i spatifilium za pocetak, i da izbusim jednu ciniju koja ce plivati u pregradnom filteru.
Pa da probam i ja sa fitofiltracijom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka police za akvarijume io Ponuda 0 Sre Dec 22, 2021 3:13 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Komplet bilje na prodaju Onix21 Ponuda 1 Pet Jun 04, 2021 4:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Kamen za morske akvarijume No 1 Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Jun 28, 2020 7:39 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebne kozice, ribice, puzevi, panj... LittleForest Arhiva Malih Oglasa 5 Čet Mar 26, 2020 9:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nezahtevno bilje !! Trifke98 Arhiva Malih Oglasa 1 Uto Dec 03, 2019 3:25 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License