Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Riccia - Problem Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
laky_kg
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2015
Poruke: 128
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pet Okt 21, 2016 6:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam problem sa Ricciom, vezem je za granu i sve bude ok dan, dva i onda je Xifoi iscupkaju i povade sve iz mrezice, vratim i opet sve u krug Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Okt 21, 2016 6:07 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pet Okt 21, 2016 6:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Onda imas problem sa ribama a ne sa ricciom Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
laky_kg
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2015
Poruke: 128
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pet Okt 21, 2016 6:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam sta ce da se dogodi ako stavim Javansku mahovinu, ona mi izgleda gusca, cvrsca...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pet Okt 21, 2016 7:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sacekaj da se javi neko ko ima vise iskustva sa Xifo. Meni ne deluje kao riba koja moze da pokida bilo sta, al eto vidis Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 21, 2016 7:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni ricciju grickaju i čupkaju ramirezi, dorsigere i colise Smile tako da očigledno im se nešto sviđa, kod mene isto slabo napreduje, tj ribice joj ne daju da napreduje Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Pet Okt 21, 2016 9:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a da je vezes dzakom za krompir luk !i ribe pocnes da hranis biljnom hranom (krastavac tikvica salata:::Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
laky_kg
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2015
Poruke: 128
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sub Okt 22, 2016 1:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posmatram ih i to izgleda kao kad se deca igraju i stalno nesto cackaju...
Zamena riba nije opcija posto je Lira generacijski omiljena riba u kuci. Mi to s kolena na koleno Very Happy
Opcije:
1)Mogu da probam sa dzakom za krompir.
2)Razmisljam da napravim neki manji akvarijum gde bih drzao samo biljke, pa bih mogao tu da je vezem za granu i kad se lepo veze, samo da je prebacim u maticni akvarijum.
3)Video sam da neki koriste super lepak, meni to bas ne izgleda pametno...
4)Ili jednostavno da predjem na neku guscu/cvrscu mahovinu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
laky_kg
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2015
Poruke: 128
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sub Okt 22, 2016 1:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@gotika:"i ribe pocnes da hranis biljnom hranom (krastavac tikvica salata"
Hranim ih nekoliko puta nedeljno sa blitvom(Pretezno blitva, belo meso, sargarepa, beli luk, aleva paprika...i slicno).
Ostatak ishrane je tubifex, kad nema tubifex onda dzigerica.
Vipan, Pro Color, Tropical granule...Nekad spirulina kad mi nestane biljnog mixa...
Mislim da je ishrana ok...
Ancistrusi tamane ove granule i bas brzo napreduju Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Okt 22, 2016 3:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Xiphophorus je jako zanimljiva ribica sto helleri sto maculatus i mislim da ne moram da ti pricam o tome ako je generacijski u familiji Wink

Sto se tice biljaka ne znam koliko si upoznat sa tim da sve sto je mekano voli da jede npr. Heteranthera zosterifolia, Myriophyllum aquaticum, Ceratopteris thalictroides.. nije Xiphophorus jedini sve iz porodice Poeciliidae su takve, svaku mahovinu kojiu stavis u akvarijum ima da cacka dok je ne iscacka na stitno da moze da je proguta, moj ti je savet da izvadis Ricciu zasadis emerzno da bude malo deblja i cvrsca u listu pa tek onda u mrezicu pa u akvarijum, ako se pitas da li raste emerzno odgovor je da divlja kako brzo raste probaj sa malim pracetom pa ces videti o cemu pricam.

Emerzno sadjenje riccie - u posudu dubine 3-4cm staviti sloj zemlje (bilo koje samo da daje hranjive materije) od 2cm i natopiti dobro vodom, pobacati ricciu po zemlji i doliti vode da riccia pluta ali i da dodiruje zemlju 1-2mm, preko posude staviti providnu foliju da odrzava vlagu. Posudu staviti na prozor da upija direktno suncevo svetlo, veoma dobro podnosi promenu kad se vrati na vestacko. Moze i pod vestackim, ali sto trositi struju kad je sunce tu. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
laky_kg
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2015
Poruke: 128
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sub Okt 22, 2016 3:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Lenji Lisac; probacu, emerzno sadjenje riccie mi deluje zanimljivo Smile
A sto se tice biljaka, nisam primetio da mi ribe grickaju ostalo bilje.
Ricciu imam i na povrsina zbog brzeg razmnozavanja(Skoro sam je kupio)
i tu sa povrsine ne diraju, samo ovu iz mrezice Smile
Ponekad pomislim da me namerno zezaju da moram sve da vadim i radim ponovo Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Okt 22, 2016 4:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda ti cackaju mrezicu ili konac kojim je vezan, a ne ricciu, jer znaju i to da progutaju. Znam da ima ovde na forumu jedna tema da li je za vezivanje biljaka na panj ili slicno nesto slagacu te, jer ne mogu da se setim naziva, u samoj temi ima slika ksifoforusa koji izbacuje konac kojim je biljka vezana da ne kazem odakle jer su ga pojeli, tako da vidi da im on nije zanimljiv.. ili promeni boju mrezice Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
laky_kg
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2015
Poruke: 128
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sub Okt 22, 2016 11:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moguce, prvi put sam stavio sitniju mrezicu(Bela), bila je malo kruta.


Image

Kad su povadili Ricciu, posle par dana su i konac, i onda se mreza malo odvojila od grane, napravili su kao tunel.
I prolaze kroz njega, a grana je 3d/suplja isto tunel.
Gore Ksifoi, dole Ancistrusi Smile
Onda sam stavio tu krupniju mrezicu, kao za voce, ubacio izmedju mrezice ricciu,
(Ostavio sam mrezicu u formi creva i visak skratio, unutra ubacio ricciu, obmotao i vezao koncem - partizanski)
Mrezica sad stoji, ali riccia je na povrsini Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License