Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 vinova loza Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
stojkess
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Okt 2016
Poruke: 9
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Ned Okt 23, 2016 5:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U dotičnom akvarijumu stavio sam vinovu lozu kao na slici naslonjenu jednim delom na ovaj panj a drugim na kamen, kao neki mostić, ali neće nikako da stoji tj da potone , na njega sam stavio neki kamen ukrasni ali mi se to ne sviđa, predpostavljam da je isuviše malo zbog dubine i pritiska ili treba neko vreme da prođe da bi se natopio vodom , akvarijum je napunjen oko 7 dana i u fazi je cikliranj , aq=125 litara dubine 50cm

jel ima neko ideju ili nekog iskustva....
Image


Poslednji izmenio Bojan dana Ned Okt 23, 2016 6:47 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Okt 23, 2016 5:29 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Okt 23, 2016 5:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum.....t1629.html

Ima ovde korisnih saveta kako da potone na dno. U svakom slucaju, pre ili kasnije ce se napiti vode i bice na dnu... Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Okt 23, 2016 6:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To kamenje mi deluje kao krečnjak. Dali si ga proveravao?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
laky_kg
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2015
Poruke: 128
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Ned Okt 23, 2016 7:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nadjes dovoljno veliku serpu i kuvanje Smile
Kuvas granu recimo 10min, pa je ubacis par minuta pod tus ili u drugu posudu sa hladnom vodom,
pa vratis u serpu da se kuva 10min(Voda mora da kljuca 10min)
I tako ponavljas toplo-hladno dok grana/panj ne pocne da tone...(Skracena verzija) Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stojkess
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Okt 2016
Poruke: 9
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Ned Okt 23, 2016 8:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije krečnjak , provereno, aha hvala vam na idejama
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gangster
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2010
Poruke: 446
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Okt 23, 2016 9:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mogao sam da se zakunem da je krecnjackog porekla.... Nekada nista ne pomaze vec je jednostavno potrebno vreme, treba biti samo strpljiv u tom slucaju. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stojkess
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Okt 2016
Poruke: 9
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Ned Okt 23, 2016 9:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

u pitanju je siga kamen za akvarijume, već je bio u akvarijumu ,nisu mi rekli da su imali nekih problema, ne znam možda grešim ...?raspitaću se još jednom
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gangster
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2010
Poruke: 446
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Okt 23, 2016 9:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E pa dobio bih opkladu Smile
“Бигар, сига или седра, је хемијска седиментна стена и припада групи карбонатних стена. Настаје око хладних извора. Карактеристачан је због тога што је шупљикав“
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Okt 23, 2016 9:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Siga je drugi naziv za bigar, ili travertin. On nastaje tako što se krečnjak izdvaja iz vode, i stvara pregrade na rečnim koritima. Sipaj ti malo sirćeta, ili neku kiselinu na njih. Ako pene, vadi napolje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Okt 23, 2016 9:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Preduhitrio me čovek.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stojkess
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Okt 2016
Poruke: 9
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Ned Okt 23, 2016 10:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

aha aj probaću, mada je bio u akvarijumu kod predhodnog vlasnika , valjda bi mi rekao da je imao nekih problema, pre nego sam ih ubacio prokuvao sam ih , nisam probao to sa sirćetom, jel se alkoholnim ili jabukovim sirćetom?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Okt 23, 2016 10:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidi, krečnjački kamen može da se koristi u afričko-ciklidnim akvarijumima, a na osnovu onog što vidim u tvom akvarijumu on neće biti takav.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Okt 23, 2016 10:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako pokušavaš da budeš vickast, nije ti pošlo za rukom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Okt 23, 2016 10:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam ja dva pitanja.Da li se zna koliko ova količina sige može da otvrdne vodu za nedelju dana?To jest do regularne izmene vode?
Ne znam kakva je voda,tj koliko je tvrda u Kraljevu,ali taj podatak i približnu neto količinu vode nam može dati član stojkess.
I drugo je,čemu,u sadašnjoj postavci, ta siga konkretno smeta,a čemu bi mogla da smeta,ako se odluči čovek da menja nešto?
Hvala unapred.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Okt 23, 2016 10:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako se ovo odnosi na mene,odgovor je da,ja sam vickast.E sad,ja tebi odgovorih,a sad ti odgovori meni,ali gledaj da bude suvislo,a ne prepisivački.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Panj, loza No 1 Arhiva Malih Oglasa 2 Pet Sep 05, 2014 9:26 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Vinova Loza fender Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Nov 09, 2013 11:48 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vinova loza i kokosov orah za razno cricket79 Arhiva Malih Oglasa 1 Pon Okt 21, 2013 8:36 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Panjevi za AQ.(vinova loza) Cokilio Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Maj 19, 2013 7:56 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka divlja loza stanomir Uradi Sam (DIY) 9 Uto Maj 14, 2013 6:25 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License