Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Smernice za formiranje akvarijuma od 100l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
rdbojan
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 01 Sep 2016
Poruke: 3
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Sub Okt 22, 2016 7:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koja je razlika između:
-Filtracioni Materijal Bio Ball Xy-160
-Filtracioni Materijal Bio Ball Xy-260
-Filtracioni Materijal Bio Ball Xy-360

Pretpostavljam da je u veličini kuglica.
I koje bih trebao da uzmem?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Okt 22, 2016 7:53 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

rdbojan
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 01 Sep 2016
Poruke: 3
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Pon Okt 24, 2016 12:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razmišljam o izboru ribica, da bih mogao da počnem sa formiranjem akvarijuma.

Ancitrus - 1 kom.
Sijamac - 2 kom.
Barbus puntius - 6 kom.
Crna neonka ili kraljevska neonka - 10 kom.
Ramirez - 2 kom.

I dodao bih kozice - 5 kom.

Da li imate neke predloge i izmene?
O kojim biljkama i postavkama bih trebao da razmišljam?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Okt 24, 2016 5:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih preporučio ryoboku stil. Sve ribice koje si naveo vole dobro ubiljen akvarijum, sa dosta tanjih grana. Vole da se skrivaju, zavlače, provlače...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rdbojan
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 01 Sep 2016
Poruke: 3
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Sub Nov 12, 2016 6:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Formirao sa akvarijum i pustio pumpu u rad, međutim trebala mi je dodatna prelivna cev jer je pumpica brže ubacivala vodu.
Ali sada kad pumpica radi punom snagom, javljaju mi se mehuri na površini vode i kada se pogleda ispod nivoa vode, ko da je na povrsini neka skrama. O čemu se radi?

Image

Image

Image

Krov i svetlo ću ubaciti za par dana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Nov 12, 2016 9:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum je usao sad u proces cikliranja i stvaranja pozitivnih bakterija, da ne duzim dalje prati stanje da li se povecava ili smanjuje ta skrama koja se pojavila pa cemo da te savetujemo sta da radis ako se ne povuce kroz par dana.. inace ako sljunak nije dobro opran/prokuvan od prljavstine hoce od njega da se pojavi. Ubaci malo hrane za ribice da istruli, prstohvat dva, ako se ne koristi neki preparat za ubrzanje stvaranja bakterija ili same iz preparata, moze i kriska jabuke na nedelju dana da bude u filteru pa se izvadi, taman da doda malo trulezi koja je potrebna da sve krene, dok ribice ne dodju za dve-tri nedelje..

Vidim da radis sve natenane, sto je za svaku pohvalu. Bravo

Sad kako je spakovano lici mi na Bistricu (sljunak), iskren da budem, da sam na tvom mestu prosetao bi tu do reke/kanala i ubacio deo nje u akvarijum, jer ima dosta biljaka koje mogu da se prevedu u akvarijumske uslove, tu je pored Momcilovog grada.. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
rdbojan
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 01 Sep 2016
Poruke: 3
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Sub Nov 12, 2016 10:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubacio sam pomalo lisnate hrane dva puta. Planirao sam da skoknem do Bistrice za još malo šljunka, mislim da je ovo malo. A sad ću da poslušam i tvoj savet, da prebacim neku biljku ronjenje
Ipak moraću da požurim sa osvetljenjem, jer mi ove biljke ne izgledaju baš srećno!
Penu ću da skidam redovno, pa javljam šta se dalje dešava.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rdbojan
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 01 Sep 2016
Poruke: 3
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Čet Nov 24, 2016 5:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stavio sam Led cev od 10W 6500K

Ubačeni i prvi stanari Smile

Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rdbojan
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 01 Sep 2016
Poruke: 3
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Pon Nov 28, 2016 8:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jutros je bilo sve u redu, a evo kako izgleda stanje u akvarijumu sada.

Image

Pretpostavljam da su alge u pitanju. Šta bi mogao da bude uzrok?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Pon Nov 28, 2016 9:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

reci mi samo sta ce ti ovo kamenje u akvarijumu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rdbojan
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 01 Sep 2016
Poruke: 3
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Pon Nov 28, 2016 10:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Letos sam ga dovukao iz Grčke Smile mislio sam da je dobra ideja...a onda sam počeo da čitam da se ne preporučuje morsko kamenje za slatkovodni akvarijum.
Možda da ubacim neku veću stenu ili koren?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rdbojan
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 01 Sep 2016
Poruke: 3
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Pon Nov 28, 2016 10:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

...umesto ovog kamenja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vulex
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 01 Feb 2016
Poruke: 8
Lokacija: Stara Pazova

PorukaPoslao: Čet Dec 01, 2016 10:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih izbacio ovo belo Kamenje i stavio neki veci kamen + jedan dobar koren granu i vise biljaka i bice to super. Pitaj horusa za granje panjeve covek za sitne pare obezbedi savrsene panjeve.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rdbojan
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 01 Sep 2016
Poruke: 3
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Čet Dec 01, 2016 11:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubacujem danas grane i ubacio sam pumpicu za vazduh. Nikako da stignem krov da napravim...mislim da mi je lampa preblizu, samo sam je oslonio na vrh akvarijuma.
I sam vidim da sam dosta neozbiljno počeo tj. površno. Veći deo dana sam na poslu, a za vikend ne znaš šta ćeš prvo Sad
Još jedno pitanje...u filteru sam krenuvši odozdo ubacio bio kugle, bio sunđer (plavi-gušći), keramičke perle, bio sunđer (crni-ređi), perlon vatu i na kraju opet oba bio sunđera - vidi se na prethodnim slikama. Kad čistim filter, da li vadim sve i perem, ili samo menjam vatu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Dec 01, 2016 1:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni su uglavnom svi ti plavi sunđeri ispod perlon vate (gledano od gore). Iznad nje je samo jedan takav tanak crni sunđer. Kad menjam vodu, operem taj crni pod česmom a vatu zamenim. Ostatak retko perem, jednom, možda dva puta godišnje (ali to u akvarijumskoj vodi).
Dodaj još sunđera ako imaš, neka ide filter materijal do vrha pregrade.
Ne znam za kamenje, verovatno alge, još je mlad akvarijum. Ne volim nešto mnogo kamen u akvarijumu, po meni više stvar ukusa, napravi kako voliš, vidi kako ti ide pa menjaj ako ti se ne sviđa, smisliš nešto lepše. Bez žurbe Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
senkasenkasenka
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2014
Poruke: 350
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Čet Dec 01, 2016 3:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stvar ukusa ali..belo kamenje I beo sljunak,pesak nezahvalni..po mom skromnom misljenju manje prirodan izgled I vidljivi tragovi prljanja I algi..ne uzimaju dzabe crni sljunak sto zbog kontrasta sto zbog prljanja..bolje skloni I da vidimo kako izgleda kada dodas grane..samo napred druze
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License